Mısır’ın SubsBase’i aboneliği ve yinelenen gelir yönetimi platformu için 2,4 milyon dolar artırdı – Teknolojik Haberler


Çeşitli ödeme biçimlerinin ve sağlayıcıların varlığı, Orta Doğu/Kuzey Afrika (MENA) bölgesindeki işletmelerin gelir ve tahsilat yönetiminde operasyonel zorluklar yaşamasının bir nedenidir.

Bu işletmeler, özellikle aboneliğe dayalı olanlar olmak üzere bu koleksiyonların kaydını tutmak veya şirket içi otomasyon sistemleri oluşturmak için genellikle Excel sayfaları gibi eski yöntemleri kullanır.bu nedenle, tahsilatları yönetmek için gerekenden daha fazla muhasebeci işe almak gibi gelir kaybına ve verimsizliğe yol açan hayati verileri kaçırırlar.

Alt Taban, no/low-code platformu, faturalandırma, ödemeler ve bildirimlerin tam abonelik yaşam döngüsünü yöneterek bu tür işletmelere yardımcı olur ve ek yüklerini ortadan kaldırır. Mısırlı girişim, Orta Doğu ve Afrika odaklı risk sermayesi şirketi Global Ventures tarafından yönetilen 2,4 milyon dolarlık tohum finansmanı topladı.

Diğer katılımcı yatırımcılar arasında HALA Ventures, P1 Ventures, Plus Venture Capital (+VC), Plug and Play, Ingressive Capital, Camel Ventures ve mevcut yatırımcılar Falak Startups ve Arzan Venture Capital yer aldı.

SubsBase kendisini MENA bölgesine hizmet veren ilk ve tek abonelik ve sürekli gelir yönetimi platformu olarak tanımlıyor. Bulut tabanlı platform, müşterilerini verimli bir şekilde yönetmek için tahsilat, operasyonel, analitik, faturalandırma ve faturalandırma araçlarıyla abonelik ve yinelenen gelire dayalı işletmelere yardımcı olur.

Teknolojik Haberler ile paylaşılan bir açıklamaya göre, SubsBase’in işletim sistemi, müşterilerin bilgileri basitleştirmesine ve düzenli tutmasına ve görevleri basitleştirmesine, birden fazla üçüncü taraf yazılım uygulamasını entegre etmesine ve aboneliklerin faturalandırılmasını ve faturalandırılmasını otomatikleştirmesine olanak tanır.

“Bu işletmelerin, hatta büyük kurumsal hesapların bile karşılaştığı sorun, tüm işleri manuel olarak yapan birçok kişiye sahip olmaları ve verilerin fiili ödeme tarihinden bir veya iki hafta sonra ertelenmesi ve bu da gelir kaybına yol açmasıdır” dedi. kurucusu ve CEO’su Mohamed Farag, Teknolojik Haberler ile bir görüşmede. “Bu nedenle, bir kez devreye girdiğimizde, onlara her şeyin bir araya getirildiği ve gerçek zamanlı olduğu yerde kullanmaları için tek bir araç ve platform vererek bu sorunları çözüyoruz, işlerinde daha görünür bir sonuç görmelerini ve elde etmelerini ve aynı zamanda ne olacağını tahmin etmelerini sağlıyoruz. hepsi yerine ürünlerine odaklanın ve [those] operasyon baş ağrısı.”

CEO, SubsBase’in platformunu çeşitli müşteri segmentlerine ve dikeylere sağladığını söyledi. Bunlar, yeni başlayanlar ve KOBİ’ler (tamamen SaaS işleri nedeniyle şirket için tatlı nokta olarak tanımlıyor) ve kredi verenler, sigorta şirketleri, emlak şirketleri ve yinelenen ödemeleri olan e-ticaret şirketleri gibi diğer işletmeler. Müşterilerinden bazıları Clakett, Mermaid, OLX ve Zammit’tir.

