Microsoft 365 için Word hile sayfası: Şerit hızlı başvurusu


Bu indirme, Microsoft 365 için Word hile sayfamıza eşlik eder. Windows’ta Microsoft 365/Office 365 için Word’den en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğiniz hakkında ayrıntılı bilgi için bu makaleye bakın.

Çoğunlukla, Word’deki Şerit arayüzünün kullanımı sezgiseldir. İlgili komutları birlikte gruplayan bir dizi sekmeye bölünmüştür. Her zaman ekranınızın üst kısmında bulunduğundan, Şerit her zaman kolayca erişebileceğiniz çok sayıda komut sunar.

Ancak bu kadar çok sekme ve bu kadar çok komutla, belirli bir eylemi gerçekleştirmek için nereye gidileceği her zaman açık değildir. Yardımcı olmak için, her Şerit sekmesini gösteren, ne işe yaradığını açıklayan ve en sık kullanılan komutlarını vurgulayan bir kılavuz derledik. Ve işaret etmek ve tıklamak için ellerini tuşlardan almaktan hoşlanmayanlarınız için, tüm işlemler için klavye kısayolları ekledik.

Örneğin, belgenize web’den bir resim eklemek istiyorsanız, Sokmak sekmesini tıklayın ve Çevrimiçi Resimler simgesine basın veya Alt-N ve ardından P tuşlarına basın. İki sütunlu bir sayfa oluşturmak için Düzen sekmesini tıklayın Sütunlar düğmesine basın (veya Alt-P, J tuşlarına basın) ve sütun sayısını seçin.

Bu başvuru kılavuzunu yazdırın ve elinizin altında bulundurun, böylece ihtiyacınız olan komutları nerede bulacağınızı her zaman bilirsiniz.Kaynak : https://www.computerworld.com/article/3446217/word-for-office-365-cheat-sheet-ribbon-quick-reference.html#tk.rss_all

Yorum yapın