Microsoft, Jakarta EE ve MicroProfile Çalışma Gruplarına katıldı • The Register


Microsoft, açık kaynaklı Eclipse Foundation Jakarta EE ve MicroProfile çalışma gruplarına Kurumsal ve Kurumsal üye olarak kaydolmuştur.

Jakarta EE için bu, Microsoft’un Red Hat gibilerle aynı katmana katıldığı anlamına gelirken, diğerleri (Oracle ve IBM gibi) stratejik üye masasında.

Okurlar, Microsoft’un on yıllar önce Java ve açık kaynak ile olan biraz sorunlu ilişkisini düşündüklerinde bile, bu hareket sürpriz olmamalı. Şimdi işler biraz farklı ve Kayıt köşe yazarı Steven J. Vaughan-Nichols görüş bu hafta, Microsoft bugünlerde bir Linux ve açık kaynaklı şirket.

Redmond yörüngesindeki pek çok şeyde olduğu gibi, hareketin arkasındaki itici faktör Azure. Windows satıcısı, Java EE, Jakarta EE ve MicroProfile hizmetlerini pazara getirme yolunda edindiği tüm arkadaşları listelemeden önce, “Microsoft, Azure’da Java, Jakarta EE, MicroProfile ve Spring teknolojileri için tekliflere önemli yatırımlar yaptı” dedi. Azure. Red Hat, IBM, VMware ve hatta Oracle bile onay aldı.

Halihazırda çok fazla yatırım akarken, bir sonraki mantıklı adım, çalışma gruplarında bir yerdi. Eclipse Vakfı’nın yönetici direktörü Mike Milinkovich şunları söyledi: “Microsoft’un etkisi ve erişimi olan bir organizasyonun Jakarta EE Çalışma Grubuna katılmasından heyecan duyuyoruz.

“Microsoft, özellikle Azure olmak üzere, ürün ve hizmet portföyünde Java’nın her şeyini sıcak bir şekilde benimsemiştir. Kurumsal müşterileri, günümüzün bulut tabanlı dünyası için kurumsal Java’yı tanımlayan Jakarta EE özelliklerinin daha da geliştirilmesinde aktif olarak yer alacaklarından emin olabilirler. “

“Sıcak bir şekilde kucaklandı” gerçekten. Sözlü olarak kısa bir sıçrama, ancak geçmiş yılların “kucakla ve genişlet” anlayışından kurumsal zihniyette büyük bir sıçrama. Oyunun tuhaflıklarını takip eden birçok geliştirici hala biraz mide bulandırıcı olacak. önceki yüzyıl davaların uçtuğu ve Microsoft’un görünüşte bir uykudan .NET’in beğenisine büyük yatırım yapın ve C#. Ancak son yıllarda Microsoft’un ona verdiği önem dikkate alındığında son gülen Java oldu. 2021’de bir ön izleme OpenJDK’nın Microsoft Yapısı duyuruldu.

Microsoft, kaydolmasıyla ilgili olarak “Bulutta Java iş yüklerini çalıştırma konusundaki deneyimimizin çalışma grupları için değerli olacağına inanıyoruz ve müşterilerimiz, ortaklarımız ve toplum.” ®Kaynak : https://go.theregister.com/feed/www.theregister.com/2022/07/15/microsoft_jakarta/

Yorum yapın