Londra merkezli SumUp, 624 milyon dolarlık borç sermayesi turuyla 8,5 milyar dolarlık değerleme sağladı – Teknolojik Haberler


Teknolojik Haberler’ın her gün 15:00 PDT’de gelen kutunuza teslim edilen en büyük ve en önemli hikayelerinin bir özetini almak için, abone olun.

Hey millet! Yine ben. olduğum gibi Elbette seni koltuğunun kenarında tuttu, takımın olmadığını bildirmekten memnuniyet duyuyorum tamamen Açılış çalışmamdan memnun kalmadım (kaçırırsanız diye burada) ve bu yüzden bir kez daha gitmeme izin verdiler. Diğer canlandırıcı haberlerde, neredeyse haftanın sonu. Benimle aynı New York şehir silüetine bakıyorsanız, hava güzeldir. Mümkün olduğunda o D vitaminini al.

Herneyse, eğer olumsuzluk NYC bağlı ve bugün Menlo Park’a tükürme mesafesinde olacak, Teknolojik Haberler Yaz Partisi için bir bilet alın. Kontrol ettim ve sadece birkaç tane kaldı – şenlikler 18:00 PT’de başlıyor. Ayrıca, Amazon’un küresel robotik başkan yardımcısı ve Carnegie Mellon’un robotik enstitüsü müdürü gibi konukları ağırlayacak olan yaklaşan TC Sessions: Robotics etkinliği için takviminizi işaretlemeyi unutmayın. Kaçırılacak biri olmayacak. – Kyle

Teknolojik Haberler İlk 3

 • Bunu bir pipoya koy ve tüttür: Connie Bu sabah erken saatlerde Stanford’da işe başlayan e-sigara üreticisi Juul’a ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nden (FDA) bir “pazarlama reddi emri” gönderileceğini ve şirketin ürünlerini ABD’de satmasını engellediğini bildirdi. bugün daha sonra sipariş edildi Juul’un tüm ürünlerini satıştan kaldırması, ajansın Juul ürünlerinin çocuklara zararlı olup olmadığına ilişkin 2 yıllık araştırmasının doruk noktasına işaret ediyor. Juul, FDA aracılığıyla temyize gitme, mahkemede karara itiraz etme veya ürünleri için revize edilmiş bir başvuruda bulunma seçeneğine sahiptir.
 • Bulut mutfakları dağılır: Annie yemeye hazır uygun fiyatlı yemekler hazırlamak için mutfak kiralayan gelecek vaat eden Kenya merkezli bir girişim olan Kune Food’un operasyonlarını durduracağını ve yaklaşık 90 kişilik işgücünü işten çıkaracağını yazıyor. CEO Robin Reecht, “ekonomik gerileme ve yatırım piyasalarının sıkılaşmasına” atıfta bulunarak, şirketin gerekli finansmanı sağlayamadığını ve bireysel ve kurumsal müşterilere kişi başı 3 dolardan yemek satmaya dayanan iş modelini ölçeklendirmekte zorlandığını söyledi.
 • Özetlersek: SumUp’ı hatırlıyor musunuz? On yıl önce şirket, temel akıllı telefonları kartlı ödeme terminallerine dönüştürerek dalgalar yarattı. Şimdi, Ingrid Raporlara göre girişim, sürdürülebilir büyümesini yansıtan 8,5 milyar dolarlık bir değerlemeyle 624 milyon dolar topladı. SumUp, 4 milyondan fazla küçük ve orta ölçekli işletmenin platformunu kullandığını iddia ediyor. Yeni nakit, satın almalara, daha fazla işe alma ve ürün geliştirmeye harcanacak.

Startup’lar ve VC

Pandemi sırasında dijital ürünlere sahip şirketler başarılı oldu. Bu sürpriz değil. Evde mahsur kalan insanlar ve çalışanlarla birlikte dijital, işbirliği yapmanın, güncel kalmanın ve bir nebze olsun kaçış bulmanın tek yolu haline geldi. Belirli bir büyümenin keyfini çıkaran dijital alt segmentlerden biri e-öğrenmeydi. Udemy’nin 2020’de on milyonlar topladığını hatırlayın. Ancak gidişat dönüyor gibi görünüyor. Ünlülerin önderlik ettiği sınıflara abonelik satan platform MasterClass, ekibinin %20’sini (yaklaşık 120 kişiyi) “kendi kendine sürdürülebilirliğe daha hızlı ulaşmak” için kesti. Olarak Nataşa işaret ediyor, sonra geri ölçeklenecek en son edtech başlangıcı bilgibeceri kazandıran başlangıç Bölüm 4, akademi ve Vedantu. Bu arada, Duolingo ve Coursera hisse senedi değerlerinin düştüğünü gördü.

