Logitech G Cloud, Steam Desteniz Olmak İstiyor, Ancak Bulut Oyun Hizmetleri İçin


Logitech’in yeni G Cloud Gaming Handheld’i, bir tür Nintendo Anahtarı, Buhar Güverte-Microsoft ve Nvidia ile tasarlanmış, küçük bir tantana ile piyasaya sürülen konsol benzeri ortaklık duyurusu Çarşamba günü ön sipariş vermek için. Cihaz, özellikle şuradan oynatmak için tasarlanmıştır: bulut tabanlı oyun hizmetleriözellikle (ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde) Xbox Bulut Oyun ve Şimdi GeForce, Xbox Remote Play ve Steam Link gibi yerel oyun sapanlarını kullanmanın yanı sıra. Ve Google Stadia, Logitech’te yaşıyor SSSancak başka hiçbir yerde, bu da Amazon Luna’da Chrome üzerinden oynayabileceğinizi söylüyor.

Amazon, 18 Ekim’de mevcut olarak listeliyor — Logitech sadece Ekim diyor — ve normalde fiyatı 350 $ olsa da, ön sipariş 300 $ satış fiyatı ile. Bulut hizmetlerine abonelikler dahil değildir.

Ekran oldukça basit: 60 Hz yenileme hızına ve 450 nit parlaklığa sahip 1080p, 7 inç IPS ekran. 4GB belleğe sahip bir Qualcomm Snapdragon 720G üzerinde çalışır – Android içeride. Amplifikatörlü stereo hoparlörlere, stereo gürültü önleyici mikrofona ve hem 3,5 mm hem de USB-C ses çıkışına (video yok) ve ayrıca Bluetooth 5.1’e sahiptir. Yalnızca Wi-Fi 5 üzerinden bağlanabilirsiniz — hücre desteği yok, bu da hayal kırıklığı yaratıyor.

Yerleşik depolama 64 GB’dir, ancak yerel olarak nelerin yüklenebileceği veya kaydedilebileceği net değildir; microSD/TF kartı için bir yuvaya sahiptir. Aynı zamanda kontroller için “doğrusal haptikler” olduğunu söylüyor, ancak bunun ne anlama geldiği açık değil. Şirket, 12 buçuk saate kadar oyun süresi vaat ediyor. Yaklaşık bir pound (463 gram) ağırlığındadır ve boyutları Steam Deck ve Nintendo Switch arasında bir yerdedir.

Bu konuda karışık hislerim var. Herhangi bir tür takma bir telefona denetleyici hala biraz zahmetli ve büyük ekranlı telefonlar bile 16:9 yerine uzun ve dar oldukları için biraz küçük geliyor. Ancak fiyatına göre çok farklı cihazlar olmalarına rağmen paranız için Switch ile rekabet eder. Ve GeForce Now’ın RTX 3080 yüksek yenileme 1440p’si gibi bir şey değil, en az ortak paydalı bulut oyunları için belirlendi. Ayrıca birçok cihazda OLED ekranlara alıştık. Şarj istasyonundan da bahsedilmiyor.

Bu biraz düşünecek. Ve birçok uygulamalı test.Kaynak : https://www.cnet.com/tech/gaming/logitech-g-cloud-wants-to-be-your-steam-deck-but-for-cloud-gaming-services/#ftag=CAD590a51e

Yorum yapın