Linktree, kullanıcıların platform ortaklarına ve entegrasyonlarına göz atmaları için yeni Marketplace dizini başlattı – Teknolojik Haberler


Link-in-bio platformu bağlantı ağacı kullanıcıların platform ortaklarına ve entegrasyonlarına göz atmaları için yeni bir tek duraklı dizin başlatıyor. Şirket, Linktree Marketplace adlı yeni merkezin, ortaklıklarına maruz kalmayı sağlamak için tasarlandığını söylüyor. Linktree ayrıca, NFT galerileri, oyun lansmanları, müzik, sosyal medya sayfaları ve doğrudan kullanıcıların Linktree açılış sayfalarında alışveriş dahil olmak üzere, Linktree ortaklarının dijital deneyimlerini ve platform ziyaretçileri için hizmetlerini yerleştiren Link Apps’ı da tanıtıyor. Yeni Marketplace, ortak Link Apps için bir dizin görevi de görecek.

Linktree’nin Marketplace için piyasaya sürülen entegrasyon ortakları arasında Audiomack, Bandsintown, Cameo, Community, Gleam, GoFundMe, OpenSea, PayPal, Venmo, Reddit, SoundCloud, Spring, Square, Typeform ve daha fazlası yer alıyor. Yeni ortak dizini, ürün içindeki Keşfet Menüsünde ve harici olarak Linktree web sitesinde bulunabilir. Linktree, Linktree ziyaretçileri artık tek bir yerden izleyebilir, dinleyebilir, alışveriş yapabilir ve daha fazlasını yapabildiğinden, Marketplace’in hem izleyiciler hem de içerik oluşturucular için karşılıklı olarak faydalı bir model sağladığını söylüyor. Marketplace, içerik oluşturucular için onlara daha fazla görüntüleme, akış, bağış, rezervasyon, satın alma ve daha fazlasını sağlar.

Marketplace Bağlantı Uygulamaları

Resim Kredisi: bağlantı ağacı

Linktree CEO’su Alex Zaccaria yaptığı açıklamada, “‘Bio’daki bağlantı’ teklifini yeniden icat etmek için her zaman yenilikçi ve kategori lideri yollar arıyoruz,” dedi. “Platformumuzu Linktree Marketplace’i oluşturmak için genişletmek, yaratıcının sürekli gelişen ihtiyaçlarına hitap eden en son güncellemedir. Linktree’nin yaratıcılar için gücünü genişleten ve güçlendiren diğer mükemmel içerik oluşturucu araçlarıyla ortaklık listemizi genişletmeye devam ederken, bizim için inanılmaz derecede heyecan verici bir zaman.

Linktree, Marketplace’in piyasaya sürülmesinin, platformunu geliştiricilere açmanın ilk adımı olduğunu söylüyor. Linktree, geliştirici araçlarını beta ortaklarıyla işbirliği içinde geliştiriyor ve daha fazla geliştiriciyi kendi Link Uygulamalarını ve entegrasyonlarını oluşturmaya davet etmeye hazırlanıyor.

Bugünün duyurusu, Linktree’nin yakın zamanda içerik oluşturucuların NFT’lerini sergilemelerine ve “mülkiyet etrafında bir topluluk oluşturmalarına” olanak sağlayacak bir dizi yeni özelliği açıklamasıyla geldi. Yeni özellikler, NFT pazar yeri OpenSea ile ortaklaşa geliştirildi. Şirketin yeni “NFT Galerisi” bağlantı özelliği, kullanıcıların NFT’lerini Linktree’lerinde sergilemelerine olanak tanır. İçerik oluşturucular, cüzdanlarını bağladıktan sonra NFT’lerini profil resimleri veya Linktree’lerinde arka plan olarak da kullanabilirler.

Linktree, Mart ayında 110 milyon dolarlık tüm öz sermaye artırdı ve değerlemesini 1.3 milyar dolara çıkardı. Artışın ardından Linktree, yeni gelir akışları sunmaya ve içerik oluşturucular ve markalar için ek değer yaratmaya odaklandığını belirtiyor. Şirket, ayda 1,2 milyar tekil ziyaretçisi olduğunu ve 2021’de 1 milyondan fazla sanatçının akış sağlayıcılarına 90 milyon ziyaret gerçekleştirmesini sağladığını söylüyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/08/linktree-marketplace/

Yorum yapın