Meta bir avatar mağazası açıyor ve tasarımcı kıyafetleri ilk ürünler


“Dijital avatarımın kötü işlenmiş tasarımcı kıyafetleri giymesini istiyorum” diye düşündüyseniz, size harika bir haberim var.

meta bir çevrimiçi mağaza başlatmak Facebook, Instagram ve Messenger kullanıcılarının avatarları için dijital giysiler satın alabilecekleri yer. Mağazadaki ilk markalar Prada, Balenciaga ve Thom Browne’dir ve giysiler arasında motokros kıyafeti, logolu kapüşonlu sweatshirt ve takım elbise bulunur.

Bir Facebook gönderisinde, Meta CEO’su Mark Zuckerberg yakında daha fazla markanın ekleneceğini söyledi.

“Dijital ürünler, meta veri evreninde kendinizi ifade etmenin önemli bir yolu ve yaratıcı ekonominin büyük bir itici gücü olacak” diyor.

Lüks moda evleri, markalı dijital giysiler yaratmak için teknoloji şirketleriyle giderek daha fazla ortaklık kuruyor. Geçen yıl, Fortnite Balenciaga dış görünümlerini tanıttı, böylece oyuncular oyun içi karakterleri için markalı kapüşonlu gibi giysiler satın alabilirler. İçinde robloxoyuncular, markanın logosunu içeren bir bahçe ve sanal bir mağaza ile tamamlanmış Gucci Kasabasını ziyaret edebilirler.

Meta’nın lansmanındaki büyük isimlere rağmen, haberler bu öğleden sonra sessizce düştü ve şirket daha fazla ayrıntı talebine hemen yanıt vermedi. Meta, mağazanın “yakında” açılacağını söylüyor, ancak kullanıcıların mağazaya nasıl erişeceklerine dair bilgiler hemen mevcut değildi. Umarım dijital giysiler gerçek olandan daha ucuza mal olur. Instagram’daki moda ortaklıkları direktörü Eva Chen, bugün bir canlı yayında, Zuckerberg’in avatarına uygun kırpılmış bir tişört, alçak kot pantolon ve beyaz bir kemer içeren bir görünümün önizlemesini yaptı.

“Bunu kaldırabilir miydim bilmiyorum,” dedi. Kabul ediyorum!

Kaynak : https://www.theverge.com/2022/6/17/23173128/meta-avatar-store-clothing-balenciaga-prada-thom-browne

Yorum yapın