May Mobility, 2023 yılına kadar tamamen sürücüsüz otonom servisler hedefliyor – Teknolojik Haberler


Michigan merkezli otonom bir yolculuk ve mekik başlangıcı olan May Mobility, en son turunun – 111 milyon dolarlık C Serisi – 2023’te sürücü operasyonlarına ulaşmasına yardımcı olacağını söylüyor.

Teknolojisini ilerletmek ve ticari çabalarını ölçeklendirmek için şirket, finansmanı özellikle mühendislikte kurumsal çalışan sayısını üç katına çıkarmak için kullanmayı planlıyor. Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, May ayrıca ABD ve Japonya’daki araç dağıtımlarının sayısını artırmak için yeni sermayeyi kullanacak.

May başlangıçta ilk kapanışını duyurdu Ocak ayında 83 milyon dolarlık bir C SerisiMirai Yaratılış Fonu II tarafından yönetilen ve dahil Tokio Denizcilik, Toyota Tsuho, Bridgestone Amerika, Toyota Ventures ve LG Technology Ventures gibi geri dönen yatırımcıların yanı sıra. Turun yeni yatırımcıları arasında SoftBank, State Farm Ventures, Next Century Ventures, SAIC, Wanxiang, Karma ve 10x Group yer alıyor. Birlikte, May’in toplam fonunu 194 milyon dolara getiriyorlar.

Şirket şu anda beş şehirde – Arlington, Ann Arbor, Grand Rapids, Fishers ve Hiroshima, Japonya – toplu taşımayı artırmak için tasarlanmış düşük hızlı AV’ler işletiyor. May’in memleketi Ann Arbor’da girişim, Toyota’nın üçüncü taraf otonom sürüş kitleri ve sensörleriyle uyumlu bir araç platformu olarak hizmet edecek şekilde değiştirilmiş Sienna Autono-MaaS (S-AM) araçlarını test ediyor ve gösteriyor. May’in filosunda çoğu Ann Arbor’da bulunan 20 S-AM var.

mayıs hareketliliği için toyota e-palet otonom aracının oluşturulması

May Mobility’nin şirketin otonom sürüş kitini entegre etmek için ön geliştirmeye başladığı yeni nesil bir mobilite platformu olan Toyota e-Palette prototipinin konsept sunumu. Resim Kredisi: Hareketlilik

May, finansman duyurusunun yanı sıra, 2022’nin sonlarında S-AM araçlarının başka dağıtımlarını da hedeflediğini söyledi. şirket.

Bir sözcü Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, önümüzdeki yıl içinde May, uluslararası olarak S-AM lansmanlarına önce Japonya’da ve ardından diğer pazarlarda başlamayı umuyor.

May kısa süre önce sabit bir rota boyunca mekik hizmeti veren bir pilotu sonlandırdı Hiroşima Üniversitesi kampüsünde. Şirket ayrıca SoftBank ile çalışıyor ve MONET TeknolojileriToyota ve Softbank arasında isteğe bağlı ulaşıma adanmış bir ortak girişim, Takeshiba bölgesi çevresinde S-AM’leri kullanarak AV denemeleri yapmak Tokyo’nun bu yıl içinde.

Toyota tarafından desteklenen May Mobility, otonom sürüş kitini, özellikle hizmet olarak mobilite uygulamaları için tasarlanmış bir akülü elektrikli araç platformu olan Japon otomobil üreticisinin e-Palette’ine dahil etmek için ilk geliştirme çalışmalarına da başladığını söylüyor. Sienna minivanlarından daha çok otonom bir mekik görünümüne sahip. Şirket, testlerin May’in Ann Arbor ofisinde gerçekleştirileceğini söyledi, ancak bu testin ne zaman yapılacağı veya potansiyel dağıtımla ilgili başka herhangi bir zaman çizelgesi hakkında bilgi vermedi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/12/may-mobility-aims-for-driver-out-autonomous-vehicle-operations-by-2023/

Yorum yapın