Mozilla, daha sonra oku uygulaması Pocket’i yeni sekmeler ve seçilmiş önerilerle yeniliyor • Teknolojik Haberler


Cep2017’de Mozilla tarafından satın alınan popüler bir daha sonra oku uygulaması, Matter gibi yeni başlayanların ve açık kaynak alternatiflerinin yeni rekabetiyle karşı karşıya kaldığı için mobil okuma deneyiminde iki büyük değişiklik yapıyor. Hepçil. Şirket bugün, Ana Sayfa sekmesi ve artık “Kaydedilenler” olarak yeniden adlandırılan “Listem” sekmesi dahil olmak üzere temel özellikleri yeniliyor.

Mozilla, değişikliklerin Pocket’i yalnızca okumanızı takip etmek için daha iyi bir araç değil, aynı zamanda “yüksek kaliteli öneriler” aracılığıyla okumak için daha fazlasını keşfedebileceğiniz bir yer haline getirmeyi amaçladığını söylüyor.

Tipik olarak, insanlar Pocket’ı daha sonra okumak istedikleri makaleleri kaydetmek için, genellikle kaydedilmiş öğelerinizi Pocket’ın web ve mobil uygulamasıyla senkronize eden bir web tarayıcısı uzantısı aracılığıyla kullanırlar; burada makaleyi ses olarak okuyabilir veya oynatabilirsiniz. Uygulama, okunacak şeyleri kaydetmek için tarayıcı yer imlerini kullanmanın veya – bu günlerde yaygın olduğu gibi – daha sonra okumak üzere kendinize makaleler göndermenin yerine iyi çalışır. Bunun yerine Pocket, kaydedilmiş öğelerinizi kendi arayüzünde düzenleyerek kullanıcıların kaydettiklerini favori olarak işaretlemelerine, vurgulamalar eklemelerine veya okunan öğeleri bir arşive taşımalarına ve diğer şeylere olanak tanır.

Güncellemeyle birlikte, Pocket artık en son kaydedilen öğelere erişimi editoryal önerilerin yanı sıra birleştiren yeni bir Ana Sayfa sekmesine sahip olacak. Okurlar, okunacaklar listelerine göz atmak isterlerse, ekranın üst kısmında en son kaydettikleri öğeleri görüntüleyebilecek ve “tümünü görmek” için bir düğmeyi tıklayabilecekler. Bununla birlikte, Ana Sayfa sekmesi, örneğin teknoloji, seyahat veya bilim gibi belirli kategorilerden önerilerin yanı sıra Editörün Seçtikleri koleksiyonunu da içerecektir.

Bu derlenmiş okuma deneyimi, 7 milyon dolarlık A Serisi finansmanla desteklenen daha yeni bir read-it-later uygulaması olan Matter’dan gelen tehdidin ele alınmasına yardımcı olabilir. Matter, haber bültenlerini ve abonelikleri de destekleyen ve önerilen makalelerin paylaşıldığı ve tartışıldığı aktif bir okuma topluluğu içeren, daha sonra oku deneyiminin gelişmiş bir sürümüdür. Pocket’ın güncellemesi aynı sosyal bileşenleri içermese de, kullanıcıların uygulamada okuyacak yeni şeyler bularak ilgi alanlarını genişletmeleri için bir yol sunuyor ve Ana Sayfa sekmesi güncellemesiyle bu öneriler artık ana menüde daha merkezi bir şekilde düzenleniyor. sekme, dört sekmeli gezinme yerine daha basit üç sekmeye izin verir.

Uygulamadaki bir başka değişiklik de, artık daha basit bir ifadeyle “Kaydet” olarak adlandırılan Listem sekmesidir. Burada Pocket, kullanıcıların hikayeleri etiketlere, sık kullanılanlara ve öne çıkanlara göre filtrelemesine olanak tanıyan bir yeniden tasarımla kullanıcı geri bildirimlerine yanıt veriyor. Öğeleri toplu olarak düzenlemek veya okunan makaleleri yeni bir geçişle arşivlemek de mümkün olacak.

Mozilla, bu iyileştirmelerin, özellikle Android’de Cep deneyimini nasıl iyileştirebileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için geçen yıl kullanıcılarla zaman geçirdikten sonra ortaya çıktığını söylüyor. Sonuç olarak, güncellemeyi öncelikle Android kullanıcılarına sunuyor ve çünkü zaten iOS uygulamasını yenileme sürecinde. Şirket, bu yılın sonlarında uygulama yenilemesiyle birlikte özellikleri iOS kullanıcı tabanına göndermeyi planlıyor.

Görsel Kaynakları: Cep

Pocket, daha sonra okumak için daha uzun makaleler kaydetmesi gereken sık sık çevrimiçi haber okuyucularından oluşan niş bir kitleye hizmet etmesine rağmen, aylık yaklaşık 2 milyon aktif kullanıcı ve açıklanmayan ancak daha az sayıda premium aboneden oluşan özel bir kesin tabana sahiptir. Geçen yıl Google, uygulamayı “2022’nin en iyi uygulamaları,” özellikle tablet deneyimi için. Şirket ayrıca haber bülteni Pocket Hits’in 4 milyon abonesine sahip. Bununla birlikte, Pocket’in en geniş erişimi, her ay Firefox Yeni Sekme’de sunulan ve 40 milyondan fazla kullanıcı tarafından görülen 8,8 milyar okuma önerisi satın alma sonrasında ortaya çıktı.

Mozilla, Android güncellemesinin bugün kullanıma sunulması gerektiğini ve iOS’un bu yılın sonlarında geleceğini söylüyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2023/01/24/mozilla-revamps-its-read-it-later-app-pocket-with-new-tabs-and-curated-recommendations/

Yorum yapın