Microsoft, Comcast ve Google’ı geride bırakarak Netflix’te reklam sunma anlaşmasını kazandı


Netflix'te bulunan çeşitli programları gösteren bir TV ekranı.

Netflix

Şirketler Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Netflix’in akış hizmetinin planlanan reklam destekli katmanı için reklam teknolojisini sağlamak üzere Microsoft’u işe aldığını duyurdu. Comcast’in NBCUniversal yan kuruluşu ve Google’ın Microsoft sözleşmeyi kazanmadan önce Netflix’te reklam yayınlamak için “en iyi yarışmacılar” olduğu bildirildi.

Microsoft, “yeni düşük fiyatlı reklam destekli abonelik planı” Netflix için “küresel reklam teknolojisi ve satış ortağı” olacak. Çarşamba dedi.

Netflix, “Yeni bir reklam destekli teklif oluşturmak için birlikte çalışırken, Microsoft tüm reklamcılık ihtiyaçlarımızı destekleme konusunda kanıtlanmış bir yeteneğe sahip” dedi. “Daha da önemlisi, Microsoft, üyelerimiz için güçlü gizlilik korumalarının yanı sıra hem teknoloji hem de satış tarafında zaman içinde yenilik yapma esnekliği sundu.” Netflix, reklam destekli akış aboneliğinin “mevcut reklamsız temel, standart ve premium planlarımıza ek olarak” sunulacağını söyledi.

Netflix ayrıca, reklam destekli katmanı başlatmadan önce hala “çok erken günler ve üzerinde çalışmamız gereken çok şey var” dedi, ancak şirket yakın zamanda çalışanlarına bu yılın sonuna kadar piyasaya sürmeyi planladığını söyledi. Reklam planı Nisan ayında CEO Reed Hastings tarafından açıklandı. yavaşlama gelir artışı ve abone kaybı.

Netflix, reklam destekli katman için ne kadar ücret alacağını söylemedi. Netflix Fiyat:% s ABD’de şu anda ayda 9,99 ile 19,99 ABD Doları arasında değişmektedir.

Microsoft’un AT&T bölümünü satın alması anlaşma kazanmasına yardımcı oldu

Microsoft, kendi basın bülteni “Netflix’te sunulan tüm reklamlar yalnızca Microsoft platformu üzerinden sunulacaktır.” Microsoft, Netflix’in seçiminin “Microsoft’un müşterilerin bilgilerini korumaya dayalı gizlilik yaklaşımını desteklediğini” söyledi.

Microsoft, uzun yıllardır Bing arama motorunda ve onun öncüllerinde reklamlar sundu, ancak Netflix sözleşmesini alabilmesinin programatik reklamcılık sistemini satın alması nedeniyle olduğu bildirildi. AT&T’den Xandr. The Wall Street Journal, “Microsoft’a Netflix ortaklığını kazanmak için yüksek profilli yarışta bir rakip olmak için gerekli teknolojiyi veren Xandr satın alımıydı,” dedi. yazdı.

WSJ, Microsoft’un seçiminin “bazı reklam endüstrisi yöneticilerine sürpriz olduğunu çünkü Microsoft’un video reklam yetenekleriyle diğer şirketler kadar iyi bilinmediğini” yazdı.Kaynak : https://arstechnica.com/?p=1866697

Yorum yapın