Magic Eden 130 milyon dolar artırdı ve tek boynuzlu at statüsüne 1,6 milyar dolar değerlemeyle ulaştı – Teknolojik Haberler


Sadece dokuz ay önce başlatılan NFT pazarı Magic Eden, Electric Capital ve Greylock Partners’ın ortak liderliğindeki bir B Serisi turda 130 milyon dolar topladı ve değerlemesini 1,6 milyar dolara çıkardı.

Lightspeed Venture Partners, önceki yatırımcılar Paradigm ve Sequoia Capital ile birlikte katıldı. Tur, Mart ayında 27 milyon dolarlık A Serisi’ni kapattıktan sadece üç ay sonra geliyor.

“[This valuation] Magic Eden COO’su Zhuoxun Yin, Teknolojik Haberler’a şunları söyledi: “Bu piyasada bahis yapmak için yatırımcı iştahı var. Ufukta çok iyimseriz, inşa edilecek çok şey var ve kullanım durumlarının çoğu hala erken, bu yüzden bu bize bunu inşa etme fırsatı veriyor.”

Birincil NFT pazarı Launchpad, 250’den fazla projeye sahipken, ikincil pazarında 7.000’den fazla koleksiyon var ve Solana tabanlı tüm NFT hacminin %92’sinden sorumlu. Genel olarak, Magic Eden’in platformu ayda ortalama 20 milyon benzersiz oturuma ve günlük 50.000’den fazla Solana tabanlı NFT’ye sahiptir.

“Başladığımızda, Solana’ya ilk gidenler biz değildik. Yakalama oynamak zorunda kaldık,” dedi Yin. “Yani bu bizim kucağımıza düşmedi; Topluluğun istekleri üzerine inşa ettik ve yapmak istediklerini yaptık ve bence bu bize iyi hizmet etti ve odaklanmaya devam edeceğimiz bir şey.”

Fonlar, birincil ve ikincil pazarlarını genişletmek, Solana blok zincirinin ötesinde çok zincirli fırsatlara bakmak ve diğer şeylerin yanı sıra ürünlerini geliştirmek için kullanılacak.

Magic Eden CEO’su Jack Lu Teknolojik Haberler’a “Bizim kalbimizde, önce kullanıcıyız ve bulundukları yere gitmek ve onlara daha iyi hizmet etmek istiyoruz” dedi. “Bence genel olarak kriptoda farklı kullanım durumları hakkında düşündüğünüzde, şu anda NFT’lerin ortalama tüketiciden blok zinciri dünyasına bir köprü olduğu açıktır. Kültürel, internetteki topluluklarla ilgili ve duygusal olarak çok daha bağdaştırılabilir.”

Geçtiğimiz yıl, dijital varlık alt sektörünün hem kripto dünyasında hem de ana akım izleyiciler arasında popülerlik kazanmasıyla NFT sektöründe üstel bir büyüme oldu. Ancak NFT alıcıları ve satıcıları Ocak ayında zirveye ulaştıktan ve o zamandan beri tüm zamanların en yüksek seviyeleri olan Dune Analytics’ten düştükten sonra yutturmaca biraz durdu. veri gösterir.

Bununla birlikte, Dune Analytics’e göre, son üç ayda, tüm toplu Solana NFT işlemlerinde aylık aktif kullanıcılar ve işlem hacmi art arda arttı. Chuxin’den gelen veriler.

1 Haziran itibarıyla Magic Eden, günlük Solana NFT işlemlerinde pazar payının neredeyse %97’sini oluşturuyor ve chuxin’s veri gösterir.

Lu, “Hızlı ve vahşi bir yolculuk oldu” dedi. “Büyük miktarda vardı [NFT] son döngüde büyüme, ancak bu, gelecekteki boşluk payı ve büyüme potansiyeli ile karşılaştırıldığında hiçbir şey.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/21/magic-eden-raises-130m-hitting-unicorn-status-at-1-6b-valuation/

Yorum yapın