Meta Portal sahipleri artık cihazlarını PC’ler ve Mac’ler için ikinci bir ekran olarak kullanabilir – Teknolojik Haberler


2018’de Meta (daha sonra Facebook) tarafından piyasaya sürülen akıllı ekranların kuşatılmış markası olan Portal, bildirildiğine göre Şirket, ürün yelpazesini işletmeye yeniden odakladığından aşamalı olarak kullanımdan kaldırıldı. Geçiş öncesinde Meta, Portal ekranlarını PC’ler için ikinci bir ekrana dönüştüren ve görüntülü arama deneyimini Mac’lere getiren yeni özellikler – duruma göre mevcut sahipler için sonunculardan bazıları – yayınlıyor.

Belirli Portal cihazları (özellikle ikinci nesil Portal Plus ve Portal Go) artık Duet Display’i destekliyor. uygulama Bu, kullanıcıların açık pencereleri ikinci bir monitörde olduğu gibi sürüklemelerine izin vermek için bir PC veya Mac’in ekranını genişletir. Bu arada, yeni Meta Portal Eşlikçisi uygulama Mac için Portal arama denetimlerini bir MacOS widget’ına yerleştirir ve ekran paylaşımı, sessize alma ve ses ayarı için kısayollar sağlamanın yanı sıra eşleştirilmiş bir Portal’a toplantı, video ve web sitesi bağlantıları gönderir.

Meta Portal Düet Ekranı

Resim Kredisi: Meta

Meta, “Günümüzün hibrit çalışma ortamında, rahat ve kullanışlı bir çalışma alanına sahip olmak her zamankinden daha önemli” diye yazdı. Blog yazısı. “Meta Portal artık ev ofisiniz için daha da kullanışlı bir üretkenlik aracı.”

Portal, Meta’nın bazı analistlerin akıllı ekran pazarında bir sıçrama yapma girişimiydi. tahmin etmek zaten dünya çapında milyarlarca dolar değerinde. Eşsiz özellikleri arasında otomatik olarak yakınlaştırabilen ve insanların hareketlerini takip edebilen bir kamera, ekranı eğme mekanizması ve Amazon’un Alexa sesli asistanıyla entegrasyon vardı. Meta daha sonra TV’lere takmak için tasarlanmış bir Portal alıcı kutusu ve pille çalışan ve taşınabilir olan yukarıda bahsedilen Portal Go’yu piyasaya sürdü.

Sonrasında zayıf satışlar ve bir gizlilik tartışma Meta, Portal for Business’ı Şubat 2021’de başlatarak stratejisini değiştirmeye başladı. Yazılım paketi, herhangi bir Portal cihazının konferans odası düzenleyicisi olarak hareket etmesine izin vererek, çeşitli üçüncü taraf arama platformlarını ve iş uygulamalarıyla bağları destekler. takvimler gibi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/08/10/meta-portal-owners-can-now-use-their-devices-as-a-second-screen-for-pcs-and-macs/

Yorum yapın