Marc Lore’un yiyecek dağıtım şirketi Wonder, 3.5 milyar dolarlık bir değerlemeyle 350 milyon dolar artırdı – Teknolojik Haberler


New York merkezli Merak etmekMarc Lore liderliğindeki bir mobil restoran teslimat hizmeti, 350 milyon dolar B Serisi finansmanında. Şirketin şu anki değeri yaklaşık 3.5 milyar dolar. Wall Street Journal. Finansman turu Bain Capital Ventures tarafından yönetildi ve Accel, Alpine Group, Amex Ventures, Forerunner, General Catalyst, GV, NEA, YieldStreet ve diğerlerinin katılımını içeriyordu. Bu son fonlama turu, Wonder’ın borç ve öz kaynaktan elde ettiği toplam tutarı 900 milyon dolara getiriyor.

Girişim, özel menüler oluşturmak ve tariflerini mobil restoranlara getirmek için popüler şeflerle ortaklık kuruyor. Kullanıcılar daha sonra bu mobil restoranlardan kapılarına kadar yemek sipariş edebilirler. Wonder’a göre İnternet sitesisiparişiniz pişirilir ve kaplanır “kapınızdan sadece birkaç adım ötede, hazır olur olmaz servis edilir.”

İçinde Blog yazısı zam hakkında Lore, Wonder’ın şu anda New Jersey’deki 22 kasabada mevcut olduğunu ve 130.000’den fazla haneye hizmet verdiğini söyledi. Platformun altı ay önce piyasaya sürülmesinden bu yana Wonder, 19 mobil restoran yarattı. Şirket, Bobby Flay, Nancy Silverton, Michael Symon ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok ünlü şefle işbirliği yaptı.

Lore, yeni fonun New Jersey’deki üç eyaletli bölgede genişlemeye devam etmek için kullanılacağını ve listede bir sonraki Bergen County’nin olacağını söyledi. Wonder ayrıca şirketin toplam sayısını 30’a çıkaracak 11 restoran daha açacak.

Lore blog yazısında “Yenilikçi tekniklerimiz, teknolojimiz, birinci sınıf mutfak ortaklıklarımız ve yeteneğimiz heyecan verici, yeni olasılıklar için çok fazla potansiyel yaratıyor” dedi. Wonder, yalnızca insanların yeme şeklini tamamen değiştirmek için değil, aynı zamanda dünyanın en iyi yiyeceklerine uygun, uygun fiyatlı ve sürdürülebilir bir şekilde erişerek daha iyi bir gelecek yaratmak için de gerçek bir fırsata sahip.”

bu Wall Street Dergisi Wonder’ın şu anda sınırlı bir pazar erişimi olmasına rağmen, şirketin 2035 yılına kadar Amerika Birleşik Devletleri’nde yeni alanlara yayılmayı planladığını bildiriyor. Wonder, ısıtmaya hazır ürünleri eklemeyi planladığı için, ağına diğer hazır gıda işletmelerini de eklemeyi hedefliyor. dağıtım hizmetine yemek ve yemek hazırlama kitleri.

Lore, e-ticaret alışveriş sitesi Jet.com’u ve daha sonra kurduğu için teslimat pazarında yeni değil. Walmart’a sattı 2016 yılında 3 milyar dolar nakit karşılığında. Satın almanın ardından Lore, Walmart’ın ABD e-ticaret operasyonlarını Ocak 2021’e kadar yönetti.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/17/marc-lores-food-delivery-startup-wonder-raises-350m-3-5b-valuation/

Yorum yapın