Masterschool, kodlama okulları ağı için 100 milyon dolarlık tohum topladı – Teknolojik Haberler


anaokuluKendisini “teknik kariyer eğitim okulları ağı” olarak tanımlayan , bugün 100 milyon dolarlık bir başlangıç ​​fonu topladığını duyurdu (evet, bu doğru – 100 milyon dolarlık bir başlangıç ​​turu). Yuvarlak tarafından yönetildi Grup 11, Target Global, Pitango Ventures, Dynamic Loop Capital, Sir Ronald Cohen ve bir dizi ek stratejik yatırımcının katılımıyla. Şirket, mevcut değerini açıklamayı reddetti.

Bazı rakipleri gibi, Masterschool öğrencileri de programını tamamlamak için geçen altı ila on iki ay boyunca herhangi bir ön öğrenim ücreti ödemezler. Bundan sonra, aylık gelirlerinin %10’unu şirkete vererek tipik olarak 10.000 ila 20.000 ABD Doları arasında bir yerde kalan öğrenim ücretlerini geri ödüyorlar. Bu kodlama okulları için oldukça standart bir model. Buradaki bir bükülme, Masterschool’un kendilerini işe aldıkları öğrencilerin öğrenim ücretini ödeyecek bazı şirketlerle ortaklık yapmış olmasıdır.

“Öğrencilerimiz peşin ödeme yapmasalar da, yeni bir kariyer inşa etmek için büyük miktarda zaman harcıyorlar. Masterschool’un kurucu ortağı ve CEO’su Otni Levi, “En iyi eğitimi en iyi sonuçlarla vermemiz için bize güveniyorlar” dedi. Bu güveni kırmak ve taahhütlerimizi yerine getirmemek bizim için en büyük risk. Bu bizi geceleri uyanık tutan ve aynı zamanda motive eden şeydir.”

Masterschool’un kurucu ortağı ve CEO’su Miachel Shurp’un bana söylediği gibi, o ve Levi, şirketi üç yıl önce başlattı ve yeniden başlattı. O zamandan beri karlı bir iş haline geldi, ancak ekip şimdi dışarı çıkıp fon toplamaya karar verdi. “Yalnızca ölçeklendirme zamanının geldiğini bildiğimizde kaynak yaratmayı seçtik, bu da şirketi büyütmemize ve misyonumuzu gerçekleştirmemize olanak sağladı” dedi. Ayrıca Levi, ekibin şirketin uzun vadeli “herkesin ilham verici kariyerler inşa etmesini sağlama” misyonuyla uyumlu olacak doğru yatırımcıları aradığını kaydetti.

Ekip, Masterschool’u bazı rakiplerinden ayıran şeyin bir okullar ağı olması olduğunu savunuyor. Bu nedenle, geleneksel bir sınıfa kaydolmak yerine, genellikle deneyimli bir uygulayıcı tarafından yönetilen bir okul seçerler ve ardından o okulun programını takip ederler. Programların kendisi %100 çevrimiçi ve ekip bana öğrencilerin canlı derslere, ödevlere, bire bir oturumlara, sınıf toplantılarına ve daha fazlasına haftada 25 ila 40 saat harcamayı beklemeleri gerektiğini söylüyor.

“Şu anda yalnızca ABD’de 1 milyondan fazla açık BT işi var. Her okul ve bu eksikliği ele alan eğitim kampı önemli bir rol oynuyor” dedi Shurp. “Bununla birlikte, bu boşluğu doldurmak için daha fazla okula ihtiyacımız var. Bu nerede anaokulu devreye giriyor. Kariyer eğitim okullarından oluşan bir ağ kuruyoruz ve endüstri liderlerine okullarını platformumuzda kurma ve yönetme olanağı sunuyoruz. Önümüzdeki yıllarda binlerce kariyer eğitimi okulu açarak milyonlarca öğrencinin istedikleri kariyeri kurmasını sağlayacağız.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/18/masterschool-raises-100m-seed-round-for-its-network-of-coding-schools/

Yorum yapın