Monoprice M1000ANC Kulaklık incelemesinden Monolith: iyi sese sahip uygun fiyatlı seyahat kulaklıklarıAppleInsider, hedef kitlesi tarafından desteklenir ve uygun satın alma işlemlerinden bir Amazon Associate ve bağlı ortak olarak komisyon kazanabilir. Bu bağlı ortaklıklar, editoryal içeriğimizi etkilemez.

Monolith M1000ANC Kulaklıklar, AirPod’lardan daha düşük bir fiyata ANC, algoritmik uzamsal ses ve 60 saatlik pil ömrü sunar.

Monoprice, üst düzey ses ekipmanı için Monolith markasını kullanıyor ve M1000ANC Kulaklıklar bu markanın temel modeli. Düşük fiyatları ve gelişmiş ses özellikleri, Monoprice’in tüketici ve profesyonel ürünleri arasında bir köprü görevi görür.

Daha önce incelediğimiz Monolith TrueWireless Kulaklıkların aksine, Monolith M1000ANC Kulaklıklar, Apple’ın AirPods veya Beats serisinde açık bir rakipten yoksundur. Bu, bu kulaklıkları, gürültü engelleme özelliklerine sahip 200 doların altında bir kulaklık arayan herkes için daha çekici bir seçim haline getiriyor.

Tasarım

Monolith M1000ANC Kulaklıklar, hafızalı köpük protein deri dolgulu plastikten yapılmış kulak üstü kulaklıklardır. Bu kulaklıklar, saklama için kompakt bir şekle katlanabilir, ancak Monoprice, sert bir kılıf değil, saklama için yalnızca küçük bir kese içerir.

M1000ANC kulaklıkları seyahat için katlayın

M1000ANC kulaklıkları seyahat için katlayın

Kafa bandı, uzatıldığında metal destek bandını ortaya çıkaran bir sürgülü mekanizma kullanılarak ayarlanabilir. Kulaklıklar çoğu insanın kafasına rahatça oturmalı, ancak tam genişletilmiş ayarı kullanmak zorunda kaldık.

Yapısı, bu fiyat aralığındaki bir kulaklıktan beklediğimiz şey. Bazı parçalar biraz cılız ama giyildiğinde fark etmeyeceksiniz. Kulaklıkların kafa bandına tek bağlantı noktası, gelecekte potansiyel bir kırılma noktası gibi görünüyor.

Uzatılabilir kafa bandı metal desteği ortaya çıkarır

Uzatılabilir kafa bandı metal desteği ortaya çıkarır

Sağ kulaklıkta üç adet fiziksel kontrol bulunurken, yalnızca bir tanesi takıldığında düzenli olarak kullanılacaktır. Bir güç ve eşleştirme düğmesi, bir Dirac özellik geçişi ve bir ANC anahtarı vardır.

Düğme yalnızca Virtuo Spatializer’ı açıp kapatmak için kullanıldığı için, Dirac özellik geçişi açıklanamaz bir şekilde bir mikrofon simgesine sahiptir. Düğmedeki yükseltilmiş çıkıntı, aramadan bulmanızı sağlar, ancak kullanıcıların uzun dinleme oturumları sırasında çok fazla kullanmaları pek olası değildir.

Monolith M1000ANC Kulaklıklar, ANC olmadan 60 saat ve ANC etkinken 40 saat pil ömrüne sahiptir. USB-C bağlantı noktası üzerinden hızlı şarj, yalnızca 5 dakikada 2 saatlik oynatma sağlar.

Monolith M1000ANC Kulaklıklarını Kullanma

Müzik ve podcast’leri dinlemek için Monolith M1000ANC Kulaklıkları kullanmaktan keyif aldık. Ses nettir ve minimum bas ile tizleri ve ortaları vurgular.

Hemen fark ettiğimiz bir şey ses seviyeleriydi. Dış sesi engellemek ve orta düzeyde müzik dinlemek için kulak üstü kulaklıklar kullanma eğilimindeyiz, bu nedenle işitecek kadar yüksek ancak odaklanma yeteneğimizi engelleyecek kadar yüksek değil.

M1000ANC ses seviyeleri, diğer kulaklıklarla karşılaştırıldığında aynı ses seviyesi için daha düşüktü

M1000ANC ses seviyeleri, diğer kulaklıklarla karşılaştırıldığında aynı ses seviyesi için daha düşüktü

Monolith M1000ANC Kulaklıklar, diğer kulaklıklardan daha düşük ses seviyelerinde çalışıyor gibi görünüyor. iOS’ta ses seviyesi kaydırıcısını kullanırken, %0’dan %50’ye kadar olan sessiz seviyeleri, zar zor duyulabilenden arka planda dinlemeye doğru iyi bir ses seviyesi rampasına sahiptir. Ses seviyesi, yaklaşık %70’e kadar yumuşak ve sessizdir, ardından hızla çok daha yüksek seviyelere çıkar.

%100’de ses, diğer kulaklıklardan belirgin şekilde daha düşük, ancak bunun kötü olup olmadığından emin değiliz. Ses, kulaklarımıza dayanılmaz derecede yüksek gelme noktasının hemen altındadır ve ses bu seviyede bozulmaz.

