Logitech’in G Cloud avuçiçi ürünü, 12 saate kadar pil ömrüyle oyun akışına odaklanıyor


Büyük resim: Logitech’in yeni G Cloud el bilgisayarı, daha iyi pil ömrü ve daha hafif bir form faktörü için Steam Deck’in performansını takas ediyor. Oyunları yerel olarak oluşturmak yerine buluttan veya yerel bir PC/Xbox’tan oyun akışına dayandığından, yüksek kaliteli dahili bileşenler ve gelişmiş soğutma çözümleri gerektirmez.

Logitech sadece açık Tencent ile ortaklaşa geliştirilen ilk el konsolu. Nintendo Switch ve Steam Deck’in aksine, Logitech’in uygun bir şekilde adlandırılan G Cloud, öncelikle Xbox Cloud Gaming ve Nvidia GeForce Now gibi bulut oyun hizmetlerine odaklanıyor. Oyuncular ayrıca Steam Link uygulamasıyla PC’lerinden veya isimsiz uygulama aracılığıyla Xbox’larından yerel olarak oyun akışı yapabilirler.

Logitech G Cloud, 4 GB RAM ve 64 GB depolama ile eşleştirilmiş, genellikle orta sınıf telefonlarda bulunan 2.3 GHz artırma frekansına sahip sekiz çekirdekli bir işlemci olan Qualcomm Snapdragon 720G tarafından desteklenmektedir. Google Play Store önceden yüklenmiş olarak Android’in (11) eski bir sürümünü çalıştırır ve kullanıcıların mobil oyunları, sosyal medya uygulamalarını ve video akış hizmetlerini indirmesine olanak tanır. Sahipleri tablet olarak da kullanabilir.

Önde, G Cloud, 1.920 x 1.080 çözünürlüğe ve 60Hz yenileme hızına sahip 7 inç dokunmatik LCD ile rakiplerini anımsatan bir tasarıma sahip. Ekranın yanında, iki analog joystick, bir D-pad ve dört işlem düğmesi de dahil olmak üzere kontroller bulunur. Ayrıca üst tarafta sol ve sağ tamponlar ve tetikler var.

Elde taşınır cihaz, stereo hoparlörler, iki mikrofon, 3,5 mm kulaklık jakı ve cihazın depolama alanını genişletmek isteyen kullanıcılar için bir microSD kart yuvası ile birlikte gelir. 6.000 mAh pili USB-C bağlantı noktası üzerinden şarj olurken, Logitech 12+ saatlik etkileyici bir pil ömrü sunar. Wi-Fi 5 ve Bluetooth 5.1 desteği de mevcuttur.

Logitech’in G Cloud’u, şu anda mevcut olan tek renk beyaz (belki de bulut teması nedeniyle) olacak şekilde önümüzdeki ay gönderilmeye başlayacak. Oldukça ağıra mal olacak 349$Steam Deck’in benzer bir fiyat noktasında çok daha fazla beygir gücü paketlediğini düşünürsek, ancak ön sipariş verirseniz size 50 $ indirim sağlayacaktır.Kaynak : https://www.techspot.com/news/96056-logitech-g-cloud-handheld-focuses-game-streaming-up.html

Yorum yapın