Meta, geliştiriciler için Instagram Reels API’lerini tanıtıyor – Teknolojik Haberler


Meta ilan edildi yarından itibaren, Reels API’lerini çeşitli uç noktalara tanıtıyor. Instagram Platformu geliştiriciler için. Şirket, geliştirici topluluğundan Reels’in birinci öncelik olduğunu duyduktan sonra yeni Reels API’lerini tanıttığını söylüyor. Meta, Reels’in destek kapsamını içerik yayınlama, içgörüler, yorum denetleme, hashtag arama, iş keşfi, bahsetmeler ve daha fazlasını kapsayacak şekilde genişletiyor.

Geliştiriciler, Makaraları planlamak ve Makaralar için sosyal etkileşim ölçümleri almak için API’leri kullanabilecek. Geliştiriciler, yeni API’leri kullanarak Makaraları Instagram Business hesaplarında da yayınlayabilir. API’ler ayrıca geliştiricilerin yorumları yanıtlamasına, yorumları silmesine, yorumları gizlemesine/göstermesine ve Makaralardaki yorumları devre dışı bırakmasına/etkinleştirmesine olanak tanır. Ayrıca geliştiriciler, belirli hashtag’lerle etiketlenmiş genel Makaraları bulabilecekler. Geliştiriciler ayrıca bir Instagram İşletmesinin veya İçerik Üreticinin takma adının etiketlendiği veya @bahsedildiği Makaraları da tanımlayabilecek.

API geliştirmesi, geliştiricilerin uygulamalarını Instagram’ın özelliklerine ve işlevlerine bağlamasına olanak tanıyan Instagram Graph API’nin mevcut sürümü ve önceki tüm sürümleri için geçerli olacaktır. Meta, Reels’in halihazırda geçerli API’lere erişimi olan geliştiriciler için otomatik olarak kullanıma sunulacağını söylüyor. Uygulamaları uygun izin erişim düzeyleri için zaten onaylanmış olduğu sürece, geliştiricilerin uygulamalarını ek Uygulama İncelemesinden geçirmeleri gerekmez.

Şirket, “28 Haziran 2022’den itibaren Instagram Platformunda çeşitli uç noktalara Makaraları tanıtmaya başlayacağız” dedi. Blog yazısı. “İnsanlar Instagram’ı ister doğal olarak isterse bir üçüncü taraf aracılığıyla kullanıyor olsunlar, içerik yayınlama ve tüketim deneyimlerimizi her zaman iyileştirmeye çalışıyoruz. Geliştirici topluluğumuzdan sürekli olarak Makaraların birinci öncelik olduğunu duyduktan sonra, Makaraları zaten aşina olabileceğiniz bir dizi uç noktayla tanıştırmaktan heyecan duyuyoruz.”

Yarından itibaren Instagram kullanıcı hesaplarının yaklaşık %25’i tüm Reels API’lerine erişebilecek. API’ler, 6 Temmuz’a kadar kademeli olarak kullanıcıların %100’üne sunulacaktır.

Reels API’lerinin piyasaya sürülmesi, Meta’nın kısa biçimli video özelliği üzerinde büyük bahisler yapmasıyla geldi. Şirket, 2022 yılının ilk çeyreğinde elde ettiği kazançların bir parçası olarak, Reels’in artık insanların Instagram’da harcadığı zamanın %20’sinden fazlasını oluşturduğunu açıkladı. O sırada Mark Zuckerberg, 18 yıl önce Facebook’u başlatmasından bu yana, şirketin insanların kullandığı medya türlerinde birden fazla değişiklik gördüğünü ve bu kısa biçimli videonun yalnızca en son yineleme olduğunu ve hızla büyüdüğünü belirtti. Meta kısa biçimli videoda bir artış görürken, aynı zamanda hem gönderiler hem de Makaralar için daha fazla besleme sağlayan AI önerilerinin ilerlemesinde büyük bir değişiklik gördüğünü belirtti.

Yayınların, yalnızca kullanıcıların sosyal çevreleri tarafından küratörlüğünü yapmaktan, AI tarafından tavsiye edilmeye kadar gittiğini açıkladı. TikTok’un güçlü öneri algoritması, muazzam popülaritesinin arkasındaki nedenlerden biridir, bu nedenle Meta’nın, insanların Reels ile daha fazla etkileşim kurmasını sağlamak için kendi öneri sistemlerini geliştirmeye odaklanması ve bunun sonucunda TikTok ile rekabet etmek için daha uyumlu olması mantıklıdır. .Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/27/meta-instagram-reels-apis-developers/

Yorum yapın