Makelog, 3 milyon dolarlık tohumla yazılım sürüm notlarını canlandırıyor – Teknolojik Haberler


Ne zaman makelog kurucusu ve CEO’su JJ Nguyen, Segment, Scale AI ve Warby Parker gibi şirketlerde ürün yönetimi ve müşteri başarısı pozisyonlarında çalışıyordu ve sürekli bir ürün güncelleme akışı gördü. Yine de mühendislik ve ürün ekipleri arasındaki iletişim, modern bir geliştirme ekibinin hızlı değişikliklerine her zaman ayak uyduramadı.

Mühendislik ekibinin neyin değiştiğini kendisine söylemesini sağlamaya çalışmak için çok zaman harcadı, böylece bir ürün lideri olarak değişiklikleri şirketin diğer bölümleriyle ve ayrıca değişikliklerden haberdar olması gereken müşterilerle iletişim kurabilirdi. da tabii.

Sorun o kadar keskindi ki, sorunu çözmeye yardımcı olacak bir şirket kurmaya karar verdi ve bugün, bir ‘yayın iletişim platformu’ olarak nitelendirdiği Makelog’un lansmanını duyuruyor. Şirket ayrıca 3 milyon dolarlık bir tohum yatırımı duyurdu.

“Böylece, hızlı sevkiyat yapan yazılım ekiplerinin yayın iletişim hızlarını, sürekli iletişim dediğimiz sevkiyat hızlarıyla eşleştirmelerine yardımcı olmak için Makelog’u başlattım. Ancak teknik ve iş ekiplerinin aynı yönde büyümesine ve ortak bir dil üzerinde bir araya gelmesine yardımcı olmak gibi kapsamlı bir misyona her zaman sahip olduk,” dedi Nguyen.

Makelog gibi bir ürüne sahip olmadan önce, iletişimin daha geçici olduğunu ve mühendislere sürekli olarak yaklaşan değişiklikler hakkında sorular sorduğunu fark etti; bu, bu değişiklikleri yapmaya odaklandıkları için her zaman kolay olmayan bir görevdi. İhtiyacı olan şeyi elde etmek için bir tür bilgi atı ticareti gerekiyordu.

“İşimi iyi yapabilmem ve bu ürün uzmanı olabilmem için nakliye ile ilgili her şeyi bağlam içine almam için, sık sık mühendisleri rahatsız etmem gerekiyordu ve bu tür bir ticaret yapardık, bu bağlam değiş tokuşu, öğrendiğim yerde nihayetinde ürün hakkında daha bilgili bir şekilde nasıl konuşulacağını ve müşterilerin ürettikleri şeyler hakkında neleri sevdiğini öğrendiler” dedi.

Ürün, adından da anlaşılacağı gibi, şirket içindeki ve dışındaki farklı bileşenlerin kendileri için önemli olan bilgileri almak için filtreleyebilecekleri bir günlüktür. Yönetim dahil mühendislik ekibi, geliştiricilerin ürün yol haritasının öğelerini tamamlama konusundaki ilerlemesini izlemek için günlüğü kullanabilir. Dahili ekipler neyin geldiğini görebilir ve müşteriler neyin değiştiğini anlayabilir.

Geleneksel değişiklik günlüğünü tamamen dönüştürmek ve ilgili herkes için daha kullanışlı hale getirmek istediğini söyledi. Çok fazla bilgi, çok az bilgi kadar kötüdür. “İnsanları bu minimum pazarlanabilir birim düzeyinde iletişim kurmaya teşvik ettiğimiz ve bireysel güncellemeleri doğru zamanda doğru kişilere yönlendirmelerini gerçekten kolaylaştırdığımız geleneksel sürüm notlarına dev bir çekiç almaya çalışıyoruz.” dedi.

Bu, GitHub ve Jira gibi kaynak araçlarla derinlemesine entegre olmayı içerir. Amacın “nelerin gönderildiğini görebileceğiniz, neyin ve kime iletilmesi gerektiğini önceliklendirebileceğiniz ve halihazırda yakaladığınız bağlamı kullanarak bu güncellemeleri gerçekten çok hızlı bir şekilde alabileceğiniz yeni bir iş akışı oluşturmak” olduğunu söylüyor.

Nguyen, şirketi 2020’nin sonunda kurdu ve şu anda kendisi ve beş mühendisi olmak üzere 6 çalışanı var ve kendisi ile ekip arasında bu iki yönlü iletişim akışını sağlamak için Makelog’u dahili olarak kullanıyor. İlk müşteriler arasında Monte Carlo, Armory ve PopSQL bulunmaktadır.

Şirket, ürünü bugün ilk kez halka tanıtıyor. Geçen yılın sonunda kapanan 3 milyon dolarlık başlangıç ​​turu, Basecamp Fund, Formulate Ventures, Bluewatch Ventures ve çeşitli endüstri meleklerinin katılımıyla Accel tarafından yönetildi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/21/makelog-looks-to-revitalize-software-release-notes-with-3m-seed/

Yorum yapın