Mac mini, 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’nun önümüzdeki yıl M2 Pro alacağı söylentileriAppleInsider, hedef kitlesi tarafından desteklenir ve uygun satın alma işlemlerinden bir Amazon Associate ve bağlı ortak olarak komisyon kazanabilir. Bu bağlı ortaklıklar, editoryal içeriğimizi etkilemez.

Apple’ın Apple Silicon M2 Pro Mac mini, 14 inç MacBook Pro ve 16 inç MacBook Pro modelleri ve ayrıca M2 Ultra ve “M2 Extreme” yongaları ile donatılmış bir Mac Pro kulesi üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Apple’ın WWDC açılış konuşmasında Apple Silicon’un M2 çip neslinin tanıtımının yanı sıra çipi kullanan MacBook Air ve 13 inç MacBook Pro’nun yeni modelleri yer aldı. Mac mini, M1 cihazlarının ilk dalgasına dahil edilmiş olsa da, M2’deki yokluğu çok uzun sürmeyebilir.

Mark Gurman’ın “Power On” haber bültenine göre, M2 Mac’ler için ürün yol haritası, en yeni nesil çipe sahip yeni Mac mini modellerini içerecek. Bloomberg. Mac mini için görünüşe göre M2 ve M2 Pro yongaları ile sunulacak, 14 inç MacBook Pro ve 16 inç MacBook Pro ise M2 Pro ve M2 Max çeşitlerine sahip olacak.

Uzun süredir beklenen Mac Pro kulesi, M2 Ultra’nın bir sürümü ve yeni bir “M2 Extreme” çip seçeneği de dahil olmak üzere yeni nesilden de faydalanacak.

M2 serisinden sonra Gurman, Apple’ın döngüyü M2 ile sürdüreceğine inanıyor, bu da 13 inç MacBook Air’i bir kez daha güncelleyecek ve 15 inçlik bir varyant sunacak. M3 için yeni bir iMac’in yanı sıra “erken gelişme” 12 inçlik bir dizüstü bilgisayar da bekleniyor.Kaynak : https://appleinsider.com/articles/22/06/26/mac-mini-may-gain-m2-pro-alongside-14-inch-macbook-pro-16-inch-macbook-pro?utm_medium=rss

Yorum yapın