Şirketi 2020’de baş iş yetkilisi Sherif Aziz ile birlikte kuran Farag, SubsBase’in resmi olarak piyasaya sürülmesinden bu yana her ay %200 büyüdüğünü söyledi. ” platform ayrıca abonelik tabanlı bir iş modeli kullanıyor; müşterilerin seçebileceği sabit ücretli üç farklı planı vardır. Müşterilerden ayrıca her planda değişen işlem ücretleri alınır.

Benzer sağlayıcılar, Chargebee ve Recurly gibi devasa platformlar da dahil olmak üzere ABD ve Avrupa’da bulunmaktadır. Bu platformlardan herhangi birinin MENA’ya yayılması durumunda, Stripe ve PayPal gibi küresel ödeme sağlayıcıları da dahil olmak üzere halihazırda SubsBase platformunda bulunan yerel ödeme sağlayıcıları Fawry, Paymob ve PayTabs gibi şirketlerle entegre olmaları gerekir. Bununla birlikte, her bölgenin kendi düzenleme ve gereksinimlerine sahip olduğu ödemelerin yerelleştirilmiş yapısı, böyle bir genişleme planının olası görünmemesine neden olur ve bu nedenle, SubsBase şu anda bölgede çok az rekabete sahiptir veya hiç rekabet etmemektedir.

“Yerelleşmiş ve ilk hareket eden biri olarak, bu işletmelerin pazarda büyümesine ve ölçeklenmesine yardımcı olabileceğimiz gibi, başka ülkelere gitmeye veya başka ülkelerde operasyonlarını büyütmeye karar verdiklerinde gelecekteki ihtiyaçlarını karşılayabileceğiz. Ve oradan, abonelik tabanımızı büyüteceğiz ve daha fazla işletmenin büyümesini sağlayacağız,” diye yorumladı Farag.

Sahra Altı Afrika, SubsBase’in işletmelere hizmet vermeye istekli olduğu bölgelerden biridir. CEO, pan-Afrikalı yatırımcı Ingressive Capital’in – fonun Mısır’daki ilk – sermaye tablosunda bulunmasının bu tür planları kolaylaştıracağını söyledi.

Bu yeni yatırımla şirket, MENA genelinde ticari ve markalaşma çabalarını da artırmayı hedefliyor. Operasyonel satış, doğrudan satış ekibi, müşteri başarı ekibi ve iş geliştirme ekibinin yanı sıra eğitim içeriği ve podcast’ler dahil olmak üzere pazarlama ve içerikteki çıktıyı artırmak, piyasayı abonelik ekonomisi ve nasıl çalıştığı konusunda eğitmek için işe alıyor.

Aziz çağrıda, “Bölge genelinde gördüğümüz talepleri karşılayabilmek için ekibi ve kaynakları büyütüyoruz” dedi. “Sorunlara, diğer kodsuz platformlarla entegrasyonun bir tarafındaki kodsuz özelliklerle pazarı büyütmelerine ve katalize etmelerine yardımcı olacak şekilde öncelik veriyoruz, böylece insanlar abonelik modelleriyle iş kurmaya başlayabilir ve teşvik edilebilir.”

Global Ventures’ın genel ortağı Noor Sweid, abonelik yönetimi ve yinelenen faturalandırma platformunun neden desteklendiğinin altını çizerek, firmasının, abonelik hizmetlerinin ötesine geçen, her şeyi yönetmek için her şeyi kapsayan ve kullanışlı bir platform içeren çekici ve benzersiz bir değer teklifi gördüğünü söyledi. küçük aboneliklerden araba kredilerine kadar yinelenen ödemeler.

Bölge için ilk abonelik yönetim platformunu oluşturma yolculuğunda Mohamed ve ekibine destek vermekten heyecan duyuyoruz” dedi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/08/25/egypts-subsbase-raises-2-4m-for-its-subscription-and-recurring-revenue-management-platform/

Yorum yapın