Micron, 1.5 TB ile dünyanın en büyük microSD kartına sahip olduğunu iddia ediyor


Kısaca: Micron, dünyanın en büyük kapasiteli microSD kartı olduğunu iddia ettiği kartı tanıttı. i400 serisi microSD serisi, 64GB, 128GB, 256GB, 512GB, 1TB ve devasa 1.5TB yoğunluklarında sunulmaktadır. Kartlar, sürekli video kaydı veya aynı anda birden fazla AI yakalama olayı gibi görevlerin ele alınmasına odaklanan uç depolama uygulamaları için tasarlandı.

Tüm i400 kartları, arızalar arasında iki milyon saatlik bir ortalama süre ile kesintisiz beş yıla kadar 7/24 çalışma için derecelendirilmiştir. Ayrıca -25 santigrat derece ile 85 santigrat derece arasındaki ortamlarda da çalışabilirler ve su, mıknatıs, röntgen, darbe ve şoktan kaynaklanan hasarlara karşı koruma sağlayabilirler.

Göre Mikron1,5 TB kart dört aya kadar video kaydı saklayabilir.

i400 serisi, Micron’un 2020’nin sonlarında tanıtılan 176 katmanlı 3D NAND’ını kullanıyor. O sırada şirket, katman sayısının en yakın rakibinden yaklaşık yüzde 40 daha yüksek olduğunu ve küçük form faktörlü çözümler için ideal olduğunu söyledi.

Micron, kartların, eyleme geçirilebilir gerçek zamanlı içgörüler için oluşturuldukları uçta verilerin depolanmasını kolaylaştıracağını söyledi. Ayrıca, küçük işletmelerin, özellikle kargo gemileri veya petrol kuleleri gibi uzak konumlardan maliyetli olabilen buluta sürekli veri yükleme ihtiyacını azaltmalarına da izin verebilirler.

Micron’un yeni i400 kartları artık müşterilere örnekleniyor.

Resim kredisi: pamuk kardeşKaynak : https://www.techspot.com/news/95025-micron-lay-claim-world-largest-capacity-microsd-card.html

Yorum yapın