Mikromobilite de ne yazık ki bu günlerde pek sıcak görünmüyor. Lime, Güney Kore’den ayrıldıktan ve Bird, çalışanlarının %23’ünü işten çıkardıktan kısa bir süre sonra, e-scooter girişimi Superpedestrian, çalışan sayısını 35 çalışan azaltacağını duyurdu. Voi, genel merkezinde işten çıkarmalarla aynı şeyi yaptı ve 35 tam zamanlı işçiyi serbest bıraktı. Rebeka Endüstrinin ekonomisinin her zaman yanıltıcı olduğunu belirtiyor, ancak yatırımcıların yüksek maliyetli ve karlılığa giden uzun yolları olan girişimlere karşı giderek daha dikkatli olmalarına kesinlikle yardımcı olmuyor.

Daha parlak haberlerde:

 • Sertağaç yeniden başlatma: Tim “Orman restorasyonu için işletim sistemi” dediği şeyi geliştiren büyüleyici bir başlangıç ​​olan Vibrant Planet hakkında yazıyor. Bu nasıl Dünya’da (punto amaçlı) bu işe yarıyor? Pekala, Vibrant Planet’in arazi yöneticilerine yönelik yazılımı, uydu görüntüleri ve yapay zeka araçlarının bir kombinasyonunu kullanarak yangın riski gibi hedeflere öncelik verebilir. Ayrıca, farklı peyzaj uygulamalarının bu hedefleri nasıl etkileyeceğini belirlemek için analizler yürütebilir ve gerçek zamanlı etkileri ortaya çıkarabilir. oldukça temiz.
 • Adımlarınızı ve slalomlarınızı alın: Kayak için Fitbit benzeri bir izci mi? Bu farklı – ve kar sporlarını seven biri olarak ilgimi çekti diyebilirim. hac‘in Carv’daki parçası, tekniği ölçen ve analiz eden ve verileri sanal bir koçun geri bildirimde bulunabileceği bir uygulamaya ışınlayan, girişimin kayak botları için kayak izleme eklentisini detaylandırıyor. Girişim sermayesine Kickstarter aracılığıyla gelen Carv, ürününün herhangi bir bota uyarlanabileceğini iddia ediyor.
 • Austin’i tuhaf ve gizli tutun: Elon Musk’ın The Boring Company, bir veya iki tünelin altında Tesla’nın Austin’deki Gigafactory Texas’ının altında bir koridor inşa etmeyi planlıyor. Annem amaçtaki kelime, ama Rebeka Belki de Musk dev fabrikasına girmek için gizli bir yol istiyor. Muhtemelen, onunla mücadele etmek zorunda kalmayacak. trafik sorunları Bu, The Boring Company’nin Las Vegas projesini rahatsız ediyor.
 • Şişedeki Yıldırım: Füzyon, minimum atıkla neredeyse sınırsız miktarda güç sağlayabilir, bu yüzden sayısız startup -hükümetlerden bahsetmiyorum bile- onu takip ediyor. Zap Energy bunların arasında – prototip füzyon reaktörünün başarılı bir testinden yeni çıkan şirket, C Serisi turda 160 milyon dolar topladı. Zap’ın yaklaşımı, bir vakum odasından bir plazma akışı göndermeyi ve ardından onu elektriklendirmeyi içerir, çarpıcı bir şekilde bir fırtınada olanlara benzer şekilde, Tim raporlar.
 • Hizmet olarak drone uyumluluğu: Hizmet olarak drone uyumluluğu: ABD Federal Havacılık İdaresi’nden drone uçurmak için gerekli izni almak, yerel yönetimler bir yana, küçük işletmeler için zor olabilir. Devin, bu hafta 23 milyon dolarlık yeni destek sağlayan Airspace Link’in, radar kapsama alanı, dikkate değer diğer uçuşlar ve belirli bir bölgedeki varlıklar gibi yer tabanlı altyapıyı izleyerek işi kolaylaştırmayı vaat ettiğini yazıyor. Airspace’in platformunu kullanan müşteriler, drone operasyonları için gerekli güvenlik altyapısını kurduklarını FAA’ya gösterebilir – ya da satış konuşması devam eder.

Daha fazla satış sağlamak için e-postaları kişiselleştirmek için alışveriş yapan kişiler tarafından oluşturulan içeriği kullanın

insanlardan yapılmış yapboz parçaları; kampanyaları e-postayla göndermek için müşteri verilerini kullanma

Resim Kredisi: alfaruh (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Tüketici güveni ekonomik bir gerileme sırasında darbe alır, bu nedenle e-ticaret girişimleri müşterilerin ilgisini çekmenin yeni yollarını aramaya başlamalıdır.

Litmus’ta pazarlamadan sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Cynthia Price, şirketlerin müşteri satın alma verilerini marka deneyimlerini iyileştiren ve kullanıcıların satın alma olasılığını artıran içeriğe dönüştürmesinin çeşitli yollarını paylaşıyor.

Örneğin, sitenizdeki en çok görüntülenen ürünler, en aktif müşterilerinizin zevklerini ve ilgi alanlarını yansıtır; bu da, giden e-postalarda sergilemek için yararlı bilgiler olduğu anlamına gelir.

Price, “Alışveriş verilerini katmanlara ayırarak bu verileri daha ayrıntılı bir şekilde parçalayabilirsiniz” diye yazıyor. “Bu strateji ilgi uyandırır, sitenize daha fazla abone çeker ve ürünlerinin satın alma potansiyelini artırır.”

