Marvel’in Sorunlu Miles Morales Çizgi Roman Yazarı Özür Diledi


Örümcek Adam'da Miles Morales: Örümcek Ayetinin Karşısında

Ekran görüntüsü: Sony Resimleri

Sevgili Örümcek Adam Miles Morales yaklaşan sürümü ile bazı yükseklere ayarlandı Örümcek-Adam: Örümcek-Ayet Karşısında (Bölüm Bir), devamı Oscar ödüllü animasyon vuruşu Bu, Afro-Latinx karakterini ana akım popülerliğe girmeye itti. Bununla birlikte, olayların çizgi roman tarafında, Morales’in Thor olarak yeniden hayal edildiği bir çizgi romanın piyasaya sürülmesiyle çok hayal kırıklığı yaratan bir düşüş oldu.

çizgi roman—Farzedelim…? Miles Morales—yazar Yehudi Mercado’nun karakteri asılsız tasviri üzerine tepkiyle karşılandı ve aynı zamanda Marvel’in neden bu noktada çizgi roman için ilk etapta Siyah olmayan bir yazar tuttuğuna dair endişeleri körükledi. İçinde bir Twitter gönderisi Bugün erken saatlerde, Mercado tartışmalara yanıt verdi.

“Son birkaç günümü geri adım atıp dinlemek için harcadım ve son sayımla ilgili eleştirilerinizi kabul ediyorum. Ya… Miles Morales Thor’duysa. Kendi Yahudi ve Meksika geçmişimle farklı bir deneyim yaşamış olsam da, hala gerçeksizliğin canını yaktığını biliyorum ve bu o cephede başarısız olduğu için üzgünüm. Siyahi ve Porto Rikolu çizgi roman arkadaşlarımdan haber almaktan ve onlardan öğrenmekten memnun kaldım ve bu anı daha iyi bir özgünlüğü teşvik etmek için kullanmayı umuyorum. Ayrıca Marvel’ın bana ödediği parayı, okuryazarlığı geliştirmek ve NYC’deki çocuklara daha fazla kitap ulaştırmak için çalışan Brooklyn Book Bodega’ya bağışlayacağım” diye yazdı.

Miles ile büyüyen çocuklar için büyük bir kötülük, özellikle de daha sonra çizgi romanlara dönüyorlarsa. Örümcek Adam: Örümcek Ayetine ve yaratılışından bu yana Marvel’daki Spider-Man kanonunun muhtemelen en iyi evriminden ilham alan herkes. The Root’un Stephanie Holland’ı daha fazla bağlam ve içgörü sunuyor bir gönderide kısmen şöyle yazıyor: “Miles’ın bu kadar ani bir hit olmasının nedeni, insanlara yardım etmek isteyen normal, garip bir genç olmasıydı. Diğer tüm Siyahlar gibi, sıradan bir insan gibi konuşuyor, tuhaf bir Blaxploitation karikatürü değil.” Yazının tamamını okuyun burada.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret ve Yıldız Savaşları sürümler, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve hakkında bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.

Kaynak : https://gizmodo.com/marvel-miles-morales-what-if-thor-comic-writer-apologiz-1849096096

Yorum yapın