MATIC kripto para birimi, Polygon Disney hızlandırıcısına katılırken hızla yükseliyor


Polygon, Disney’s için 2022 katılımcılarından biri olarak seçildi hızlandırıcı program Çarşamba günü, projenin kripto para birimi MATIC’in %15’ten fazla yükselmesini tetikledi.

İlgili makaleye bakın: Aespa, NCT’den SM Entertainment, metaverse stüdyosu Kwangya’yı kurdu

Hızlı gerçekler

  • Walt Disney Şirketi kendi kripto projelerinden hiçbirini açıklamadı, ancak 2022 hızlandırıcı mahsulü, artırılmış gerçeklik (AR), yapay zeka (AI) ve değiştirilemez tokenler (NFT’ler) gibi teknolojiler aracılığıyla sürükleyici deneyimler oluşturmaya odaklanacak. medya grubu dedi.
  • Diğer katılımcılar arasında Web3 sosyal medya uygulaması Flickplay, Web3 hikaye anlatma platformu Lockerverse, artırılmış gerçeklik şirketi Red 6 ve sanal e-ticaret platformu Obsess yer alıyor.
  • Eskiden Matic Network olarak bilinen Polygon, geliştiricilerin düşük işlem ücretleri ile ölçeklenebilir merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) oluşturmasına olanak tanıyan bir Ethereum ölçeklendirme ve birlikte çalışabilirlik platformudur.
  • Polygon, Facebook’ta NFT desteği için sosyal medya devi Meta tarafından seçildi.
  • Disney’in hızlandırıcı katılımcıları, yatırım sermayesi, Disney’in Los Angeles’taki yaratıcı kampüsündeki ortak çalışma alanına erişim ve Disney yöneticilerinden, girişimcilerden, yatırımcılardan ve iş liderlerinden mentorluk alacaklar.

İlgili makaleye bakın: Blockdata araştırmalarına göre, ilk 100 şirketin 81’i blockchain teknolojisini kullanıyorKaynak : https://forkast.news/headlines/matic-crypto-polygon-disney-accelerator/

Yorum yapın