Microsoft Teams ve Outlook küresel kesintilerden muzdarip


Microsoft Çarşamba günü, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların Outlook ve Teams dahil olmak üzere Microsoft ürünlerine erişmekte zorlandıkları bir ağ sorununu araştırdığını söyledi.

Şirketin durum sayfasına göre Microsoft Exchange Online, SharePoint Online ve OneDrive for Business da etkilenen hizmetler arasındaydı.

7.31AM GMT’de, Microsoft 365 Durum twitter hesabı şirketin “birden çok Microsoft 365 hizmetini etkileyen sorunları araştırdığını” söyledi. İki saat sonra, aynı hesap kullanıcıları güncelleyerek “Etkiye neden olduğuna inandığımız bir ağ değişikliğini geri aldık. Geri alma yürürlüğe girdikçe hizmeti izliyoruz.”

Göre DowndedektörGerçek zamanlı kesinti izleme sağlayan bir web sitesi olan İngiltere’de yaklaşık 5.000 kişi Microsoft 365 hizmetlerine erişilmediğini bildirmişti. Olaylar Japonya, Avustralya ve Hindistan’daki kullanıcılar tarafından da bildirilirken, binlerce kişinin kesintiyi tartışmak için sosyal ağ platformuna gelmesinin ardından “Ekipler ve Outlook” Twitter’da trend olan bir konu haline geldi.

Bir açıklama için yaklaşıldığında Microsoft, olayla ilgili en son güncellemeler için “Microsoft 365 Durumu” twitter sayfasını işaret etti.

Salı günü Microsoft, şirketin Windows ürün paketini ve Teams işbirliği platformunu içeren Microsoft 365 tüketici aboneliklerinin bu çeyrekte %12 artarak toplamda 63,2 milyon aboneliğe ulaştığını bildirerek 2023 2. Çeyrek mali durumunu açıkladı.

Telif hakkı © 2023 IDG Communications, Inc.

Kaynak : https://www.computerworld.com/article/3686035/microsoft-teams-and-outlook-suffer-global-outages.html#tk.rss_all

Yorum yapın