LTSpice İpuçları ve Uzun Bir Eğitim


Biz her zaman videolardan zevk alıyoruz [FesZ]bu yüzden onun hakkında en son gördüğümüzde LTSpice için ipuçları ve püf noktaları20 dakikayı izlemeye karar verdik. Ancak metinde LTSpice hakkında bir dizi eğitim videosuna sahip olduğunu ve bunun aslında 30. bölüm olduğunu fark ettik. Yani izlenecek çok şey var.

Herhangi bir ipucu ve püf noktası videosu gibi, bazılarını biliyor olabilirsiniz ve bazılarını önemsemeyebilirsiniz – örneğin, ilki son derece kişisel bir tercih olan renklerin ayarlanması hakkında konuşuyor. Ancak videoda beğeneceğiniz bir şey bulacağınıza emin olabilirsiniz.

Hiç zaman adımı hatası aldınız mı? [FesZ] bunun için tavsiyesi var. Termal bilgi mi istiyorsunuz? RMS değerlerini bulmanın kolay bir yolunu mu arıyorsunuz? Video hepsini ve daha fazlasını kapsıyor. LTSpice’i Wine altında çalıştırırsanız (bizim yaptığımız gibi), çoğu Linux masaüstleri pencereleri taşımak için Alt+fareyi kullanacağından Alt tuşu fare kısayollarının muhtemelen çalışmayacağını unutmayın. Ancak, ayarlarınızı karıştırırsanız, muhtemelen bu işlevi Windows tuşuna taşıyabilirsiniz, böylece Alt tuşu LTSpice ve diğer programlarda çalışır. Örneğin, KDE’nin son sürümlerinde, değiştirici anahtarı Alt’tan Meta’ya değiştirmek için Pencere Yönetimi, Pencere Davranışı ve ardından Pencere Eylemleri altına bakın.

Diğer videolardan bazılarını izlemekle gerçekten ilgilendik. Konular, .step yönergesini kullanmak gibi basit konulardan kristalleri simüle etme, güç faktörünü ölçme ve transformatörlerle çalışma gibi daha yüksek seviyeli konulara kadar uzanıyordu (bu konudan da bahsettik). Aslında, LTSpice’i kullanmaya başlamak için kendi (daha kısa) dizimizi yaptık, bu nedenle bir şeyi aşırı derecede izlemek istiyorsanız, simülasyona başlamanız için birçok video var. Ayrıca Circuit VR serimize de göz atmak isteyebilirsiniz.
Kaynak : https://hackaday.com/2022/06/07/ltspice-tips-and-a-long-tutorial/

Yorum yapın