Moxion, zehirli dizel jeneratörleri sessiz pillerle değiştirmek için 100 Milyon Dolarlık B Serisini seçti • Teknolojik Haberler


Paul Huelskamp ve Alex Meek, birkaç yıl önce, ormanın huzurlu sessizliği yerini bir dizel jeneratörün takırtısına bırakmaya başladığında, Marin County’deki Tamalpais Dağı yakınlarında yürüyüş yapıyordu. Huelskamp, ​​üzerine geldiklerinde, aksi takdirde serin, berrak havaya “kara duman püskürttüğünü” gördüklerini hatırladı.

Jeneratör, Kaliforniya’nın kamu hizmetleri tarafından orman yangınlarını önlemek için uygulanan birçok kamu güvenliği kesintisinden biri sırasında güç sağlamak için konuşlandırıldı ve Huelskamp, ​​tüm bunların anlamsızlığı karşısında şaşırdı.

“Bu şeyin yanından geçerken, ‘Alex, şu makineye bak – elektriğe ihtiyacımız olduğunda bunu kullanmamız saçma değil mi? Dizel yakıtı bir motorda yakmamız ve elektronları üretmek için bu mekanik enerjiyi bir alternatörden geçirmemiz gerekiyor.’ Bu kesinlikle saçma” dedi.

Çift, pillerin bir dizi endüstriyi bozmaya nasıl hazır olduğundan bahsetti, peki neden taşınabilir enerji üretimi olmasın?

Huelskamp, ​​”Bu düşünce deneyini birkaç hafta sürdürdük ve gerçekten gitmesine izin veremezdik” dedi. Birlikte kurdular Moxion Gücü 2020’de ve 2021’de kış kohortunun bir parçası olarak Y Combinator’a katıldılar.

Bugün Moxion, A Serisi lider yatırımcı Energy Impact Partners’ın katılımıyla Tamarack Global liderliğindeki 100 milyon dolarlık bir B Serisine indi. Diğer yatırımcılar arasında Sunbelt Rentals, Amazon’un İklim Rehin Fonu, Microsoft’un İklim İnovasyon Fonu, Enterprise Holdings Ventures, Marubeni Ventures, Suffolk Technologies ve Rocketship.vc yer alıyor.

Sunbelt Rentals bu listede öne çıkıyor çünkü şirket, şantiyelere, film mekanlarına, konser festivallerine ve daha fazlasına elektrik sağlayan çok sayıda dizel ve benzinle çalışan jeneratöre sahip.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/09/28/moxion-nails-100m-series-b-to-replace-noxious-diesel-generators-with-silent-batteries/

Yorum yapın