Milyonlarca kişinin desteğiyle SecureSave, Suze Orman’ın yeni kurulan şirketlere hiç de şaşırtıcı olmayan ilk adımı – Teknolojik Haberler


Finansal planlayıcıyı bilenler için Süze Orman‘in işinde, startup hayatına ilk çıkışının güvenli kelimesiyle başlaması şaşırtıcı değil. Kişisel finans düşünce lideri, kitabının 30 milyonun üzerinde basılı kopyasına sahip, dünyanın her yerinde seminerler veriyor, ancak en son Teknolojik Haberler’a söylediği gibi, “insanların hayatlarını gerçekten değiştiren tek şey, bence, ‘Suze Orman’dı. Gösteri.’” 12 sezonluk program NBC’de yayınlandı ve Orman’ın kişisel finans ve gelişmekte olan bir tasarruf hesabının önemi hakkında bilgi verdi.

Orman, “İnsanlar orada oturur, eğlenir ve anlarlardı” dedi. “İnsanlar sadece ne yapacaklarının söylenmesini istiyor. Bunu neden yaptıkları umurlarında bile değil, bunu söylediğim için üzgünüm.”

Sadece söyleme değil, yapma fikri Orman’ın kurucu ekibine katılmasını sağladı. GüvenliKaydet, İşletmeyi Seattle’daki Pioneer Square Labs’ın dışına çıkaran kurucular Devin Miller ve Bassam Saliba tarafından kurulan bir fintech şirketi. SecureSave, işverenlerin çalışanlarına sponsorlu acil tasarruf hesapları sunmaları için daha kolay bir yol oluşturuyor.

Bugün SecureSave, bir çalışanın maaş bordrosundan otomatik olarak düşülebilen ve bir hesaba yatırılabilen ESA’lar sunmak için şirketlerle ortaktır; İşverenler ayrıca, çalışanların tasarruf hedeflerine ulaşması durumunda katkı paylarını eşleştirebilir veya ikramiye atayabilir. Tasarruf emeklilik hesaplarının aksine, ESA’lar çalışanların hesaplarına istedikleri zaman anında erişmelerini sağlar.

Pandemi sırasında piyasaya sürüldükten sonra SecureSave bugün, Stearns Financial Services Inc. ve kripto platformu FTX’in katılımıyla Truist Bank’ın risk sermayesi bölümü Truist Ventures liderliğindeki bir turda 11 milyon dolar topladığını duyurdu.

Yeni finansman turu, Ocak 2021’deki bir başlangıç ​​turunu takip ediyor, ancak kurucu ortaklar dilimi bir tohum eklentisi veya bir Seri A turu olarak görmüyor. Miller, sorulduğunda, son turdaki yatırımcıların şirkete “ek bir tohum turunda şirkete uygun koşullarda yatırım yapmak için yaklaştıklarını” söyledi. Bu nedenle, tüm büyük yatırımcılarımızın da katılımıyla bu stratejiler için yeni terimler oluşturduk.”

SecureSave’in yükselttiği koşulların veya değerlemenin tohumla tutarlı olup olmadığı veya şirkete teknolojinin çok farklı bir döneminde kapatıldığı ilk finansman turunun üstünde veya altında değer biçip değer vermediği açık değil.

Kayda değer anlambilim bir yana, pazarın bir gerileme içine girdiği göz önüne alındığında, girişimin bağış toplaması için tesadüfi bir zamanlama. (Benzer bir şekilde Miller, FTX’in raundda yer almasına rağmen “yaptığımız şey ile kripto arasında bir bağlantı olmadığını; acil durum tasarruflarınızı kriptoda saklamayacağınızı” vurguladı.)

Bu, Orman’ın daha sağlıklı bir finansal yaşama doğru atılan basit adımların önemiyle ilgili felsefesinin bir yansımasıdır.

