Microsoft Internet Explorer Sonunda, Gerçekten, Tamamen Öldü


Bu son kez, son önbellek, son 404 sayfası, Internet Explorer için.

Microsoft, çokça kötülenen web tarayıcısını nihayet 15 Haziran’da rafa kaldıracağını duyurduğu zaman rafa kaldırdı. desteklemeyi bırak Windows 10 cihazlarda yazılım. Internet Explorer’ın kabuğunun artıkları, IE için oluşturulmuş eski web sitelerini desteklemek için Microsoft’un Edge tarayıcısında yaşamaya devam edecek. Birisi Windows 7 veya 8 çalıştıran bir masaüstünde Internet Explorer kullanıyorsa, yine de çalışır, ancak Microsoft yazılımı yıllardır desteklemiyor.

Pek çoğu tarayıcının ölümünün yasını tutmak zorunda değil. İsteseniz de istemeseniz de, ilk zamanlarda satılan her Windows bilgisayarına doldurulmuş, döneminin istenmeyen U2 albümüydü. Internet Explorer, bilgisayar korsanları için sayısız güvenlik açığıyla dolu bir altın madeniydi. Microsoft’un bu tür tehditleri gidermek için tarayıcıyı güncellemede yavaş kalmasına yardımcı olmadı.

Yine de, bazı güncellemeler hiç olmamasından iyidir. Şimdi, ölse bile Internet Explorer ona tutunan insanlar için bir sorun olmaya devam edebilir. Adobe Flash Player’ın zombi kalıntılarında kalan güvenlik sorunları gibi, Internet Explorer hayaleti de tamamen ortadan kalkmayabilir.

İşte tüketici teknolojisi dünyasından bazı haberler.

Ford Bazı Elektrikli Araçları Geri Çağırıyor

Bu hafta, ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi bir geri çağırma yayınladı Ford Mustang Mach-E elektrikli araçlarda, aracın stop etmesine neden olabilecek bir akü sorununa atıfta bulundu. Sorun, belirli işlevleri devre dışı bırakabilen ve aracın çalışmasını önleyebilen veya sürüşün ortasında motoru durdurabilen aküdeki aşırı ısınmadan kaynaklanır. Ford, halihazırda elektrikli araç üretmekte zorlandı. tedarik zinciri eksikliklerive şimdi NHTSA, araçların 48.924’ünün geri çağırmadan etkilenebileceğini söylüyor.

Meta Doluyor TikTok

Bu hafta Verge, Meta’dan Facebook’un planlarını belirten sızdırılmış bir not bildirdi. algoritmasını değiştir TikTok’u taklit etmek için. Bu, Facebook’un TikTik video klonu olan Reels’i ikiye katlamak ve içeriği nereden gelirse gelsin size gösteren bir “keşif motoruna” öncelik vermek anlamına gelir. Algoritmasının “daha anlamlı sosyal etkileşimleri” teşvik etmek için yeniden paylaşımlar yerine arkadaşlardan gelen gönderilere öncelik vereceğini söylediğinde, Facebook’un 2018 pivotunun tam bir tersi. Artık TikTok parlak ve yapışkan bir sosyal medya devi haline geldiğine göre, tüm bu olumlu düşünceler Facebook için pencereden uçmuş gibi görünüyor. Şimdi, mümkün olduğu kadar geniş bir alanda paylaşmak istiyor. (İhtiyacı olanlar için, Facebook hesabınızı nasıl sileceğinizle ilgili talimatları hazırladık.)

Başka bir uygulama savaş alanında, Instagram ayrıca yeni bir tam ekran TikTok benzeri test ediyor video beslemesi bu, normal gönderiler yerine Makara gönderilerini vurgulayacaktır. Bu arada TikTok, kullanıcılara hangi takipçilerinin olduğunu söyleyen LinkedIn tarzı bir özellik üzerinde çalışıyor. gönderilerini görüntüle.

WhatsApp Her Yerde Aynı Anda

Android telefondan iPhone’a geçiş yapmak istiyorsanız, artık şunları yapabileceksiniz: tüm WhatsApp bilgilerinizi içe aktarın ilave olarak. Meta CEO’su Mark Zuckerberg özelliği duyurdu Salı günü bir Facebook gönderisinde. kullanmanız gerekecek iOS uygulamasına taşıve teknik olarak yalnızca fabrika ayarlarına sıfırlanmış bir iPhone’da çalışır, ancak en azından artık yapılabilir. Kullanıcılar telefonlar arasında kişileri, mesajları ve medyayı aktarabilir. O zamandan beri iPhone’dan Android’e geçebildiniz geçen Ekim, böylece bu daireyi tamamlar. Bu özellik şu anda beta modunda, ancak önümüzdeki hafta daha yaygın olarak kullanıma sunulacak.

Akış Gadget Laboratuvarı

Akış hizmetlerinde izleyebileceğiniz çok sayıda şey karşısında kendinizi hiç bunalmış hissettiniz mi? Döndüğünüz her yerde, tüm internetin aniden bahsettiği farklı bir hizmette yeni bir gösteri var. Ancak çoğu zaman, kendinizi akışta bulduğunuz şeyler hiç iyi değil.

WIRED’de bu hafta Gadget Laboratuvarı podcast, kıdemli editör Angela Watercutter ve kıdemli yazar Kate Knibbs, kıvrımlı akışın nasıl olduğu ve gelecekte nasıl görünebileceği hakkında konuşmak için gösteriye katıldı. Kate ve Angela, bu haftaki “Akıştan Neden Nefret Ediyoruz” hikaye paketine de katkıda bulundular.

İçerik

Bu içerik aynı zamanda sitede de görüntülenebilir. köken itibaren.Kaynak : https://www.wired.com/story/microsoft-internet-explorer-is-finally-really-fully-dead/

Yorum yapın