LogRocket, ‘akıllı’ uygulama analitiği için 25 milyon dolar kazandı – Teknolojik Haberler


LogRocket, yazılım ön uç izleme ve analitik hizmetleri sağlayıcısı bugün Delta-V Capital ve Battery Ventures’ın ortak liderliğindeki C Serisi turda 25 milyon dolar topladığını duyurdu. CEO Matt Arbesfeld, Teknolojik Haberler’a gelirlerin Ar-Ge’ye aktarılacağını ve yıl sonuna kadar ekibin boyutunu 130 kişiden yaklaşık 180’e çıkaracağını söyledi.

Arbesfeld, 2016 yılında LogRocket’i şu kişilerle birlikte kurdu: Ben Edelstein, Arbesfeld’in endüstrinin uygulama geliştirme yaklaşımında “sismik bir değişim” olarak tanımladığı şeyden ilham aldı. Web uygulamaları pazarı olarak daha rekabetçi hale geldi, şirketlerin yalnızca içeriğe değil deneyime dayalı olarak farklılaşması gerekiyordu. Aniden, ön uç mühendisleri, tasarımcıları ve ürün yöneticileri yüksek talep gördü. Ancak uygulama arka uçlarını izlemek için çok sayıda araç varken, ön uç bileşenleri için nispeten az sayıda araç vardı.

“Tüketicilerin dünya çapında dijital kanalları benimsemelerini hızlandırmasıyla, deneyimleri optimize etmek için kullanılabilecek her zamankinden daha fazla veri var ve bu da çoğu analitik ürününde çok büyük miktarda veriye yol açıyor. [Companies] Arbesfeld bir e-posta röportajında, daha fazla veriye değil, verilerinden daha fazla eyleme dönüştürülebilir içgörüye ihtiyaçları olduğunu söyledi. “Ön uç mühendislerinin ve ürün yöneticilerinin yazılım ürünlerindeki en etkili sorunların temel nedenini ortaya çıkararak ve tanımlayarak daha iyi dijital deneyimler oluşturmalarına yardımcı olmak için LogRocket’i kurduk.”

LogRocket, yüksek düzeyde, geliştiricilerin neden ortaya çıkmış olabileceğini anlamak için kullanıcı tarafından bildirilen sorunları yeniden oluşturmalarını sağlar. Platform, bir kullanıcının bir uygulamadaki etkileşimlerini kabaca nasıl deneyimlediklerini görmek için geliştiricileri bir araya getirerek oturum tekrarını destekler. Bunun ötesinde, LogRocket – adından da anlaşılacağı gibi – uygulamalarda daha az belirgin olan teknik ve kullanıcı arabirimi hatalarını vurgulamak için ağ ve kod düzeyinde hata günlüklerini depolar.

LogRocket’in araçları ayrıca geliştiricilerin, kullanıcıların uygulama akışlarında nasıl yolculuk ettiğini ve hangi davranışların daha yüksek dönüşüm oranlarıyla sonuçlanabileceğini (örneğin, bir e-ticaret uygulamasında daha yüksek satın alma hacimleri) görmelerine olanak tanır. Müşteriler bir gösterge panosu kullanarak özel huniler sayfa görüntüleme, tıklama ve kullanıma alma gibi olaylara ve kullanım ısı haritaları ve kaydırma haritaları uygulama tasarım kararlarını bildirmek için.

LogRocket

LogRocket’te huni öngörüleri.

LogRocket kısa süre önce bir mobil uygulama izleme ürünü ve kullanıcı tanımlı kullanan Koşullu Kayıt adlı bir özellik başlattı. geliştiricilerin ayrıntılı deneyim verilerini yakalamasını sağlamak için koşullar ve makine öğrenimi. Arbesfeld, alakasız metriklerden vazgeçmek için elinden gelenin en iyisini yaptığını iddia ediyor, olumsuz kullanıcı deneyimlerini akıllıca tespit ediyor.

