Lumi Interactive, kitle iyileştirme projesini hayata geçirmek için 6.75 milyon dolar artırdı


Oyun endüstrisi için sırada ne olduğunu öğrenmekle ilgileniyor musunuz? Bu Ekim ayında GamesBeat Summit Next’te endüstrinin gelişmekte olan bölümlerini tartışmak için oyun yöneticilerine katılın. Daha fazla bilgi edin.


Lumi Etkileşimli a16z tarafından yönetilen 6.75 milyon dolarlık bir tohum yatırımı duyuruyor. 1Up Ventures, Galileo Ventures ve Heracles Capital de tura katıldı. Double Loop Games patronu Emily Greer de melek yatırımcı olarak katıldı.

Abone sayısı fazla olan tohum turu, Avustralya’da kadınlar tarafından kurulmuş bir oyun stüdyosuna yapılan en büyük risk sermayesi yatırımıdır. Stüdyo arkasındaki geliştiricidir çocuk dünyasıoyuncuların gerçek dünyadaki farkındalık görevlerini yerine getirerek sanal ev bitkileriyle ilgilenmelerini sağlayan ücretsiz bir mobil oyun.

a16z’den James Gwertzman, “Lumi hızla büyüyen ve çok ihtiyaç duyulan kendi kategorisine adım atıyor” dedi. “Burada amaç başarmak veya rekabet etmek değil, yavaşlamak, geri adım atmak ve çok ihtiyaç duyulan bir zihinsel sağlık molası vermektir.”

Fonlar, Lumi Interactive’in dünyayı daha iyi bir yer haline getirme misyonunu sürdürmek için kullanılacak. Lumi Interactive, önemli bir küresel lansman için geliştirme ekibini büyütmeyi ve Kinder World’ü ölçeklendirmeyi planlıyor. Stüdyo, Kinder World deneyimini hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak daha fazla platforma taşımak istiyor.

Peki Kinder World nedir ve ‘kalabalık iyileştirme’ nedir?

Kinder World, oyunculardan kanıta dayalı öz bakım faaliyetlerine katılmalarını ister. Lumi Interactive, oyun içindeki farklı etkinlikler hakkında bilgi veren Dr. Hannah C. Gunderman adında tam zamanlı bir sağlık araştırmacısı istihdam etmektedir. Tüm oyun, onun ‘kalabalık iyileştirme’ konseptine dayanıyor ve oyuncular kendi duygusal sağlıklarına dikkat ettiklerinde, diğer oyunculara ulaşmak için nazikçe itiliyorlar.

Buradaki fikir, bu ‘iyilik’ eylemlerinin hem bireysel oyuncu refahını hem de aynı zamanda tüm topluluğun refahını iyileştireceğidir.

Lumi Interactive patronu Lauren Clinnick, GamesBeat’e yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz birkaç yıl hiç de nazik olmadı” dedi. “Ama Melbourne’deki uzun karantinaların en derinlerinde bile, küçük ekibim kendimize ve başkalarına karşı günlük şefkatli davranışların dünyayı nasıl daha iyi bir yer gibi gösterebileceğini gördü.”

Kinder World, çoğunlukla kadınlardan ve ikili olmayan insanlardan oluşan bir kitleyi kendine çekerek TikTok’ta bir şekilde havaya uçtu. Lumi Interactive, oyunun geliştirilmesinde hayranlarla birlikte çalışmak için popülerlik artışından yararlanıyor. Girişleri sayesinde Lumi Interactive, oyunun sadece anlamsız bir meşguliyet gibi hissetmediğinden emin olabiliyor.

Kinder World şu adreste mevcuttur: iOS ve Androidve 2022 sonlarında tam bir lansman bekliyor.

GamesBeat’in inancı oyun endüstrisini ele alırken “tutkunun işle buluştuğu yer”. Ne anlama geliyor? Size haberlerin sizin için ne kadar önemli olduğunu anlatmak istiyoruz – sadece bir oyun stüdyosunda karar veren biri olarak değil, aynı zamanda bir oyun hayranı olarak. İster makalelerimizi okuyun, ister podcast’lerimizi dinleyin veya videolarımızı izleyin, GamesBeat sektör hakkında bilgi edinmenize ve onunla etkileşime girmenin keyfini çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Üyelik hakkında daha fazla bilgi edinin.Kaynak : https://venturebeat.com/2022/06/21/lumi-interactive-raises-6-75-m-to-bring-crowdhealing-project-to-life/

Yorum yapın