Mike Shinoda, NFT avatarları olarak görüntülü arama yapmanızı sağlayan bir girişimi destekliyor – Teknolojik Haberler


Tong Pow ile Google Meet üzerinden konuştuğumda, konuşan ve web kamerasının arkasındaki Pow’un hareketini yansıtan, kafasını sallayan, orta çağdan kalma miğferli bir çizgi film kedisi gibi görünüyor. Pow, lansmanından sadece yedi ay sonra San Francisco merkezli Hologram Labs için 6.5 milyon dolar topladığı için vizör bir Cheshire kedisi sırıtmasını saklıyor olabilir.

NFT avatarları, sahiplerinin kimliklerini ve statülerini temsil eden sosyal medya platformlarında ortak bir manzara haline geldi. Ancak bu blok zinciri doğrulanmış jpeg’lerin sınırlamaları vardır; statiktirler ve kişinin fiziksel benliğinde meydana gelen değişiklikleri yansıtmazlar. Hologram, NFT avatarlarını hayata geçirerek bunu değiştirmek istiyor.

Merkezi olmayan bir değiş tokuş protokolü oluşturucusu olan Ox Labs’da çalışan Pow ve onun kurucu ortağı, bilgisayar bilimi alanında doktora yapan Hongzi Mao. MIT, hareketsiz avatarları hareketle izlenenlere dönüştürmek için makine öğrenimi algoritmalarını kullanan bir masaüstü aracı yarattı. Bir Chrome uzantısı olarak sunulan Hologram, Pow’un gerçek video akışını, Cool Cats adlı bir NFT koleksiyonunun parçası olan kedi avatarıyla değiştirir.

“Bunu sıkıştırılmış ve tarayıcıya dağıtılmış bir makine öğrenimi modeli olarak düşünün. Teknoloji, gerçek zamanlı olarak çalışacak hız ve verimlilikle ancak son birkaç yılda elde edilebildi” diye açıklıyor Pow, AI modelinin yalnızca kamuya açık veriler kullanılarak eğitildiğini de sözlerine ekliyor.

Model tarayıcıya yerleştirildikten sonra, kamera tarafından yakalanan yüz izleme noktalarını avatara besler ve bu da hareketleri canlı olarak gerçekleştirir.

“Hareketle izlenen karakterler oluşturmak için, derinlemesine izleme için yüksek maliyetli donanım veya en iyi kullanıcı deneyimine sahip olmayan belirli platformlar gerekir, bu nedenle bizim açımız, kullanıcıların sanal karakterler haline gelmesi için gerçekten araçlar ve uygulamalar yaratmaktır. tıklayın, ”diyor kurucu.

Bu hareket yakalamalı avatar teknolojisi, Vtuber’lara veya canlı anime karakterlerini kullanarak video akışı yapan veya yükleyen sanal YouTubers’a yabancı değil.

Ama Pow sanal bir varlık olarak göründüğünde biraz şaşırdım – beni uyarmadı. Ses, etkili, sakin bir genç kurucu olan Pow’dan geliyor, ancak kedinin ifadeleri biraz uyuşmuş, insanların karmaşık yüz ifadelerini kaçırıyor.

Cool Cat ile göz teması kurmalı mıyım? Cildimde pek sürünmüyorum ama bu yeni bir deneyim.

Hologram, bir el izleme özelliği ekleyerek çözümüne daha fazla karmaşıklık katmak için çalışıyor. Bir mobil uygulama da yapım aşamasında. Başlangıç, video görüşmeleri sırasında avatarları canlandırmanın ötesinde, teknolojisini kısa ve uzun biçimli videolar oluşturmaya da uygulamak istiyor.

Şirketin AI modeli, herhangi bir statik avatarı ifade edebilir, ancak başlangıç, NFT’leri sıfırlıyor.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, finansal veya pazara giriş desteği getiren kripto-yerli yatırımcıların bir karışımını çekti. Polychain Capital, Nascent, Inflection, The Operating Group, Quantstamp, Neon DAO, Foothill Ventures ve South Park Commons’ın katılımıyla tohum turunu yönetti.

Bir yatırımcının adını hatırlıyorsanız, NFT müzik projesi Ziggurats’ta Hologram ile birlikte çalışacak olan Linkin Park’tan Mike Shinoda olması muhtemeldir. Diğer yatırımcılar arasında Parallel NFT’nin kurucusu Kalos; Quantstamp’ın kurucusu Richard Ma; ve Yat Labs’ın kurucusu Naveen Jain.

Hologram, ondan fazla NFT koleksiyonunun karakterlerini Cool Cats, Deadfellaz ve Crypto Covens dahil olmak üzere dinamik avatarlara dönüştürmesine yardımcı olarak şimdiden gelir elde ediyor. Sonuçta şirket doğrudan tüketicilere ulaşmak istiyor. Örneğin, kullanıcıların NFT avatarlarını sanal markalı giysilerle giydirmelerine izin vererek, gerçek hayattaki varlıkları dijital varlıklara dönüştürmeye bir adım daha yaklaşabilir.

CTO Hongzi Mao (solda); CEO Tong Pow (sağda)

Hologram’ın iki kurucusu, web3 projelerinde çalışan Çinli gurbetçi girişimcilerin akını arasında yer alıyor. Çin ve Batı’yı anlamanın melezi, teoride onlara her iki dünyada da yatırımcılara ulaşma avantajı sağlayabilir. Gerçekten de Pow, yolun aşağısındaki Çinli yatırımcılardan para kazanmak istediğini söylüyor.

Hologram şimdilik Batı NFT pazarını hedefliyor, ancak Pow Çin’de bir fırsat görüyor. Çin, kripto ticaretine yönelik yasaklara rağmen, teknoloji şirketlerini izinli NFT pazar yerleri oluşturmaya ve bunları IP korumasını teşvik etmek için kullanmaya teşvik ediyor.

Pow, “Kripto bizim için isteğe bağlı ve bu bizim avantajımız” diyor. Teknik ve ürün açısından, firmanın teknolojisinin Ethereum veya Solana gibi küresel blok zincir ağlarına bağlı olmadığını açıklıyor.

Birçok dijital yerli için Hologram, ait oldukları bir yeri bulmalarına yardımcı olacaktır.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/14/hologram-fundraising-nft-avatar/

Yorum yapın