(Teknolojik Haberler+, kurucuların ve başlangıç ​​ekiplerinin ilerlemesine yardımcı olan üyelik programımızdır. buradan üye olabilirsiniz.)

Büyük Teknoloji A.Ş.

Canlı etkinlikler tüm gücüyle geri mi dönüyor, maymun çiçeği lanetlenecek mi? Spotify öyle düşünüyor gibi görünüyor. Müzik devi, bu hafta uygulama içi keşif özelliğini, kullanıcıların yakındaki etkinlikleri ve konserleri daha iyi keşfetmelerini sağlamayı vaat eden yeni bir Canlı Etkinlikler akışıyla yeniledi. Etkinlik entegrasyonu Spotify için yeni değil. Sarah şirketin bunu ilk kez 2015’te tanıttığını belirtiyor, ancak yükseltme, platformun pandeminin en kötüsünün geride kaldığına dair güvenini gösteriyor.

Sarah Ayrıca Spotify’ın, kullanıcıların arkadaşlarının gerçek zamanlı olarak ne tür müzikler dinlediğini görmelerini sağlayacak bir “Topluluk” özelliği geliştirdiğini bildiriyor. Bu, belki de insanları daha önce aşina olmadıkları sanatçıların canlı performanslarını araştırmaya teşvik ederek, şirketin canlı etkinlikler çabasını da besleyebilir.

Başka bir yerde, eğer bilmiyorsanız, bu hafta Amazon’un re:MARS – şirketin işinin çeşitli bölümlerine değinen konferansıydı. Frederic ve Brian, en son haberleri bildirmek için Las Vegas’ta yerdeydiler, hem tehlikeli Wi-Fi hem de kavurucu sıcaklıklarla mücadele ettiler. (Onları kutsayın.) Re:MARS’ın öne çıkan özellikleri belki de kısa bir kayıt verilen bir sesi taklit edebilen yeni bir Alexa özelliği, CodeWhisperer adlı yapay zeka destekli bir kodlama asistanı ve tamamen otonom bir depo robotuydu. Ne yazık ki bu yıl Robert Downey Jr. cameo yok.

Diğer haberlerde:

 • Bana bir mektup yaz: Twitter, uzun biçimli içerik “Notlar” özelliğini resmi olarak kullanıma sundu. Sarah bu hafta başlarında bildirildi. Ayşe Şu anda ABD, Kanada, Gana ve Birleşik Krallık’ta küçük bir yazar grubuyla sınırlı olan Notes’un, insanların Twitter’ı kullanma şeklini değiştirme potansiyeline sahip olduğunu yazıyor. Ama Elon Musk onaylayacak mı?
 • Daha gençleşmiyorum: Daha genç kullanıcılarla daha iyi etkileşim kurmanın güvenilir yollarını arayan Meta’ya ait Instagram, insanların 18 yaşında ve daha büyük olduklarını söylediğinde yaşları doğrulamak için tasarlanmış yeni bir dizi özelliği test ediyor. Yapay zeka, video özçekimleri, yetişkin arkadaşlardan gelen kuponlar ve kimlik çapraz referanslarının bir kombinasyonu yoluyla, fikir, gençleri zihinsel sağlıklarını etkileyebilecek materyallerden uzak tutmak ve onları uygunsuz hesaplara maruz bırakmaktır.
 • Valileri yönetmek: Facebook ve Instagram’ın içerik denetleme kararlarını inceleyen danışma grubu Gözetim Kurulu, bu hafta ilk yıllık raporunu yayınladı. Taylor yazar. 2021’de Facebook ve Instagram kullanıcılarından 1 milyonun üzerinde itiraz aldı ve sadece 20 davaya ilişkin kararlar ve açıklamalar yayınladı. Ancak yönetim kurulu, vakaların üçte ikisinden fazlasında – %70 – ana şirket Meta’nın ilk kararını bozdu.
 • Artık spam yok: Önemsiz mesajlardan bıktınız mı? İyi haber, eğer bir iPhone kullanıcısıysanız. İvan iOS 16 kullanıma sunulduğunda, kullanıcıların, Mesajlar uygulamasındaki yeni bir “Önemsiz Bildir” bağlantısıyla istenmeyen iletileri bildirebileceklerini bildirdi. Bu özellik, iOS 16 sürüm notlarına göre yalnızca belirli operatörlerde kullanılabilecek ancak henüz hangilerinin destekleyebileceğine dair bir bilgi yok.
 • Kapsayıcılık en iyi politikadır: Onur Ayı için tam zamanında, Google artık satıcıların Haritalar ve Arama’daki profillerine bir “LGBTQ+ sahibi” etiketi eklemesine izin veriyor. Ayşe raporlar. Google’da doğrulanmış bir işletme profiline sahip ABD’deki satıcıların kullanımına sunulan yeni etiket, Arama ve Haritalar’daki işletme profillerinde görünen “LGBTQ+ dostu” ve “transseksüel güvenli alan” etiketlerini genişletiyor.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/23/daily-crunch-london-based-sumup-pins-8-5b-valuation-with-624m-debt-equity-round/

Yorum yapın