Motorola, 125W hızlı şarjlı 200 MP kameralı akıllı telefon The Frontier’ı önümüzdeki ay piyasaya sürecek – Technology News, Firstpost


Motorola, uygun bir şekilde “The Frontier” olarak adlandırılan amiral gemisi cihazını önümüzdeki ay piyasaya sürecek. Yıllardır bütçe ve orta sınıf telefonlara odaklanan Motorola, yaklaşmakta olan amiral gemisi Frontier’in markanın ciddi bir oyuncu olarak yeniden kurulmasına yardımcı olmak için uzun bir yol kat edeceğini umuyor.

Motorola, 125W hızlı şarjlı 200 MP kameralı akıllı telefon The Frontier'i önümüzdeki ay piyasaya sürecek

yaklaşmakta olduğunu daha önce bildirmiştik. Motorola Sınırı özelliği olurdu 200MP ile dünyanın ilk akıllı telefon kamera sensörü, ve aslında Samsung’u yendi. Motorola Frontier’in ana kamerası için Samsung’un ISOCELL HP1 sensörünü kullandığı bildiriliyor. Ayrıca ikincil ve üçüncül sensörler olarak 50MP ISOCELL JN1 ve 12MP Sony IMX663’e sahip olacak.

Samsung ISOCELL HP1, düşük ışık koşullarında çekim yaparken 16 piksellik bir bloğu etkin bir şekilde tek piksele dönüştüren ChameleconCell piksel gruplama teknolojisini kullanır. Bu, teknolojiyi kullanırken 200 megapiksel sensörün aslında 12,5 megapiksel görüntüler oluşturacağı anlamına geliyor. Gün ışığında veya iyi aydınlatılmış koşullarda çekim yapmak, oynamanız için size tam 200 MP sunmalıdır.

Motorola Frontier’de göreceğimiz bir diğer önemli gelişme ise şarj hızları olacak. Şimdiye kadar Motorola, mevcut Edge 30 serisi amiral gemisinde 68W’lık bir yüksek seviyeyi yönetirken, OPPO gibi diğerleri 80W veya daha fazla ile hemen öne geçerek şarj hızları açısından genellikle diğerlerinin gerisinde kaldı. Realme ve iQOO’dan gelecek bazı cihazlar çalışıyor yaklaşık 200W’a yakın hızlı şarj hızlarında. Motorola Frontier ile kullanıcılara 125W hızlı şarj ve 50W kablosuz şarj imkanı sunacak.

Diğer özelliklere gelince, 3C veya Çin Zorunlu Sertifikasyonu adlı bir Çinli düzenleyici kurumdan bir sızıntı, Motorola Frontier’in Snapdragon 8 Plus Gen 1 SoC’ye sahip olacağını ve 144Hz’e kadar yenileme hızını destekleyeceğini gösteriyor. Sızıntılar ayrıca Motorola Frontier’in 60MP ön kameraya sahip olacağını gösteriyor.

Açık olmak gerekirse, Motorola cihazı Frontier takma adıyla satmayacak, bu sadece kod adı. Her durumda, Motorola bunun yerine Edge 30 Ultra gibi bir şeye gidecek. Bunun nedeni, Edge X30/30 Pro/Plus selefinde büyük ölçüde iyileşmesinin beklenmesidir.

Kaynak : https://www.firstpost.com/tech/news-analysis/motorola-to-launch-the-frontier-a-200mp-camera-smartphone-next-month-with-125w-fast-charging-10840271.html

Yorum yapın