Meta’s Horizon Worlds, uygulama içi satın alımları ve içerik oluşturucu bonuslarını test ediyor – Teknolojik Haberler


Meta’nın sosyal sanal gerçeklik uygulaması Horizon Worlds, içerik oluşturucuların kendi dünyalarında sanal öğeler ve efektler satmalarına izin verecek bir özelliği test ediyor. Bu, yalnızca küçük bir grup yaratıcıya sunuluyor, ancak Meta’nın sanal gerçeklik sosyal ağlarının temelini oluşturma konusundaki uzun oyununda önemli bir sonraki adım.

“Bir noktada gelecekteki bir metaverse hayal ederseniz, sanal malları satma ve onları bir dünyadan diğerine götürebilme yeteneği, bunun önemli bir parçası olacak” dedi. CEO Mark Zuckerberg ile yaptığı görüşmede şunları söyledi: Vidyuu Stüdyoları, özelliği duyurduğu yer. “Ama önce, bu ekonomiyi devam ettirmek için insanların satın almak istediği şeyler olmalı.”

Horizon Worlds’e erişimi olan tüm kullanıcılar – bu, ABD ve Kanada’daki 18 yaşından büyük kişilerdir – bu dünya içi satın alımları gerçekleştirebilecek. Başlangıç ​​olarak, bu öğeler moda öğeleri veya bir dünyanın gizli bölümlerine erişim olabilir.

Horizon Worlds'de dünya çapında bir satın alma işlemini gösteren bir açılır pencere

Resim Kredisi: Meta

Meta ayrıca ABD’deki katılımcılar için bir Horizon Worlds Creator Bonus programını test etmeye başlıyor. Meta, şirketin TikTok rakibi Reels’i hevesle zorladığı Instagram’da daha önce bu tür programları başlatmıştı. Bu, Meta’nın bir uzantısı olarak tanımlandı. 10 milyon dolarlık Horizon Yaratıcıları Fonu.

Zuckerberg, “İçerik oluşturucuların para kazanması gerçekten önemli, çünkü hepinizin kendinizi desteklemeniz ve bu harika deneyimleri inşa ederek iyi bir yaşam sürmeniz gerekiyor” dedi.

Eskiden Facebook olarak bilinen şirket, metaverse bağlılığını teşvik etmek için aşırı uzunluklara gitti. Amiral gemisi Quest kulaklıklarının satışları tatillerde artarken, sanal gerçeklik işi birikmiş durumda. 10 milyar dolarlık zarar Meta için. Ayrıca, Horizon Worlds gibi sosyal platformlar büyüdükçe Meta, sanal gerçeklik topluluklarını nasıl güvende tutacağını öğrenmek zorunda kalacak; bu, özellikle şirketin en iyisine sahip olmadığı durumlarda zorlu bir iştir. mevcut sicil içerik denetimi söz konusu olduğunda. Halihazırda, birçok Horizon Worlds kullanıcısı metaverse’de el yordamıyla veya cinsel tacize uğradığını bildirdi; diğer kullanıcılar uygulamanın çocuklarla dolu platform için çok genç olanlar.

Zuckerberg, aşağıda görülebilecek bir panel tartışmasında bir grup Horizon Worlds yaratıcısıyla bu yeni para kazanma özellikleri hakkında konuştu:Kaynak : https://techcrunch.com/2022/04/11/meta-horizon-worlds-creator-monetization-in-app-purchases/

Yorum yapın