Luna Foundation Guard danışmanı, Do Kwon’un UST kazasından bu yana ulaşmadığını söyledi – Teknolojik Haberler


Olmuştur Terraform Labs’in kripto para birimi LUNA ve algoritmik stabilcoin Terra USD (UST) patlayalı neredeyse iki hafta oldu ve kripto piyasalarını onlarla birlikte çökertti.

Hem projenin yaratıcısından hem de herkese açık konuşmalar yapıldı. Kwon yapmakve onunla ilişkili varlıklar, sonraki adımlar hakkında Terra ekosistemini canlandırmak. Ancak Luna Foundation Guard (LFG) içinde, Kwon ve ekibi arasında danışmanlarla neredeyse hiç konuşma olmadı ve LFG yönetim konseyi danışmanı Jonathan Caras, Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, UST “bu noktada hemen hemen feshedilmiş durumda” dedi. (LFG oldu Terra’nın Singapur merkezli kâr amacı gütmeyen kuruluşu, UST’yi korumaya adanmıştır.)

“Oldukça sessizdi,” dedi Caras. dört danışman Kwon’un LFG’si için. Caras’a göre, Caras, UST’nin (olması gereken) stablecoin değerinden ayrılmaya başladığı 7 Mayıs’tan bu yana danışmanlarla herhangi bir iletişim olmadığını söyledi.

CoinMarketCap’e göre, LUNA zirvesinden %99’un üzerinde bir düşüşle 0.0001398$’a veya bir sentin yüzde birinin altına düştü, UST ise %92,1 düşüşle 1$’dan 0.079$’a düştü. veri Cuma gününde. UST’nin piyasa değeri, 19 milyar dolara yaklaşan tüm zamanların en yüksek seviyesinden 1 milyar doların altına düştü.

“Birçok beyin fırtınası ve konuşma yapıldı. [that day]ama o zamandan beri pek bir konuşma olmadı ya da en azından davet edildiğim bir görüşme olmadı,” dedi Caras.

Caras, LFG’deki danışmanların ilişkisinin UST operatörlerinden çok “düşünce liderleri” olma rolü olduğunu belirtti. UST’yi tamamen algoritmik bir stabilcoin’den yarı destekli, harmanlanmış bir kripto varlık sepetine geçiş mekaniğinin nasıl tasarlanacağını veya yönetileceğini tartıştılar, böylece konuşmalar gerçek taktiklerin aksine teknik yönlere odaklandı. görünürlüğü yok, diye ekledi.

“Gerçek şu ki, bilgilerimi buldum [about this situation] herkes gibi Twitter’da” dedi Caras.

LFG’nin diğer danışmanlarından biri olan ve aynı zamanda Jump Crypto’nun başkanı olan Kanav Kariya, tweetlendi 13 Mayıs’ta şunları söyledi: “Tam olarak ne diyeceğimi bilmiyorum. Bu hafta tüm topluluğumuz için cehennem oldu. Bundan daha güçlü çıkacağımızı biliyorum, ama bu işimizi kolaylaştırmıyor.”

LUNA ve UST değer kaybetmesine rağmen, Caras, Terra’nın ekosisteminin bitmekten çok uzak olduğuna inanıyor. Şimdi, Terra’nın topluluk üyelerinin oy kullanması için canlı bir yönetim teklifi var; bu, mevcut ağ Terra Classic ve LUNA Classic’in (LUNC) yeniden adlandırılmasını ve “yeni bir Terra blok zincirinin yeniden doğuşunu” içeren Kwon tweetlendi 18 Mayıs’ta.

Terra, UST ölse bile ekosistemin uzun vadeli başarısına inanan, LUNAtics olarak bilinen devasa bir topluluğa sahipti ve hala da var. Caras, “Sektörün uzun ömürlü olduğuna inanıyorum” dedi.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/20/luna-foundation-guard-adviser-says-do-kwon-hasnt-reached-out-since-ust-crash/

Yorum yapın