Metal Dedektörü Akıllı Telefondan Yardım Aldı


[mircemk] projelerde tel bobinleri kullanmak söz konusu olduğunda, özellikle de uygulamaları kolay kurulabilen metal dedektörleri içinde olduğunda, oldukça sihirbazdır. Yerdeki metal nesneleri algılamak için sarmal tel üzerinden sinyal göndermenin her türlü yolu vardır ve günümüzde [mircemk] bir gösteriyor metal dedektörü tarafından üretilen frekans değişikliklerini algılamak için bir akıllı telefon kullanan yeni yöntemi deniyor..

Diğer metal dedektörleri gibi, bu da bir osilatör devresi ve bazı transistörler içeren iki tel bobini kullanır. Ancak bu yapının benzersiz kısmı, dedektörün kullanıcıyı bir metal parçasına karşı nasıl uyardığıdır. Normalde, metal varlığında devrenin frekansları değiştiği için sesli bir uyarı olurdu, ancak bu, frekans bilgisini analiz etmek için bir akıllı telefon kullanıyor. Devre, doğrudan akıllı telefondaki kulaklık jakına beslenir ve bir Android uygulamasından kalibre edilebilir ve kullanılabilir.

Bu yapı yalnızca metali algılamakla kalmaz, aynı zamanda farklı metal türleri arasında ayrım yapabilir. [mircemk] Bunun yalnızca deneme amaçlı olduğundan, sık sık kalibre edilmesi gerektiğini ve geçmişte yaptığı diğerleri kadar hassas olmadığını belirtiyor. Elbette bu yapı, telefonunuzun hala bir kulaklık jakına sahip olduğunu da varsayıyor, ancak bu özellik için o solucan kutusunu kazmayacağız. Bunun yerine şunu belirteceğiz. [mircemk] gömülü hazineyi ortaya çıkarmak için herhangi bir harici donanım gerektirmeyen diğer yapıları gösterdi.Kaynak : https://hackaday.com/2022/06/27/metal-detector-gets-help-from-smartphone/

Yorum yapın