Meta’nın Facebook Pay to Meta Pay’i yeniden markalaması küresel olarak yayılıyor • Teknolojik Haberler


Şirket, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Facebook Pay’in resmi olarak dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar için Meta Pay olarak yeniden adlandırıldığını duyurdu. Meta, marka değişikliğini Haziran ayında Amerika Birleşik Devletleri’nde başlattı ve şu anda değişikliği küresel olarak yapıyor. Bugünden itibaren kullanıcılar, yeniden markanın yaklaşık 200 ülkede Meta’nın ürünlerinde yayıldığını görecekler. Şirket, Meta Pay’deki değişikliğin yalnızca bir marka değişikliği olduğunu ve mevcut ürün özelliklerinin ve genel kullanıcı deneyiminin aynı kalacağını belirtiyor.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg daha önce hizmetin aynı kalmasına rağmen, yeniden adlandırmanın Meta’nın metaverse için dijital bir cüzdan oluşturmaya yönelik ilk adımını temsil ettiğini belirtti. Meta veri tabanındaki dijital cüzdan vizyonunun, kullanıcıların kimliklerini, neye sahip olduklarını ve nasıl ödeme yapacaklarını güvenli bir şekilde yönetmelerine izin vereceğini söyledi.

Zuckerberg, Facebook’ta yaptığı açıklamada, “Gelecekte, yaratmak veya satın almak isteyebileceğiniz her türlü dijital ürün olacak – dijital giyim, sanat, videolar, müzik, deneyimler, sanal etkinlikler ve daha fazlası” dedi. Haziran ayında yayınla. “Özellikle bu öğelerden bazılarını farklı hizmetlerde yanınıza almak istiyorsanız, mülkiyet kanıtı önemli olacaktır. İdeal olarak, herhangi bir metaverse deneyiminde oturum açabilmeniz ve satın aldığınız her şeyin tam orada olması gerekir.”

Meta 2009’dan beri ödeme yapıyor ve insanların platformlarını 160 ülkede ve kişiden kişiye, işletmeden işletmeye ve işletmeden tüketiciye ödemeler dahil olmak üzere 55 para biriminde ödeme yapmak için kullandığını söylüyor.

Facebook, şirketin ana hedefini, yani meta veri tabanını oluşturmak olan daha fazlasını yakalamak için Ekim ayında kurumsal markasını Meta olarak değiştirdi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/09/28/metas-rebranding-facebook-pay-meta-pay-rolling-out-globally/

Yorum yapın