Mobilite 2022 tanıtımı! – Teknolojik Haberler


Teknolojik Haberler duyurmaktan heyecan duyuyor Swyft Şehirleri Teknolojik Haberler Sessions: Mobility 2022 sunumunu kazandı ve Ekim ayında Teknolojik Haberler Disrupt’ta Battlefield 200’e hızla girdi. Beyond Aero ikinci oldu.

Mountain View merkezli şirket, otonom, hafif, sabit kablolu araçların kullanımı yoluyla ulaşımı iyileştirmeye kendini adamıştır. Şirket, çözümünün geleneksel ulaşım alternatiflerinden daha az karbon emisyonu ile daha düşük bir mil başına maliyet sunduğunu söylüyor.

Swyft bunu, kurumsal kampüsler, havaalanları, üniversiteler ve turizm bölgeleri dahil olmak üzere yoğun olarak gelişmiş alanlarda ulaşım sorunlarını çözebilecek yeni bir kentsel hareketlilik biçimi olarak görüyor. Platform, araçların sabit bir kablo üzerinde hareket etmesi ve yeni bağlantılara izin vermesi açısından yenidir. gerektiğinde eklenebilir. Bu, bir alana kapasite ekleyerek daha yüksek yoğunluğa ve daha karlı gelişmelere izin verir. Ayrıca park etme ve trafik azaltma maliyetlerini de azaltır. Bazı alanlarda, site içinde bağlantılar sağlamak yüksek değer sağlayabilir.

Aero’nun ÖtesindeParis/Toulouse, Fransa merkezli, hidrojen-elektrik tahrikli uzun menzilli uçaklar inşa ediyor. İlk uçak, hidrojen tahriki için tasarlanmış sıfır emisyonlu özel bir uçaktır (6-9 koltuk), menzilde 1000 mil uçar.



Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/19/swyft-cities-is-the-winner-of-the-techcrunch-mobility-2022-pitch-off/

Yorum yapın