Meta, Microsoft, NVIDIA, Unity ve diğerleri Metaverse Standartları Forumu’nu oluşturuyor – Teknolojik Haberler


Daha fazla teknoloji şirketi sanal ve artırılmış gerçeklik ürünleri geliştirdikçe, bazı gözetim grupları sektörü aynı sayfada tutmaya çalışıyor. Bunlardan en yenisi, Metaverse Standartları Forumugeliştiricilerin platformlar arasında oluşturmasını kolaylaştırabilecek açık birlikte çalışabilirliği sağlamayı amaçlamaktadır.

Bugün açıklandığı gibi, forumda Meta, Microsoft, Epic Games, Adobe, NVIDiA, Sony, Unity ve diğerleri gibi bazı büyük oyuncular zaten var. Ancak, tüketici “metaverse” ürünleri de üreten Niantic, Apple, Roblox ve Snapchat gibi şirketler de dahil olmak üzere bazı göze çarpan eksiklikler de var.

Metaverse Standards Forum’a katılmak ücretsizdir ve hackathon’lar ve açık kaynak araçları gibi “pragmatik, eyleme dayalı projelere” odaklanmayı planlıyor.

Meta küresel ilişkiler başkanı Nick Clegg, “Bugün bir ‘Microsoft internet’ veya ‘Google internet’ olmadığı gibi, bir Meta-run metaverse olmayacak” dedi. bir blog yazısı geçen ay. “İnternet gibi, meta veri tabanı da ulusal sınırları aşan birbirine bağlı bir sistem olacak, bu nedenle yargı alanları arasında çalışmasına izin vermek için bir kamu ve özel standartlar, normlar ve kurallar ağı olması gerekecek.”

Bununla birlikte, bunun gibi konsorsiyumlar, ancak yeterli sayıda şirket standartlarını benimsediğinde etkilidir.

AI içerik denetleme şirketi Spectrum Labs’ın güvenlik şefi Tiffany Xingyu Wang, Oasis Konsorsiyumu bu senenin başlarında. Oasis Konsorsiyumu, oyun ve sosyal şirketlerin güvenlik konusunda daha fazla taahhütte bulunmalarını teşvik etmek amacıyla bir endüstri standardı haline gelmesini umduğu bir Kullanıcı Güvenliği Standartları listesi geliştirdi.

Wang, “Meta evren hayatta kalacaksa, içinde güvenlik olması gerekir” dedi. Teknoloji İncelemesi.

İçerik denetimi, teknolojinin sürükleyici doğası nedeniyle çevrimiçi taciz veya kötüye kullanımın daha da korkutucu hissedildiği sanal gerçeklikte özellikle zordur. Ve bazı durumlarda, şirketler, sağlam güvenlik araçları yerine ürün geliştirmeye öncelik veriyor gibi görünüyor.

Metaverse Standartları Forumu’na benzer şekilde, Meta gibi Oasis Konsorsiyumu’nda bazı önemli oyuncular eksik. Ve geçmişte, bunun gibi gruplar, iç çatışma kaçınılmaz olarak ortaya çıktığında giderek küçüldü.

Metaverse Standartlar Forumu, AR/VR, yapay zeka, makine öğrenimi ve daha fazlası üzerinde çalışan kar amacı gütmeyen bir konsorsiyum olan Khronos Group tarafından yönetilmektedir. Khronos, benzer şekilde adlandırılmış olan VR API’leri için bir standart belirlemeye çalıştı. VR Standartları Girişimi Google, NVIDIA gibi şirketleri içeren 2016’da. Artık Meta’nın bir parçası olan Epic Games ve Oculus.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/21/metaverse-standards-forum-meta-microsoft-nvidia-unity/

Yorum yapın