Meta, ‘Süper’ adlı etkileyiciler için yeni bir canlı yayın platformunu test ediyor – Teknolojik Haberler


Meta, “Süper” adlı etkileyiciler için yeni bir canlı yayın platformunu test ediyor. İş İçeriden. Yeni platform, etkileyicilerin canlı yayınlara ev sahipliği yapmasına, gelir elde etmesine ve izleyicilerle etkileşime girmesine olanak tanır. Şirketin, platformu 30 dakika boyunca kullanmaları için etkileyicilere 200 ila 3.000 dolar arasında ödeme yaptığı bildiriliyor. Super, geliştirme sürecine 2020’nin sonlarında girdi ve şu anda Meta’nın Yeni Ürün Deneme ekibi tarafından inşa ediliyor.

Bir Meta sözcüsü Teknolojik Haberler’a bir e-postada “Süper, Yeni Ürün Denemesi (NPE) tarafından oluşturulan ve şu anda küçük bir grup yaratıcıyla test edilen küçük, bağımsız bir deneydir” dedi.

Business Insider, Meta’nın yakın zamanda birden fazla içerik oluşturucuya ulaştığını ve onlardan yeni projeyi denemelerini istediğini bildirdi. Twitch’e benzer işlevselliğe sahip görünen platform şu anda teknoloji etkileyicisi Andru Edwards ve TikTok yıldızı Vienna Skye dahil olmak üzere 100’den az içerik oluşturucuyla test ediliyor.

Platform şu anda izleyicilerin akışta yer alan özelliklere erişim için ödeme yaptığı katmanlı bir sistemde çalışıyor. İzleyiciler ayrıca canlı yayıncılar için bir ipucu bırakabilir. Rapor, içerik oluşturucuların katmanlı sistem aracılığıyla kazanılan ipuçlarının ve gelirin %100’ünü cebe indirdiğini gösteriyor.

Bir Meta sözcüsü Business Insider’a “Şu anda yalnızca web” dedi. “Yaklaşık iki yıldır çok sessizce test ediyorlar. nihai hedef [of NPE projects] sonuçta Meta ürün ailesinin bir parçası olabilecek bir sonraki bağımsız projeyi yaratıyor.”

Meta’nın Super’i erken testi, şirketin yakın zamanda Facebook’un odağını Reels’e kaydırmak için canlı alışveriş özelliğini 1 Ekim’de kapattığını duyurmasının ardından geldi. Canlı video alışverişi, bir dizi küçük deneme ve beta testinin ardından iki yıl önce Facebook’ta herkese açık hale geldi. Canlı bir alışveriş platformu, satış ücretleri sayesinde nihayetinde Facebook için önemli bir gelir akışı olarak hizmet edebilirdi. kasada uygulanır.

Canlı akış alışverişi Asya’da ve özellikle Çin’de giderek daha popüler hale geliyor. Bununla birlikte, Facebook ve TikTok’un ikisi de canlı alışveriş planlarından geri adım attıkları için, genel tüketici farkındalığı ve canlı video alışverişinin benimsenmesinin Asya dışında hala düşük olduğu görülüyor.

Ancak Super’in erken testleri, Meta’nın etkileyiciler ve içerik oluşturucular için bir canlı yayın platformu için bir pazar olduğuna inandığını gösteriyor. Meta, platform için hala erken test aşamasında ve muhtemelen içerik oluşturuculardan gelen geri bildirimlere göre ince ayar yapacak.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/08/05/meta-testing-livestreaming-platform-influencers-super/

Yorum yapın