M2 Pro, M2 Max MacBook Pro modelleri sonbaharda gelebilirAppleInsider, hedef kitlesi tarafından desteklenir ve uygun satın alma işlemlerinden bir Amazon Associate ve bağlı ortak olarak komisyon kazanabilir. Bu bağlı ortaklıklar, editoryal içeriğimizi etkilemez.

Apple’ın M2 neslindeki ikinci ve üçüncü çip sürümleri, M2 Pro ve M2 Max donanımlı MacBook Pro modellerinin bu sonbaharda piyasaya çıkabileceğini iddia eden bir raporla aylar içinde gelebilir.

WWDC 2022 sırasında Apple, M2 çip neslini güncellenmiş MacBook Air ve 13 inç MacBook Pro modelleriyle tanıttı ve en yeni çip yinelemesini kullanan yeni donanım akışını başlattı. Bir rapora inanılırsa, M2 aylar içinde ahır arkadaşları tarafından birleştirilebilir.

Mark Gurman’ın “Power On” haber bültenine göre Bloomberg, Apple’ın M2 Pro ve M2 Max için agresif bir dahili programı var. Güncellenmiş 14 inç MacBook Pro ve 16 inç MacBook Pro’da paketlenen lansmanlar sonbaharda veya en azından 2023’ün başlarında gerçekleşebilir.

Gurman daha önce Haziran ayında bir Mac mini ile birlikte M2 Pro donanımlı bir MacBook Pro’nun yolda olacağını teklif etmişti. Ancak o sırada güncellemelerin gelecek yıl içinde geleceğini söyledi ve daha kesin zamanlamalar sunmadı.

14 inç ve 16 inç modeller için sonbaharda bir güncelleme olabilir, ancak bu, mevcut M1 Pro ve M1 Max tabanlı modellerin Mac sürümleri için tipik olandan daha erken güncelliğini yitirmesi riskini taşır. Apple, ilk Apple Silikon sürümlerini 2021 sonbaharında piyasaya sürdü, bu nedenle 2022 sonbaharı güncellemesi, genellikle gözlemlenen 1,5 yıllık veya iki yıllık döngü yerine bir yıllık döngüye eşit olacaktır.

Yükseltmenin bir parçası olarak, tasarımlar “büyük ihtimalle aynı kalacak” olduğundan, kullanıcılar fiziksel değişiklikler konusunda fazla bir şey beklememelidir. 14 inç ve 16 inç modeller zaten çentikli bir ekrandan, ekstra bağlantı noktalarından, MagSafe’den ve diğer özelliklerden yararlanıyor, bu nedenle muhtemelen MacBook Air benzeri bir dönüşümden geçmeyecekler.Kaynak : https://appleinsider.com/articles/22/07/17/m2-pro-m2-max-macbook-pro-models-could-arrive-by-the-fall?utm_medium=rss

Yorum yapın