Mac’te Palera1n Kullanarak iOS 16.2 Jailbreak Nasıl Yapılır


Mac’te palera1n’yi doğru şekilde kullanarak iOS 16.2’yi nasıl jailbreak yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Jailbreak, bir zamanlar olduğu kadar büyük bir sorun olmayabilir, ancak yine de birçok insanın iPhone’larıyla yapmaktan hoşlandığı bir şey. En son jailbreak, palera1niOS 16.2’nin ilk kez hapse atılmasını sağlar.

Tüm erken jailbreak’lerde olduğu gibi, burada da akılda tutulması gereken uyarılar var. Birincisi, palera1n yarı bağlı bir jailbreak’tir, yani her yeniden başlatmanın ardından iPhone’unuzu jailbreak modunda yeniden başlatmak için bir Mac’e bağlamanız gerekir. Dahası, 10 GB’a kadar kullanılabilir ücretsiz depolama alanına ihtiyacınız olacak, bu nedenle düşük kapasiteli cihazlar kullananların şansları kalmayabilir.

Desteklenen cihazlara gelince, palera1n, iPhone X dahil olmak üzere tüm A11 ve daha eski cihazlarla uyumludur. Ancak, A10X veya A11 cihaza sahip olanlar jailbreak yapmadan önce parolalarını devre dışı bırakmalıdır.

A10(X) ve A11 aygıtlarında parolanızı devre dışı bırakmanız gerekir ve stok iOS durumuna önyükleme yapana kadar parolanızı veya diğer SEP işlevlerini kullanamazsınız. SEP işlevi parola, Face ID/Touch ID ve Apple Pay gibi şeyleri içerir.

Bununla birlikte, bununla birlikte ve iyi olduğunuzu varsayarsak, gidip buradan palera1n’i indirmiş olursunuz. github.com/palera1n/palera1nve ardından aşağıda verilen talimatları kullanmaya başlayın.

Adım 1: Mac’inizdeki Terminal uygulamasını açın.

Adım 2: Şunu kullanarak depoyu klonlayın: “git klonu – özyinelemeli && cd palera1n”.

Adım 3: Yeni indirdiğiniz palera1n jailbreak’inizin konumuna geçmek için CD komutunu kullanın.

Adım 4: iPhone’unuzu DFU moduna geçirin ve Mac’inize bağlayın.

Adım 5: Çalıştır “./palera1n.sh – ince ayarlar –yarı bağlı”.

Jailbreak işlemi çalışacak ve yeniden başlatıldıktan sonra, bir kez daha DFU moduna geçirin. İkinci bir yeniden başlatma gerçekleşir, ardından palera1n yükleyici uygulamasını açabilir ve öğesine dokunabilirsiniz. “Düzenlemek.”

Şuraya da göz atmak isteyebilirsiniz:

bizi takip edebilirsiniz twitterveya instagramve hatta bizim gibi Facebook Sayfası Microsoft, Google, Apple ve Web’deki en son gelişmelerden haberdar olmak için.

Kaynak : https://www.redmondpie.com/how-to-jailbreak-ios-16.2-using-palera1n-on-mac/

Yorum yapın