Microsoft Viva geliştirmeleri, hibrit çalışma ortamlarında çalışanların bağlantı kesilmesine yöneliktir


Ofis çalışanlarının çoğu için ofis dışında çalışmak yaklaşık iki buçuk yıldır yeni normal oldu. Bununla birlikte, Microsoft’un çalışan deneyimi platformu Viva’daki en son ürün yükseltmeleriyle birlikte yayınlanan en son Çalışma Trendi Endeksi Nabız Raporu’nun yeni araştırmasına göre hibrit çalışma, çalışanlar ve liderler arasında giderek artan bir kopukluk yarattı.

Rapor, “Hibrit İş Sadece İştir. Yanlış mı Yapıyoruz?”, trilyonlarca Microsoft 365 üretkenlik sinyaline ve LinkedIn ve Glint People Science’ın bulgularına ek olarak 11 ülkedeki 20.000 kişiden gelen verilere dayanmaktadır.

Microsoft’ta ürün pazarlama kıdemli direktörü Sunita Khatri, kuruluşların hibrit çalışmanın evriminde kritik bir dönüm noktasına ulaştığını ve Microsoft’un bulgularının şirketler için yeni bir yaklaşıma ihtiyaç olduğunu açıkça gösterdiğini söyledi.

Khatri, “Şimdi her zamankinden daha fazla, liderlerin çalışanların ilgisini işin başarılı olması için gerekenlerle dengelemesi gerekiyor” dedi. “Bu, insanların görevlerini önemli veya etkisi olan işlerle uyumlu hale getirmek ve çalışan beklentilerini karşılayan bir çalışan deneyimi yaratmak anlamına geliyor.”

Bu gerilimler, üretkenlik sorunları söz konusu olduğunda özellikle keskindir. Microsoft tarafından “üretkenlik paranoyası” olarak adlandırılan araştırmalar, liderlerin %85’inin hibrit çalışmaya geçişin çalışanlarının üretken olduklarından emin olmayı zorlaştırdığını söylerken, rapor için ankete katılan çalışanların %87’si işte üretken olduklarını söyledi.

Yöneticiler üretkenliğin görsel ipuçlarını kaçırıyor

Microsoft’a göre, birçok lider ve yönetici, üretken olmanın ne anlama geldiğine dair eski görsel ipuçlarını kaçırıyor çünkü Microsoft’a göre kimin sıkı çalıştığını fiziksel olarak “göremiyorlar”. Rapor, hibrit çalışma yöneticilerinin %49’unun, çalışanlarının en iyi işi yaptıklarına güvenmek için mücadele ettiklerini, yüz yüze yöneticilerin ise %36’sına kıyasla.

Telif Hakkı © 2022 IDG Communications, Inc.Kaynak : https://www.computerworld.com/article/3674688/microsoft-viva-enhancements-address-employee-disconnect-in-hybrid-work-environments.html#tk.rss_all

Yorum yapın