Orman’ın katılımı ilk olarak halktan gizlendi, kurucu ortaklar, ürünün daha fazla bacağı olana kadar girişimi kitlesel ilgiden korumak için yaptıklarını söylediler. Kurucu ortaklar, Orman’ın katılımının yatırımcılara satış yaparken meşru olduğunu kanıtlamaları gerektiğini söyledi. Sonuçta, girişimi kendi finanse edebilirdi.

“Kendi başımıza, [Bassam] ve ben çok finanse edilebilir bir ikiliyim, ”dedi Miller. “Suzy’yi içeri alarak, onları onun şirkete gerçekten çok bağlı olduğuna ikna etmemiz gerekti.” Orman, diğer iki kurucu ortağından gelen, grafikler ve verilerle süslenmiş kişisel finans platformu Mint’e daha az ve insanlara tasarruf için ilham verebilecek bir cüzdan gibi görünmesi de dahil olmak üzere bir dizi ürün yol haritası önerisini geri çektiğini söyledi.

Orman’ın erken geri bildirimi, Saliba’ya göre, uygulamanın tasarımını etkiledi, bu yüzden sadece insanlara ne kadar para geldiğini söylemeye ve acil bir durumları olduğunda almalarına yardımcı olmaya odaklandı.

Resim Kredisi: Güvenli Kaydet

“Bunu yapmanın önüne geçmeyin, ancak bunu çok basitleştirmeyin” dedi. “Biz her zaman bu benzetmeyi kullanırız, bu bir kumbara ve bu sizin paranız, yani acil bir durumunuz varsa o paraya ulaşabilirsiniz ama aynı zamanda çekiciniz varsa onu parçalamak üzeresiniz… Bunu gerçekten yapmak istediğinizden emin olmak için sizi yavaşlatın.”

Şirket, belirli müşteri adlarını vermeyi veya bugüne kadar toplam müşteri sayısını vermeyi reddetti, ancak hayalin, yalnızca teknoloji işletmelerine değil, Walmart ve Chipotle gibi daha büyük işletmelere hizmet etmek olacağını söyledi. ve tasarruf.

İşverenlerin SecureSave sunması için, ücret genellikle çalışan başına aylık 3 dolardır. Başlangıç, çoğu işverenin teşviklerde yılda yaklaşık 125 dolar verdiğini söylüyor.

Şimdiye kadar şirket, çalışanların ayda ortalama 100 doların üzerinde tasarruf sağladığı ve kullanıcıların yarısından fazlasının her ay hesaplarını kontrol ettiği yaklaşık %60’lık bir benimseme oranı gördüğünü söylüyor. Çalışanların %90’ından fazlası katıldıktan altı ay sonra hala programa katılıyor, bu da fintech’lerin sevdiği bir tür yapışkanlık olduğunu gösteriyor.

Resim Kredisi: Güvenli Kaydet

Fintech’lerin SecureSave’in sevmediği bir şey, yatay geçiş hareketidir. Kurucu ortaklar, bir çalışanın finansal hayatının diğer her köşesine girmek için ESA’ları bir takoz olarak kullanmayacaklarını söyledi; bunun yerine bir dizi farklı ürün yerine genel olarak dikeye odaklanmak.

Miller, “Diğer herkes karaya çıkıp genişlemeye çalışıyor, bu gülünç müşteri edinme fiyatları maliyetini rasyonalize etmeye çalışıyorlar” dedi. “Fakat satın almak ve genişletmek için para harcamaya çalışan bir fintech olarak… bir buçuk yıl öncesine kadar çok sayıda yatırımcımız vardı. [we] sadece artık bu şirketlere fon sağlamak istemiyorum… ve bence şimdi bu sadece ölü bir teklif.”

“Bizim iddiamız, bir marka konsepti ve sektör dikeyi olarak acil durum tasarruflarının yeterince büyük olduğu yönünde.”

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/08/suze-orman-secure-save-emergency-savings-accounts-seed/

Yorum yapın