MasterClass, ‘kendini sürdürülebilirliğe daha hızlı ulaşmak’ için 600 kişilik personelin %20’sini azalttı – Teknolojik Haberler


Usta sınıfıÜnlülerin öğrettiği sınıflara abonelik satan bir eğitim platformu olan CEO, “kötüleşen makro ortama uyum sağlamak ve kendi kendini sürdürülebilirliğe daha hızlı ulaşmak” için ekibinin %20’sini kesti. David Rogier Çarşamba öğleden sonra tweet attı. Bir MasterClass sözcüsü Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, işten çıkarma tüm ekiplerde yaklaşık 120 kişiyi etkiliyor, ancak hiçbir C-suite yöneticisi kesilmedi.

Rogier Twitter’da şöyle devam etti: “Misyonumuz – herkesin en iyiden öğrenmesini mümkün kılmak – değişmedi ve değişmeyecek. “Bu çok zor adım, hem finansal hem de stratejik olarak konumumuzu güçlendirecek ve üyelerimize, çalışanlarımıza ve eğitmenlerimize uzun yıllar hizmet vermemizi sağlayacak.”

Bir MasterClass sözcüsü, şirketin kıdem tazminatı paketinin bir parçası olarak tüm çalışanlara 11 haftalık baz ücret ve MasterClass’ta geçirilen her yıl için 1 hafta ek ücret sunacağını söyledi. Şirket ayrıca bir yıllık yatırım uçurumundan feragat ediyor ve çalışanlar seçenekleri genişletme şansına sahip olacak. Başlangıç, yıl sonuna kadar çalışan sağlık hizmetlerini kapsamayı taahhüt etti. Aynı zamanda yıl sonuna kadar ruh sağlığı danışmanlığı ve önümüzdeki üç ay için iş danışmanlığı veriyor. Dizüstü bilgisayarlar kişisel kullanım için saklanabilir.

Sözcü, işe alımların dondurulmayacağını doğruladı. İşten çıkarmayı neyin tetiklediği konusunda daha fazla ayrıntı sorulduğunda, sözcü Rogier’in Twitter ve LinkedIn açıklamalarına dikkat çekti.

MasterClass, Serena Williams ve Issa Rae gibi ünlülerin hevesli kıtası (diğer bir deyişle eğlence) ile uzaktan eğitime yönelik yeni keşfedilen bir tüketici ilgisini karşılayarak pandeminin ilk dönemlerinde bir sıçrama yaptı. Ödeme duvarlı, belgesel tarzı içerik sunan MasterClass, IVP, NEA ve Owl Ventures dahil olmak üzere yatırımcılardan bilinen risk sermayesinde 460 milyon dolardan fazla topladı. Modeli diğer şirketlere bile ilham verdi: MasterClass’ın kurucu ortağı tarafından kurulan Outlier, 30 milyon dolarlık B Serisini kapattı ve eski Satranç Dünya Şampiyonu Garry Kasparov “Satranç severler için MasterClass” platformunu başlattı.

MasterClass, kullanıcıların içerik kitaplığına erişmeleri için yıllık 180 $ abonelik ücreti alıyor. Abonelik modeli, 2018 yılında şirketin gelirinin %80’inden sorumluydu ve geç dönem itibariyle gelirinin %100’ünden sorumlu. Şirket en son 2,75 milyar dolar değerindeydi. kaynaklar CNBC’ye söyledi.

Eğitim-eğlence kategorisinde liderliğiyle kutlanırken, MasterClass’ın her zaman aşması gereken bazı açık engelleri olmuştur; bunlara, bir sınıf için platforma yönelen kullanıcıların diğer sınıflar için takılıp kalmalarını sağlamak da dahildir. Şirket ayrıca pazarlamaya ve eğitime büyük miktarda para harcadı. 2017 yılında hollywood muhabiri MasterClass eğitmenlerinin çoğuna en az 100.000$ peşin ödendiğini ve gelirin en az %30’unu aldığını söyledi; Bu sayıların son beş yılda artmış olması muhtemel görünüyor.

MasterClass, bir süre ilgi odağı olduktan sonra yeniden ölçeklenen tek edtech değil. Bir edtech unicorn olan Eruditis, 40 kişiyi işten çıkardı ve 40 kişiyi gönüllü olarak istifa ettirdi, Inc42 raporları. Yayın, yetenek edinme veya işe alma ekibindeki kişilerin, Eruditis’in işe alım planlarını son 12 ayda 1.300 kişiyi işe almaktan bu yıl en fazla 150 kişi daha istemeye doğru ölçeklendirmesinden etkilendiğini söylüyor.

Bölüm 4önde gelen NYU profesörü tarafından başlatılan beceri geliştirme girişimi Scott Galloway, ayrıca, ürün ekibini büyük ölçüde etkileyen, dörtte birini işten çıkardı. Sonra, tabii ki, Nisan ayında, Ekonomik Zamanlara göre, çok değerli Hintli edtech Unacademy, maliyet düşürme önleminin bir parçası olarak 1.000 çalışanını işten çıkardı. Aynı çıkış, bir başka edtech tek boynuzlu atı olan Vedantu’nun, 200 çalışanı kesti. Halka açık edtech şirketleri Duolingo ve Coursera da hisse senedi değerlerinde düşüş gördü.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/22/masterclass-cuts-20-of-600-person-staff-to-get-to-self-sustainability-faster/

Yorum yapın