MIT araştırmacıları, Apple’ın M1 çiplerinin ‘yamalanamaz’ bir donanım güvenlik açığına sahip olduğunu söylüyor – Teknolojik Haberler


Teknolojik Haberler’ın her gün 15:00 PDT’de gelen kutunuza teslim edilen en büyük ve en önemli hikayelerinin bir özetini almak için, abone olun.

10 Haziran 2022 Cuma ve hac yolda, yani bugün sadece ben varım. Hafta sonunun keyfini çıkarmanıza izin vermeden önce, ele alınması gereken birkaç temizlik işi var. İlk olarak, Teknolojik Haberler Disrupt bu yıl bizzat olacak ve bugün konuşmak için el kaldırmak için son gün. İkinci olarak, önümüzdeki hafta TC Oturumları: İklim’e katılacaksanız, neler bekleyebileceğinize dair iç yüzünüz var. Artık bunlarla ilgilenildiğine göre, okumak yerine bir şeyler dinleme havasındaysanız, sizi koruduk. Harika bir hafta sonu geçirin! – Christine

Teknolojik Haberler İlk 3

 • Pacman saldırıya geçti: carly MIT araştırmacılarının, Apple’ın M1 yongaları üzerinde bir “Pacman saldırısı” testi uygularken, saldırganların son güvenlik savunma hattını aşmasına izin verebilecek “paçilemez” bir donanım güvenlik açığı yolunda bir saçmalık keşfettiğini yazıyor. Yanıt olarak, Apple çok endişeli görünmüyordu.
 • Amazon kriket için teklif vermiyor: erkeksi Amazon’un IPL kriket oyunlarını yayınlamak için 5 yıllık bir anlaşmaya teklif vermek için yarışmadan çekildiğine dair bazı haberlere özeldi. Bunun neden olduğuna dair bir bilgi yok, ancak oyunlardan hoşlanıyorsanız, Disney ve Reliance’ın hala içinde olduğu anlaşılıyor.
 • “Alfa arayışı”: Kripto için düşen bir pazar, bazı dijital varlıklara girmek isteyen hedge fonları için bir avantaj gibi görünüyor, Jacquie yazar. PwC’nin Küresel Kripto Hedge Fonu’nu tarar, böylece sizin yapmanıza gerek kalmaz.

Startup’lar ve VC

Amanda’nın ve Natasha’nın bugünlerde teknoloji şirketlerinin başına bela olan sayısız işten çıkarmalara bakışından keyif aldık. Ayrıca, bu son duyuru mahsulüyle yeni bir şeye dikkat çekiyorlar.

Sektöre yeni bir bakış açısı getirmek için yaşını güçlendiren genç bir VC yatırımcısını, bazı kadın yatırımcıların bunu kendi başlarına ortaya çıkarması ve teknoloji şirketlerinden kârlılık talep eden yatırımcılara bakışını bir araya getirdiğinizde ne elde edersiniz? Güzel bir öğleden sonra okumak.

İşte ilginizi çekeceğini umduğumuz diğer bazıları:

 • Abonelik oyunu, içinde bulunduğum oyundur: Ücretsiz mesajlaşma uygulaması Telegram, premium bir seçenek sunacak ve bunu elde edin, abone olmayanlar için özellikleri düşürmeyecek. Şimdi, bu ferahlatıcı değil mi? Hareketin, Marco Polo.
 • Büyüyen bir pazara girmek: International Finance Corp., Partech’in Africa Fund II’sine yatırım yapmaya hazırlanıyor, Annie raporlar. Fon, tohumdan D Serisine kadar çok çeşitli aşamalara yatırım yapacak.
 • Tutmak için bir el: Boulder Care, madde bağımlılığı bozukluklarına odaklanan telesağlık programını geliştirmeye devam etmek için B Serisi fonda 36 milyon dolar topladı. Şirket, esas olarak Medicaid’deki hastalarla çalışıyor ve programdakiler için endüstri lideri bazı tutma oranları görüyor.
 • Güneşli günler yine burada: Hindistan’ın SolarSquare’i ülkenin temiz enerjiye geçişini hızlandırmak için 4 milyon dolar topladı.

Büyüme pazarlama uzmanları anketi: 2022 yazında 75.000 dolarlık bir bütçeyi nasıl harcarsınız?

Girişimciler eğitim kamplarında öğrenilen dersleri temel en iyi uygulamalara dönüştürmeye başladıkça, girişimler son on yılda büyüme pazarlamacılarına daha fazla saygı ve kaynak sağlamaya başladı.

İşte iyi haber: Yöneticiler saygı bütçenizi kesemez. Ne yazık ki, yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmak için artık her doların son “Doctor Strange” filmindeki Reed Richards’tan daha fazla uzaması gerekiyor.

Bu sefer dört uzmandan 75.000 dolarlık bir bütçeyi nasıl yöneteceklerini ve harcayacak yalnızca 10.000 doları olan birine hangi önerileri sunacaklarını sorduk:

 • Ellen Kim, Yaratıcı Başkan Yardımcısı, MarketerHire
 • Jack Hallam, büyüme ve topluluk lideri, Cephane
 • Jonathan Metrick, Büyümeden Sorumlu Başkan, Portage Ventures
 • Jonathan Martinez, JMSstrategy’nin kurucusu

(Teknolojik Haberler+, kurucuların ve başlangıç ​​ekiplerinin ilerlemesine yardımcı olan üyelik programımızdır. buradan üye olabilirsiniz.)

Büyük Teknoloji A.Ş.

 • Kapat şu raketi!: Netflix, “The Queen’s Gambit”, “Shadow and Bone” ve evet, “Too Hot to Handle” gibi popüler orijinal programlarından bazılarını oyunlara dönüştürüyor. Ve şimdi, Orta Doğu ve Afrika’daki daha fazla Disney hayranı artık Disney+’a erişebilecek. Bu arada Peacock, ücretli aboneler için sinema biletleri veya film kiralama içeren bir ödül programını test ettiğini doğruladı.
 • Pencerelerimi aşağı yuvarlamak ve gezinmek istememi sağlıyorsun: Hafta sonu geldi ve umarız arabanızın camlarını indirip esintinin tadını çıkarabileceğiniz bir bölgede yaşıyorsunuzdur. Değilse, burada klima patlatmanın keyfini çıkarabileceğiniz bazı araba haberleri var. Porsche, UP.Labs ile birlikte çalışarak otomobil üreticisinin kestirimci bakım, tedarik zinciri şeffaflığı veya dijital perakende dahil olmak üzere bazı hedeflerine odaklanacak altı teknoloji şirketi yaratmayı hedefliyor. Kirsten raporlar. Faraday Future’da, elektrikli araç girişiminin eylemlerini sorgulayan başka bir federal ajansı var.
 • Bazı sosyal medya baş ağrıları rahatladı: Sosyal medya haberlerinde, Twitter’ın sitede rahatsız edici veya tehlikeli içeriği işaretlerken sorunun ne olduğunu açıklamak için daha fazla seçenek ekleyen bir Tweet Bildir akışını test ettiğini hatırlıyor olabilirsiniz. Bu test işe yaradı ve şimdi Twitter bunu kullanıma sunuyor. Ardından Meta, Quest 2 kulaklığına yapılan yeni bir güncellemenin parçası olarak Horizon Home’u kullanıma sunuyor. Görünüşe göre Quest 2, insanların metaverse’de buluşmasını kolaylaştırmıyordu.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/10/daily-crunch-apples-m1-chips-have-an-unpatchable-hardware-vulnerability-say-mit-researchers/

Yorum yapın