Meta, avatarınız için kıyafet satın alabileceğiniz bir dijital giyim mağazası açıyor – Teknolojik Haberler


Meta CEO’su Mark Zuckerberg ilan edildi bugün şirket, “Meta Avatars Store” adında bir dijital tasarım giyim mağazası açıyor. Zuckerberg, duyuruyu Instagram’ın moda ortaklıklarından sorumlu başkan yardımcısı Eva Chen ile Instagram Live sırasında yaptı.

Kaç kişinin avatarlarını tasarımcı kıyafetleriyle süslemek için gerçekten para harcamak isteyeceği bilinmiyor, ancak Zuckerberg yeni moda giyim seçeneklerini, kullanıcıların avatarları aracılığıyla kendilerini ifade etmelerinin bir yolu olarak görüyor.

Yeni sanal mağaza Facebook, Instagram ve Messenger’da açılıyor ve kullanıcıların avatarları için dijital giysiler satın almalarına izin verecek. Mağaza önümüzdeki hafta açılmaya başlayacak ve başlangıçta Balenciaga, Prada ve Thom Browne’dan dijital kıyafetler sunacak. Meta, bu dijital kıyafetler için herhangi bir fiyatlandırma bilgisi açıklamadı. Meta avatarlar için ücretsiz kıyafet seçeneklerinin mevcut olmaya devam edeceğini belirtmekte fayda var.

Zuckerberg, Meta’nın mağazayı geliştiricilerin giysi üretip satabilecekleri açık bir pazar yeri haline getirmeyi planladığını söyledi.

Zuckerberg yaptığı açıklamada, “Avatarınızı şekillendirmek için dijital kıyafetler satın alabilmeniz için Facebook, Instagram ve Messenger’da Avatar Mağazamızı açıyoruz” dedi. “Dijital ürünler, meta veri evreninde kendinizi ifade etmenin önemli bir yolu ve yaratıcı ekonominin büyük bir itici gücü olacak. Yakında daha fazla marka eklemek ve bunu VR’ye getirmek için heyecanlıyım.”

Meta Avatars Mağazası önümüzdeki hafta Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Tayland ve Meksika’da kullanıma sunulacak. Şirket, yakında mağaza için yeni markalar tanıtmayı planlıyor.

Bugünün duyurusu geliyor Meta, meta veri deposunu oluşturmaya yatırım yapmaya devam ederken avatarlarını geliştirmek için çalışıyor. Bu yılın başlarında Meta, 3D avatarlarını Instagram’a getirdi ve güncellenmiş avatarları Facebook ve Messenger’da kullanıma sundu. Güncelleme, avatarlara daha fazla ifade, yüz, cilt tonu ve erişilebilirlik cihazı getirdi. Şirket artık kullanıcıların aynı avatarı VR dahil tüm Meta platformlarına getirmesine de izin veriyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/17/meta-digital-clothing-store-avatar/

Yorum yapın