“Geleneksel dijital analitik çözümleri, ekiplerin sitelerinde yakalanan her kullanıcı deneyimi için ödeme yapmasını gerektiriyor ve bu da büyük işletmeler ve işletmeler arası markalar için hızla maliyet engelleyici hale geliyor. Arbesfeld, “Birçok ekip, maliyetleri kontrol etmek için örnekleme verilerine yöneliyor ve bu da önemli veriler eksik olduğunda sorunlara yol açıyor” dedi. “Müşterilerimize yönelik etkili yazılım sorunlarını otomatik olarak belirlemek için kullandığımız yüz milyarlarca çevrimiçi etkileşimden oluşan bir veri setimiz var. Bu modelleri optimize etmek için hem müşteri geri bildirimlerini hem de dahili bir inceleme ekibini kullanıyoruz.”

Üçüncü taraf testlerinin dışında, Koşullu Kayıt’ın doğruluğuyla ilgili olduğu durumlarda LogRocket’i kendi sözünden almamız gerekecek. Tam olarak tanıtıldığı gibi çalıştığını varsaysak bile LogRocket, büyüyen uygulama analitiği ve izleme sektöründeki rakiplerinden yoğun bir rekabetle karşı karşıya. Arbesfeld, FullStory, Quantum Metric ve Contentsquare’i doğrudan rakipler olarak görüyor; üçünün de değeri 1 milyar doların üzerinde. (Contentsquare geçen Mayıs ayında neredeyse 3 milyar dolara ulaştı.)

Bir pazar araştırma firması olan Global Industry Analysts tarafından yayınlanan 2021 raporu, tahmini küresel uygulama analitiği pazarının 2026’da 3,6 milyar dolar değerinde olacağını söyledi. Yazarlar, büyümeyi kısmen, birçok işletmeyi çevrimiçi varlıklarını güçlendirmeye teşvik eden pandemiye bağladılar. Temkin Grubu bulundu Yılda 1 milyar dolar kazanan şirketlerin, gelişmiş dijital müşteri deneyimine yatırım yaptıktan sonraki 3 yıl içinde ortalama 775 milyon dolar daha kazanmayı bekleyebilecekleri.

Arbesfeld, LogRocket’in “gerçek zamanlı” kullanıcı deneyimi optimizasyonlarını bulma yeteneğinin onu farklı kıldığını iddia ediyor. LogRocket’in kullanıcı tabanını geliştiricilere kazandırdığının kanıtı olarak işaret ediyor – LogRocket’in yılda 3,5 milyar uygulama oturumunu ve 300 milyar kullanıcı etkileşimini izlemek için platformu kullanan “büyük ABD eyalet hükümetleri ve kurumları” dahil 2.600 ödeme yapan müşterisi var.

“Geleneksel araçlar, analiz ekiplerinin içgörüleri bulmak için verileri incelemesini gerektirir. Bu pahalıdır, hataya açıktır ve eyleme geçirilebilir çıkarımların ortaya çıkması haftalar alabilir. Ek olarak, bu analizin çıktısı ‘ne’ olduğunu gösterecek, ancak ‘neden’ değil,” dedi Arbesfeld. “Şirketler, kullanıcı dönüşümünü ve ürün ekipleriyle etkileşimi artırma fırsatlarını proaktif olarak ortaya çıkararak LogRocket kullanarak gelirlerini artırabilir… [And] by Mühendislik ekiplerine kullanıcı tarafından bildirilen sorunlar için kolay çoğaltmalar ve bağlam sağlayan platform, müşteri sorunlarını düzeltmek için harcanan süreyi azaltabilir.”

MongoDB’nin eski CEO’su Battery’den Max Schireson, yorum için iletişime geçildiğinde şunları söyledi: “Eski bir operatör olarak, müşterilere her gün kullanmayı sevdikleri platformlar sunarken, yine de doğrudan müşterinin özel ve sıklıkla ihtiyaçlarına hitap eden ürünlere ilgi duyuyorum. çok teknik-ihtiyaçlar ve gereksinimler. LogRocket, çözümünü, teknolojisinin derinliğinden ödün vermeden benzersiz kullanıcı deneyimine odaklanarak oluşturmuştur.”

LogRocket bugüne kadar 55 milyon dolarlık risk sermayesi topladı.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/21/logrocket-nabs-25m-for-intelligent-app-analytics/

Yorum yapın