Lyft, Redwood Materials ortak e-bisiklet ve e-scooter pillerini geri dönüştürmek için iş ortağı • Teknolojik Haberler


Lyft, paylaşımlı elektrikli bisiklet ve scooter filosundaki pillerin ömürlerinin sonunda çöplüklere gitmemesini sağlamak için Tesla’nın eski kurucu ortağı JB Straubel tarafından kurulan bir pil geri dönüşüm şirketi olan Redwood Materials ile ortaklık kuruyor.

tarafından aktarılan haber Sınıraynı hafta gelir Lyft, Santa Monica ve Los Angeles’taki iskelesiz bisiklet ve scooter paylaşımını sonlandırdı, sınırlı sayıda operatörle uzun vadeli sözleşmeler yapma arzusunu gerekçe göstererek. Lyft, aynı zamanda, Lyft’i dolu doluya daha sıkı bir şekilde odaklayan çeşitli maliyet azaltma ve yeniden yapılandırma önlemlerinin ortasında, bu yılın başlarında San Diego’daki scootershare operasyonlarını sonlandırdı.

Bu şehirlerden çıkmak daha fazlasının geleceğini düşündürebilir ve bu nedenle Lyft’in başka bir araç olmasın diye araçlarını sorumlu bir şekilde elden çıkarma yöntemine ihtiyacı olacaktır. Uber-Jump-çöplük-yığın durumu — Lyft’in yerleşik bisiklet paylaşım programları, özellikle New York City’deki CitiBike gelişmeye devam ediyor. Lyft başladı gelişigüzel tanıtmak 2019’da NYC’de pedal destekli e-bisikletler ve şirket, bisikletlerinin beş yıllık bir kullanım ömrüne sahip olduğunu, bu nedenle elektrikli filosunun en azından bir kısmının ömrünün sonuna yaklaştığını söylüyor.

Redwood ile ortaklık, geri dönüşüm girişiminin ortak mikromobiliteye ilk adımı olabilir – şirket açıklama taleplerine zamanında yanıt vermedi. Redwood, Tesla’nın Panasonic ile olan pil ortaklığından elde edilen hurdaların yanı sıra Ford, Volvo, Toyota, Nissan, Specialized ve diğerlerinin pillerini geri dönüştürmesiyle tanınır. Şirket, basitçe geri dönüşümden kritik pil malzemeleri üretmeye doğru genişledi ve geçen hafta Panasonic ile tam da bunu yapmak için Kuzey Amerika’da EV’ler için yerel bir tedarik zincirini destekleyen bir anlaşma imzaladı.

Redwood ile olan ortaklığında Lyft, operasyon ekibi aracılığıyla bitmiş pilleri kurtaracak ve Redwood’un Nevada’daki tesisine gönderecek. Redwood, pilin ne kadarının yeniden kullanılabilir olduğuna karar verecek ve ardından ideal olarak yeni piller yapmak için kullanılabilecek nikel, kobalt ve bakırı çıkaran ve rafine eden bir kimyasal geri dönüşüm sürecini başlatacak.

Redwood’da iş geliştirme kıdemli direktörü Jackson Switzer, The Verge’e yaklaşık 130 e-bisiklet pilinin yeni bir EV pili yapmak için yeterli pil metali sağlayabileceğini söyledi. Redwood’un geri dönüşümünün tamamı yurt içinde yapılıyor; bu, pil malzemelerinin parçalanıp yeniden üretilmek üzere yurt dışına gönderilmesinden sonra yalnızca ABD’ye geri gönderilmesinden bir adım ötede.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/11/23/lyft-redwood-materials-partner-to-recycle-shared-e-bike-and-e-scooter-batteries/

Yorum yapın