Mac’te Amazon Prime Videosu nasıl izlenir


Amazon Prime Videosu


AppleInsider, sitemizdeki bağlantılar aracılığıyla yapılan satın alımlarda bağlı kuruluş komisyonu kazanabilir.

Amazon Prime Video, çevrimiçi perakende devinin çok çeşitli içerik sunan akış hizmetidir. Tamamını Mac’inizde nasıl izleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

En büyük video akış hizmetlerinden biri olan Amazon Prime Video, birkaç yıldır ortalıkta dolaşıyor ve bu da onu en büyük abonelik hizmetleri arasında en eskilerden biri yapıyor.

Ev sahipliği yapıyor çok içerik“The Lord of the Rings: The Rings of Power”, “Peripheral”, “The Boys” ve diğerleri gibi Prime Original şovları dahil. TV şovlarına ayrıca 10.000’den fazla film izlenebilen filmler eşlik ediyor.

Ayrıca tenis turnuvaları ve futbol da dahil olmak üzere abonelere zaman zaman spor programları sunulmaktadır. Daha genç izleyiciler için, onlara hitap eden çocuk programları da var.

Bunların hepsi ayrı benzer Amazon Prime, Amazon’un kataloğundan Prime’da bulunmayan programları kiralamak veya satın almak için kullanılabilir. Bu konsept olarak benzer iTunes’dan kiralamaAmazon’dan olması dışında.

Doğal olarak Amazon, hizmeti çeşitli platformlarda izlemeyi de çok kolaylaştırıyor. Mac’inizde Amazon Prime Video izlemek istiyorsanız, bilmeniz gereken her şey burada.

Amazon Prime Video’nun fiyatı ne kadar?

Prime Video’ya abone olmak için iki seçeneğiniz vardır. Ya yalnızca akış hizmetine abone olabilirsiniz ya da tam Prime paketine kaydolabilirsiniz.

Kendi başına Prime Video kullanıcılara aylık 8,99 ABD doları maliyeti. Bu ücret, yalnızca Prime Video içeriğine erişim sağlar ve diğer Amazon Prime öğelerini içermez.

Prime Video’nun bir parçası olarak dahil olduğu eksiksiz Amazon Prime deneyimi, aylık 14,99 ABD doları maliyetiveya yılda 139 dolar. Ayda fazladan 6 ABD doları ödeyerek, ücretsiz gönderim, Prime Üyeler için Amazon Müzik, Prime Gaming, Amazon Fresh, Prime Reading, Amazon Photos ve diğer avantajlar dahil olmak üzere birçok ekstra özellik kazanırsınız.

Amazon Prime’a zaten başka nedenlerle abone olduysanız, Prime Video’yu da ücretsiz olarak kullanabileceksiniz.

Prime Video ve Amazon Video kiralama ve satın alma işlemlerinin yanı sıra, Amazon Kanalları ekle pakete Prime üyeler için aylık 4,99 ila 14,99 ABD Doları arasında bir ücret karşılığında HBO, Showtime ve Starz’dan kanal paketleri ekleyebilirsiniz.

macOS’ta Amazon Prime Video nasıl izlenir

Bir Mac’te Amazon Prime Video izlemenin üç ana yolu vardır: tarayıcılar, birinci taraf uygulaması ve üçüncü taraf uygulamaları.

macOS için Amazon Prime Videosu

Amazon Prime Video’yu izlemenin en bariz yollarından biri, resmi Amazon Prime Videosu uygulama. Uygulama, Mac App Store’dan indirilebilir.

macOS için resmi Amazon Prime Video uygulaması

macOS için resmi Amazon Prime Video uygulaması

Uygulama 62 MB boyutundadır ve macOS Big Sur 11.4 veya sonraki sürümünü gerektirir.

Uygulamayı indirmek ücretsizdir, çünkü kullanıcının onu kullanarak içeriği izleyebilmesi için Prime aboneliğine sahip olmasına bağlıdır. Uygulama içinden Amazon Prime Video’ya ayda 8,99 ABD doları karşılığında abone olabilir, ayrıca satın almak ve izlemek için ücretli içerikte arama yapabilirsiniz.

macOS’teki uygulama içindeki deneyim, uygulamanın mevcut olduğu Apple TV veya iOS gibi diğer platformlarla neredeyse aynıdır.

Uygulama ayrıca, çevrimdışı görüntüleme için videoların indirilmesini sağlama, birden fazla kullanıcı profili, X-Ray trivia ve bir şovu kaldığınız yerden başka bir cihazda izlemeye devam edebilme gibi yaşam kalitesi avantajları sağlar.

Tarayıcılar

Amazon Prime Video’yu izlemek için bir uygulama yüklemeniz gerekmez, bunu bir web tarayıcısında kolayca yapabilirsiniz. Bu, başka birinin Mac’inde içerik izlemek istiyorsanız veya ana uygulamayı hiç yüklemek istemiyorsanız kullanışlıdır.

Amazon Prime Video’ya tarayıcıdan erişmek için:

  • Amazon web sitesi.
  • Menüde sol taraftaki Tümü seçeneğine tıklayın.
  • Dijital İçerik ve Hizmetler altında Prime Video’ya tıklayın.
  • Prime ile Dahil’e tıklayın.
Amazon web sitesindeki Prime Video arayüzü.

Amazon web sitesindeki Prime Video arayüzü.

Bu, hesabınız altında izleyebileceğiniz bir içerik listesi getirecektir. Amazon hesabınıza giriş yapmadıysanız, site sizden kimlik doğrulamanızı ve gerekirse abone olmanızı isteyecektir.

Ardından izlemek istediğiniz diziyi seçin, sezonu seçin, bölümü seçin ve hızlı bir şekilde izliyorsunuz. Her zamanki gibi, imleci videonun üzerine getirdiğinizde, ekranın alt kısmında medya kontrollerinin yanı sıra üst kısımda X-Ray trivia ve diğer seçenekler var.

Bir tarayıcıda Amazon Prime Video, Safari, Edge, Chrome, Firefox ve Opera’da çalışır.

Üçüncü Taraf – Prime Video için Tıklayıcı

Resmi uygulama hiçbir ek ücret ödemeden çok şey sağlarken, üçüncü taraf uygulaması Prime Video için Tıklayıcı deneyimini daha da geliştirmeyi hedefliyor.

DBK Labs tarafından üretilen Clicker for Prime Video, çeşitli varyantlardan biridir ve diğerleri farklı akış hizmetlerini hedefler.

Prime Video için Tıklayıcı.

Prime Video için Tıklayıcı.

Clicker’ın Prime Video sürümü, InstantStart özelliği kullanıcının kaldığı yerden hemen devam etmesiyle hizmete doğrudan yuvadan erişim sağlar.

Uygulama ayrıca Resim içinde Resim desteğine, eski MacBook Pro modelleri için yerel Touch Bar denetimlerine ve macOS menü çubuğundan Hızlı Devam açılır menüsüne sahiptir. Ayrıca, standart Amazon gezinme çubuğunu ortadan kaldırarak size alışveriş odaklı bir deneyim yerine yalnızca videoyla ilgili bir deneyim sunar.

Fragmanların otomatik olarak oynatılmasını engelleme özelliği ve otomatik atlama reklamları ve video tanıtımları işlevi de vardır.

Amazon Prime Video için Tıklayıcı maliyeti 7,99$ geliştiricinin web sitesi aracılığıyla.Kaynak : https://appleinsider.com/inside/mac/tips/how-to-watch-amazon-prime-video-on-mac?utm_medium=rss

Yorum yapın