Microsoft tarafından onaylanan Xbox kablosuz denetleyici sıkıntısı


Kısaca: Sony PlayStation 5 ve Microsoft Xbox Series konsollarının eksiklikleri yeni bir şey değil. Ancak şimdi, Xbox denetleyicilerini bulmak da zorlaşıyor. Küresel tablo net değil, ancak sorun en çok Avrupa ülkelerinde görülüyor.

Microsoft onaylanmış Bu hafta VGC’ye tedarik kısıtlamalarının şu anda Xbox kablosuz denetleyicilerini etkilediğini bildirdi. Avrupa’daki müşteriler, kıt olduklarını ve çevrimiçi fiyatların arttığını söylüyor.

Birleşik Krallık, İtalya, Hollanda, Fransa ve Danimarka gibi ülkelerden gelen ResetEra forum afişlerinde kıtlık bildiriliyor. Birleşik Krallık perakendecisi GAME’de 160 £ değerindeki Elite Series 2, daha ucuz standart denetleyiciler tükenmiş göründüğü için mevcut olan tek resmi kablosuz Xbox denetleyicisidir. Amazon.co.uk’de üçüncü taraf satıcılar teklif Carbon Black Xbox denetleyicisi yaklaşık 100 £ – önemli bir fiyat artışı – ve doğrudan Amazon’dan gelen stok, son birkaç haftadır sivilceli ve yok oldu. Hollanda fiyat geçmişi çizelgeleri göstermek aynı kontrolör yaklaşık 100 € – şimdiye kadarki en yüksek sürdürülebilir fiyatı.

ABD aynı durumda görünmüyor. GameStop’taki birçok Xbox denetleyicisi yalnızca önceden sahip olunan olarak mevcut olsa da, birçok yenisi de mevcuttur. Tedarik, BestBuy.com’da ve resmi ABD Xbox web sitesinde de normal görünüyor. PlayStation 5’in DualSense denetleyicisinin kullanılabilirliği de normal görünüyor.

Sorunun Xbox Series konsollarına isabet eden aynı tedarik kısıtlamalarından kaynaklanıp kaynaklanmadığını söylemek zor. 2020’den beri tedarik zinciri sorunları birçok farklı elektroniği etkiledi, ancak oyun konsolu aksesuarlarını önemli ölçüde etkilemedi. İşin tuhafı, arz yalnızca bir tür kontrolör için ve bir bölgede düşüktür. Microsoft, kullanıcıların onları ne zaman daha kolay bulabilecekleri konusunda bilgi sağlayamadı.Kaynak : https://www.techspot.com/news/95024-xbox-wireless-controller-shortage-confirmed-microsoft.html

Yorum yapın