Microsoft, Ally.io edinimini Viva Goals modülüne dönüştürüyor – Teknolojik Haberler


Her şirketin, genellikle hedefler ve kilit sonuçlar veya kısaca OKR’ler olarak adlandırılan hedefleri izlemesi gerekir. Geleneksel olarak, bunlar bir elektronik tabloda manuel olarak izlenir, ancak son yıllarda birçok girişim, bu önemli şirket bilgilerini izlemek için yazılımlar geliştiriyor.

Geçen yılın başlarında Microsoft, modern bir çalışan portalı/intranet ürünü olan Viva’yı piyasaya sürdü. Şirket bunu bir çalışan deneyimi platformu olarak adlandırdı, ancak buna ne derseniz deyin, çalışanlar için işle ilgili bilgileri izlemek için merkezi bir yer olmakla ilgili.

Geçen sonbaharda şirket, bu işlevselliği Viva’ya dahil etmek amacıyla OKR izleme yazılımı girişimlerinden Ally.io’yu satın aldı. Bugün şirket, bireylere, ekiplere ve şirketlere kendi iç hedeflerine yönelik ilerlemelerini izlemeleri için bir yol sağlayan yeni modülün özel bir önizlemesini duyurdu.

Microsoft Viva Goals kurumsal başkan yardımcısı Vetri Vellore yeni modülü açıkladı. Ally satın alındığında Microsoft’a geldi.

“Bu amacı ve uyumu artık organizasyonun her seviyesine getirmeyi kolaylaştırmak için Viva içindeki yeni hedef belirleme uygulamasını duyuruyoruz. Adı Viva Hedefleri ve Viva Hedefleri, Microsoft Viva’da iş hedefi belirleme ve yönetim için yeni bir modül.”

Microsoft Viva Hedefleri gif

Resim Kredisi: Microsoft

Vellore, ekibinin satın alma işleminden bu yana geçen yedi ay boyunca Ally ürününü Viva içinde bir modüle dönüştürmek için çok çalıştığını söyledi. Ve satın almanın arkasındaki büyük nedenin ürün geliştirme yol haritasını hızlandırmak olduğunu söylüyor.

“Aly olmaya karar verdik çünkü bunu Ally’nin misyonunu hızlandırmanın en iyi yolu olarak gördük – işe nasıl bir amaç katarız?”

Herkesin hedeflere ulaşmasının her büyüklükteki kuruluş için her zaman büyük bir zorluk olduğuna inanıyor, ancak pandemi bu ihtiyacı gerçekten hızlandırdı. Bunun nedeni, insanların daha fazla dağılmasıyla, yöneticilerin hedefleri her zamankinden daha net bir şekilde iletmeleri gerekiyordu.

“Duymaya devam ettiğimiz belirli şeylerden biri, bu pandemiden önceydi, ancak şimdi aniden çalışanlar çalışmalarının şirketin amacı ve misyonuyla nasıl uyumlu olduğu konusunda daha fazla netlik istiyorlar” dedi.

Ve Viva Goals ile bu, çalışanların bireysel çalışmalarının ekip ve organizasyonun genel hedefleriyle nasıl ilişkili olduğunu görebilecekleri bir yer inşa etmeyi içerir. Yöneticiler bu hedefleri girdikten sonra, diğer çalışma sistemlerine bağlanabilirler ve hedef ilerlemesi, bu bağlantılı programlardaki bilgilerden otomatik olarak güncellenebilir veya ihtiyaca bağlı olarak ilerlemeyi manuel olarak güncelleyebilir veya güncelleyebilir.

Viva Hedefleri bugünden itibaren özel önizlemeye giriyor. Vellore, üçüncü çeyrekte genel olarak mevcut olması gerektiğini söylüyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/16/microsoft-is-turning-ally-io-acquisition-into-viva-goals-module/

Yorum yapın