Lyft, Uber’den yaklaşık yedi yıl sonra bekleme süresi ücretlerini ekliyor • Teknolojik Haberler


Lyft, bekleme süresi ücretlerini uygulamaya koydu – başka bir deyişle, bir Lyft sürücüsünün araçtan alındıktan sonra sizi beklemesi gerektiğinde uygulanan ücretler. Ana rakibi Uber’in 2016’dan beri bunlara sahip olmasına rağmen, araç paylaşımı platformunda daha önce bunlara sahip değildi. Lyft’in bekleme süresi ücretleri, standart yolculuklar için zamanında varıştan iki dakika sonra ve Black and Black XL için beş dakika sonra başlar ve ücretlendirilir. dakika bazında.

Bekleme süresi ücretleri ayrıca, sürücü başlangıçta planlanan teslim alma saatinden sonra bekleyene kadar, teslim alma için erken varışlar için geçerli değildir. Ayrıca, Paylaşımlı, Erişimli, Yardımlı ve Araba Koltuğu yolculukları dahil olmak üzere bir dizi belirli yolculuk türü için geçerli değildir. Ayrıca yolculuk iptal edilirse bekleme süresi ücreti ödemezsiniz (yalnızca size aitse iptal ücretini ödersiniz).

Bu, Lyft’e göre şaşırtıcı bir değişiklik değil ve her iki platformda çalışan sürücüler için daha fazla tutarlılık getirdi. Ancak Lyft, kendisiyle sürücü tarafındaki rekabeti arasında kalan farklılaştırıcılardan birinden vazgeçiyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2023/01/24/lyft-adds-wait-time-fees-nearly-seven-years-after-uber/

Yorum yapın