Michigan, Havalimanlarındaki İnsanlardan Nakit Çalmayı Kolaylaştırmak İçin Müsadere Reformlarını Kaldırmaya Başladı


itibaren soygun timlerinin yolunu saptıramaz borç

sanırım zamanı geldi ödemek piper tarafından soyulmak. Michigan eyaleti, genellikle kötü basın veya dava kayıplarına yanıt olarak, periyodik olarak müsadere reformlarını yürürlüğe koydu.

Michigan kolluk kuvvetleri, müsadere ayrıcalıklarından en iyi şekilde yararlandı. 2015 yılında kabul edilen bir reform sayesinde, halk nihayet kolluk kuvvetlerinin ne kadar kötü niyetli olduğunu gösteren verilere erişebildi. 2018 bildiri [PDF] 2017 yılında 13 milyon dolarlık mülkün ele geçirildiğini gösterdi. Bunun 11 milyon doları nakitti. Gerisi, 7.999 araba da dahil olmak üzere diğer mülklerdi. Bazı hızlı (ama açıkça yanlış) matematik, ortalama bir arabanın değerinin 250 dolardan az olduğunu gösteriyor.

Eyaletteki 6.000 ele geçirme vakasının yalnızca 95’i ciddi şiddet suçlarıyla ilgiliydi. %80’i şüpheli uyuşturucu bulundurmaktan başka bir şeyle ilgili değildi. Tam olarak büyük suç şirketlerini sakat bırakacak türden bir şey değil.

Reformlar yavaş yavaş devreye girdikçe, suç duyurusunda bulunmadan yasa dışı bir şekilde elde edildiği teorisine göre insanlardan nakit alma savunmaları da geldi. Eski bir Michigan polis şefi, 50.000 doların altındaki herhangi bir el koyma için mahkumiyet şartı getirmenin, suçluları bu miktardan biraz daha azını taşımaya teşvik edeceğini iddia etti. Ama eğer şef bunların üzerlerinde 49.900 dolarla dolaşan suçlular olduğundan bu kadar eminse, neden suç duyurusunda bulunmaktan bu kadar korkuyor?

Bu bilişsel uyumsuzluk hiçbir zaman açıklanamadı. Bir Michigan savcısının mahkumiyetsiz el koymalar için önerilen 50.000 dolarlık sınıra cevaben yaptığı bu saçma açıklama da değildi:

Wayne County Savcısı Kym Worthy, e-posta yoluyla, “Artık mahkumiyet gerekli olduğundan, üst düzey uyuşturucu satıcıları hakkında kovuşturma açılmasını son derece zorlaştıracak” dedi.

Savcıların, şüpheli üst düzey uyuşturucu satıcıları hakkında kovuşturma yürütmesini zorunlu kılmak, üst düzey uyuşturucu satıcıları hakkında kovuşturma açılmasını zorlaştıracaktır. Anladım.

Polisler ve savcılar kazanıyor. Jacob Sullum’un Reason için bildirdiği gibieyalet hükümeti, eyaletin havaalanlarından başlayarak bu müsadere reformlarını geri almaya başlıyor.

Rep. Filler’ın (R–DeWitt) söylediği gibi, Michigan’ın sivil müsadere reformları, yasa koyucuların yasalaştı 2015, 2017 ve 2019’da, ayrım gözetmeksizin insanların mülkünü çalan açgözlü polisler hakkındaki tanıklığı duyduktan sonra, uyuşturucu tacirlerini haksız kazançlarını Michigan’a ve Michigan’dan cezasız bir şekilde taşımaya davet etti. Filler, “Michigan’da uyuşturucu kaçakçılığına müsamaha gösterilmeyecek” diyor. “Havaalanlarımızı güvende tutan kadın ve erkeklerin, uyuşturucu ve uyuşturucu parasını devletimizin dışında tutmak için uygun yetkiye sahip olmaları gerekiyor – ve bu reform onlara işi yapmak için ihtiyaç duydukları araçları sağlıyor.”

Bir Demokrat olan Vali Gretchen Whitmer, imzalı “bu reform” geçen hafta yasalaştı. HB 4631Filler’ın sponsor olduğu , bir müsadere tamamlanmadan önce cezai mahkûmiyet gerektiren bir yasaya istisna getiriyor. Bu şartın, 20.000 dolardan fazla değerindeki nakit veya diğer mülklere hava alanında el konulması için geçerli olmadığını söylüyor.

Bu üzücü harekete Vali Whitmer’ın daha da üzücü bir iddiası eşlik etti.

Whitmer, “uyuşturucu suçuyla bağlantılı olarak ele geçirilen” mülkün müsaderesinin önündeki engelleri kaldırarak söz konusuiki yasa tasarısı “havaalanı yetkililerine havalimanlarındaki uyuşturucu suçlarını çökertme yetkisi veriyor.”

Ama bunu nasıl yapıyor? taşımaya karşı bir yasa yok hiç bir havaalanından ve bir iç hat uçuşundan geçen nakit miktarı. Birisi 10.000 dolardan fazla nakit almak isterse, raporlama gereksinimleri vardır. dışarı Ancak hiçbir yerde, üzerinizde büyük miktarda nakit taşımayı yasa dışı kılan bir yasa çıkarılmadı. Tavsiye edilemez olabilir. Ama yine de hakkınız dahilinde olan bir şey.

Bu geri alma, keşfedilen nakit gereksiniminden 30.000 ABD Doları daha az olan 20.000 ABD Dolarının üzerindeki herhangi bir miktar için mahkumiyet şartı olmadığı anlamına gelir. dışarıda havaalanlarından. İlgi, uyuşturucu suçunu çökertmekse, belki de yasa koyucular, 25 yaşındaki arabalardan nikel ve kararan insanların devletin uyuşturucu savaşında gelgiti nasıl değiştirdiğini sormak için kolluk kuvvetlerine başvurmalıdır. Belki de (gelen uyuşturucular yerine) çıkan parayı ele geçirme umuduyla giden eyaletler arası şeritlerde kamp kurmanın uyuşturucuları eyaletten uzak tutmaya nasıl yardımcı olduğuna dair açıklama isteyebilirler. Ya da belki savcılara, diğer olası uyuşturucu kaçakçıları için caydırıcı olması gereken mahkumiyetleri aramak olan lanet işlerini yapmaktansa neden el konulan nakitten bir yüzde almayı tercih ettiklerini sorabilirler.

Ancak devlet ve valisi, zor sorular sormak yerine, kolluk kuvvetlerinin tembelliği ve açgözlülüğünün gerçek bedelini uçak yolcularının ödemesine izin vermeye karar verdi.

Under: sivil varlıkların müsaderesi, yasallaştırılmış hırsızlık, michigan, polisKaynak : https://www.techdirt.com/2022/06/17/michigan-starts-dismantling-its-forfeiture-reforms-to-make-it-easier-to-steal-cash-from-people-at-airports/

Yorum yapın