Ses seviyesinin daha eşit ayarlanması gerektiğini ve %50 ila %70 ses seviyelerinin diğer kulaklıklarda olduğu gibi daha yüksek ve daha sağlam olması gerektiğini savunuyoruz. Bu kulaklıklarda gürültü tavanı daha düşük olduğu için kendimizi daha sık %70 ila %90 aralığında dinlerken bulduk.

ANC modları

ANC düşük, ANC yüksek ve ANC kapalı arasında geçiş yapan kulaklıkların yanında fiziksel bir anahtar var. Düşük ayar 20 desibele kadar sesi engellerken, yüksek ayar 35 desibele kadar sesi engeller.

Fiziksel düğmeler ve anahtar, dokunarak bulmak kolaydır

Fiziksel düğmeler ve anahtar, dokunarak bulmak kolaydır

ANC modlarının yüksek sesler veya makinelerin sürekli vızıltısı için yeterince iyi filtreler olarak işlev gördüğünü bulduk. ANC modunun yanında müzik dinlemeye başlayın, dış dünya kaybolacaktır.

ANC modları rakipler kadar iyi değil, ancak bu kulaklıklar diğer ANC kulaklıklardan 100 $ daha düşük bir fiyatla başlıyor.

virtüöz uzaysallaştırıcı

Virtuo Spatializer, “uzaysal” efektle ses çalmak için algoritmalar kullanır. Kulaklıktaki bir düğme ile etkinleştirilir ve efekt belirgindir ancak bazı şarkılar için yıkıcı olabilir.

Sanal bir uzamsallaştırıcı kullanarak 3B sesi simüle edin

Sanal bir uzamsallaştırıcı kullanarak 3B sesi simüle edin

Bazı parçalar, her enstrümanın daha duyulabilir olduğu daha geniş bir ses sahnesi alır. Ancak, bazı parçalar stadyum efekti uygulanmış gibi ses çıkarıyor ve çok fazla yankı ve yankı ile çıkıyor.

Kullanıcıların Virtuo Spatializer algısı kişiden kişiye değişecektir. Birçoğu, efekti havalı ve hatta arzu edilir bulabilirken, diğerleri müziği yapımcının istediği gibi duymak isteyecektir.

Algoritmik tabanlı müzik dinleme, şarkının nasıl doğru bir şekilde yeniden oluşturulacağına dair algoritma müzik dosyasından herhangi bir ipucu almadığı için vurulabilir veya kaçırılabilir. Bu, Apple Music Dolby Atmos dosyalarına ve parçaların kasıtlı olarak 3D olarak yeniden oluşturulması için albüme eklenen verilere sahip AirPods Spatial Audio moduna karşıdır.

Hareketler ve kontroller

Standart kontroller bir iPhone, iPad veya Apple Watch’ta çalışır, böylece ses seviyesini ve oynatmayı cihazınızdan normal şekilde kontrol edebilirsiniz. Ancak Monolith M1000ANC Kulaklıklar, oynatmayı kontrol etmek için cihaz üzerinde hareketlere sahiptir.

 • Oynatmak/duraklatmak için iki kez dokunun
 • Parçayı atlamak için merkezden ileri doğru kaydırın
 • Önceki parçaya atlamak için geriye doğru kaydırın
 • Sesi açmak için aşağıdan yukarıya kaydırın
 • Sesi kısmak için yukarıdan aşağıya kaydırın
 • Sesi kapatmak için kulak kapağını avucunuzla kapatın

Hareketin işe yaraması için merkeze biraz kesin olarak vurmanız gerekir. Biraz pratik yaptıktan sonra hareketleri hatasız yapabildik.

Monolith M1000ANC Kulaklık satın almalı mısınız?

Herhangi bir ses cihazı gibi, hemen hemen her fiyat noktasında birçok seçenek vardır. Monoprice kulaklıkları daha iyi yapı, iyi ses ve ilginç akıllı özelliklerle öne çıkıyor.

Bu kulaklıklar siyahtır, ancak plastik doğrudan ışıkta oldukça yansıtıcı olabilir

Bu kulaklıklar siyahtır, ancak plastik doğrudan ışıkta oldukça yansıtıcı olabilir

Aktif Gürültü Önleme özelliğine sahip bir kulak üstü kulaklığa ihtiyacınız varsa, bu fiyata aynı kalite ve özelliklere sahip başka bir çift bulmakta zorlanacaksınız. Apple bu seride rakip bir ürün sunmadığı için doğru kulaklık seçimi zorlaşıyor.

Kulaklığın dayanılmaz derecede yüksek olmasına ve hatta algoritmik uzamsal sesin keyfini çıkarmasına ihtiyacınız yoksa, Monolith M1000ANC Kulaklıklar harika bir seçimdir.

 • Yeterince iyi ses kalitesi
 • İnanılmaz 60 saatlik pil ömrü
 • Basit eşleştirme ve kontroller
 • Rahat
 • Sesin %0’dan %100’e eşit olmayan bir rampası var
 • Algoritmik uzamsal ses dikkat çekicidir
 • İnşaat, uzun vadede dayanıklılığı sorgulamamıza neden oluyor

Değerlendirme: 5 üzerinden 3.5

Monolith M1000ANC Kulaklıkları nereden satın alabilirim?Kaynak : https://appleinsider.com/articles/22/06/17/monolith-by-monoprice-m1000anc-headphones-review-affordable-travel-headphones-with-decent-sound?utm_medium=rss

Yorum yapın